poster

Nový svět (festivalový název)

 • estonský

  Uus Maailm

 • slovenský

  Nový svet

  (festivalový název)
 • anglický

  New World, The

Dokumentární

Estonsko, 2011, 88 min

Režie:

Jaan Tootsen

Kamera:

Mihkel Soe

Hrají:

Jaan Tootsen
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ixbalanke
  ****

  Ostatní komentáře mi vše vzali z úst:) Bezvadně natočené, objektivní, vtipné a upřímné. Hodnotím onen časový dlouhodobý přesah, který vše mapuje od začátku do konce. A líbilo se mi, že Kaku sama uznala, že vypadají jako banda bláznivejch hippíků:)(27.3.2012)

 • Trauma
  *****

  Tak trochu hipísácká pohádka :) Nicméně zdá se, že film si na nic nehraje a nepoužívá zabarvený filtr. Plno hvězd za to, že nám ukázal i to co bychom v rámci zachování iluzí možná ani nechtěli vidět. Navíc z filmu sálá příjemná energie a pohoda.(22.3.2012)

 • MeGab
  ****

  Film není ani tak o samotném sdružení Uus Maailm, spíš je to s humorem natočená sociologická sonda do žumpy lidské společnosti. Několik rozumně se jevících lidí začne poslouchat líného, nezodpovědného, idealistického a anarchokomunistického lháře bez jasné vize, který absolutně není schopen ani lehce přemýšlet nad ekonomickými záležitostmi a jediné, co naopak umí, je kecat a dělat chaos v ulicích. Střetnutí s realitou proto zákonitě musí dopadnout tak, jak to dopadlo, tedy dobře pro jejich sousedy, kterých mi po celou dobu projekce snímku bylo líto.(27.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace