Reklama

Reklama

Nejpodivnější živočichové světa

(seriál)
  • Česko Nejpodivnější zvířata světa (více)

Obsahy(1)

Nejpodivnější živočichové světa je úžasný seriál, který vás seznámí s tím nejzvláštnějším, nejobdivuhodnějším, nejpodivnějším a jednoduše nejneočekávanějším chováním živočišné říše: se zvířaty, jejichž mláďata se vyvíjejí matce na zádech, tvory se zvláštní schopností přizpůsobit se těm nejnáročnějším podmínkám přežití nebo živočichy, jejichž části těla si nezadají s výmysly z oblasti science fiction.

Mořské příšery Ponořte se hluboko do říše strašidelných vodních živočichů a poznáte nejpodivnější vodní tvory na světě. Uvidíte například rybu, které doslova „vidíte do hlavy“ – protože ji má průhlednou. Nebo mláďata hermafroditích hlístů, kteří mezi sebou svádějí bitvy, aby se určilo, jestli budou samci nebo samičky. Šikovná chobotnice se maskuje jako kámen, rostlina, nebo dokonce jako had, aby zmátla svoje oběti nebo nepřátele. Ještěrku chodí po vodě a ryba zas „chodí“ po souši, aby našla partnera. A to ani zdaleka nejmenujeme všechno!

Suchozemské příšery  Mezi zvířaty není o zvláštní chování nouze. V tomto díle se tvůrci pustili do hor i do nížin, aby vyhledali ta nejroztodivnější stvoření naší planety. Uvidíte tvory, kteří svoje přirozené nepřátele odhánějí krví, jež jim tryská z očí, stvoření, jež hned po páření žerou svoje partnery, nebo živočichy, kteří svoje mladé vychovávají v těle zdechlého zvířete. Ve filmu vám představíme více než dvacet druhů, nad jejichž chováním zůstává rozum stát... a od kterých se nebudete moct odtrhnout.

Příšery ve vzduchu
Připravte se na setkání s nejpodivnějšími zástupci říše ptáků. Ve vířivém pohybu těch nejzvláštnějších a nejděsivějších letců na světě se vám zamotá hlava. Uvidíte tančící ptáky, kteří svoje samičky loví na kreace Michaela Jacksona, ťuhýky, kteří svou kořist nejdříve napíchnou na klacek a pak rozcupují, nebo třeba lyrochvosty, jejichž zpěv si nezadá se zpěvem nejlepších muzikálových hvězd. Navíc si uvědomíte, že na nebi se nepohybují jenom ptáci: ve vrcholcích stromů se smýkají hladcí hadi, ve vlnách řek čekají armády kaprů, až nastane pravý okamžik k prudkému výskoku nad hladinu... A na závěr poznáte střečka, škůdce, který se vám určitě dostane pod kůži, a to doslova! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

agassi68 

všechny recenze uživatele

Zopár tých zvieratiek je fascinujúcich, napr. ryba s priesvitnou hlavou a to čo sú oči je vlastne nos :). Inak je to prehliadka rôznych postihnutí.. ()

Detak 

všechny recenze uživatele

Zábavně podaný dokument o zajímavých tvorech této planety (viděl jsem zatím jen 2. díl). Děj rychle utíká, zvířat se vystřídá mnoho a některá mají vážně nepředstavitelné schopnosti či choutky (bylo libové u toho večeřet :-). Zasmál jsem se např. krokodýlovi, který utíká jak zajíc :-). Také mě dost zaujalo sociální chování rypošů, kteří žijí v tunelech v zemi a mají svou hierarchii (a papkaj spořádaně): Wikipedia: Naked mole-rat (Rypoš) ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama