Valach, co Bohu voněl (TV film)

Dokumentární

Česko, 2011, 52 min

Jiří Fiedor

Velmi citlivě natočený dokument, ovšem přivítal bych, kdyby tu promluvil i někdo z filmových kritiků. Mám Křižanovy filmy velmi rád a zajímalo by mě, co k nim dá říci z odborného hlediska.(25.11.2011)

• sator

Ten dokument nedělal člověk který měl Křižana rád, za nepochopitelné pak považuji to že zpovídané osobnosti neměli titulek se jménem...Závěr už byl o dost lepší...(31.1.2013)

O jednom z našich nejlepších českých scénáristů.. Velmi příjemný dokument o dobrém poctivém člověku.(1.12.2011)

Křižana považuji spolu s Körnerem za dnoho z našich nejlepších scénáristů. Dokument mi připadal vyváženy, potěšily ukázky z mých oblibených filmů.(28.10.2016)

Dokument je velmi dobře udělaný. Mluví v něm lidé, kteří Křižana dobře znali a kteří o něm také skutečně mají co říct. Ukázky z nejlepších filmů, ke kterým psal scénář, se také celkem hodily. Křižan měl vynikající schopnost nahlédnout do nitra člověka a ukázat světlé i temné stránky lidské povahy. Za nejlepší v tomto směru pokládám filmy Signum laudis a Tichou bolest. Jiří Křižan byl nepochybně svéhlavý a nekompromisní, ale také velmi citlivý a vnímavý.(26.12.2013)