State of Emergency

Děj filmu se soustředí na havárii v městské chemičce a následné zamoření celého okolí. Lidé, kteří přijdou do styku s neznámou chemikálií začnou vykazovat podivné syndromy a mutace. V konečném stádiu je to mění na nebezpečné zombie, které zaútočí na vše ve svém okolí. Vláda na celou oblast uvrhne karanténu, tak aby se nikdo nemohl dostat ven ani dovnitř. Jenže ne všichni se přeměnili, ve městě zůstala hrstka přeživších. Ta bude muset svést nelítostný souboj na život a na smrt. (topr harley)

George Stobbart

Chemická havária spôsobí v meste všeobecné zamorenie, kontaminovaných ľudí začne meniť na agresívnych zombíkov a tí čo prežili sa snažia vydržať, kým nepríde záchrana... Vydarený počin, obzvlášť na nezávislácke pomery ide o slušné zombie dielko, spracovaním trochu evokujúce Night of the Living Dead a 28 Days Later. Sympaticky natočené, so slušnou atmosférou a dokonca aj niekoľkými zimomriavkovými momentmi. ()

Karamanlis

Pre zombie subžáner mám odjakživa slabosť, State of Emergency si však u mňa tie štyri hviezdy objektívne zaslúžil. Páčil sa mi totiž prístup jeho tvorcov, ktorý s nevysokým rozpočtom samozrejme nemohli zrealizovať nejakú rozsiahlu zombie apokalypsu a vizuálne orgie, takže rozumne vsadili najmä na hororové elementy a atmosféru filmu, čo bol dobrý ťah. Zombíkov, alebo teda lepšie povedané nakazených sa tu teda objaví len zopár, ale keď už, tak dokážu narobiť poriadne problémy a je to celkom mazec, aj čo sa ich vzhľadu, rýchlosti či sily týka. Pasáže, v ktorých nejaký infikovanec prenikne do úkrytu hlavných hrdinov sú fakt správne hororovo mrazivé a práve na nich v postate stojí tento vydarený americký kúsok. ()

JASON_X

Na nízkorozpočtové komorní postapo hodně slušná práce. Začátek sice trochu nezáživný a pozvolný, ale vydržel jsem a pak mě to začalo bavit. Samozřejmě se jako u všech podobných nekomerčních nízkorozpočťáků nehraje na bombastické triky a efekty, ale spíš na vytvoření věrohodné atmosféry a na vykreslení vztahů mezi lidmi. Ale divák si užije i několik slušných akčních a napínavých momentů. Mně osobně se třeba hodně líbila zlověstná scéna se starší ženou, která chtěla pustit dovnitř... K tomu všemu hraje zajímavá hudba a ani herci nejsou špatní. Silné tři. ()

zolo23

Filmy o "zombie nákazách" mám opozerané od A do Z, takže vždy dúfam, že ma niektorý ešte dokáže niečím prekvapiť. State of Emergency je príliš jednoduchý, je vidieť že rozpočet nebol veľký, niekedy sa mi zdalo že čo investovaný dolár to zombík. Na druhej strane mám rád filmy, ktoré sú o minime postáv a tak je režisér aspoň donútený ukázať čo to o ich charaktere. Mne sa to celkom páčilo, príjemný hlavný hrdina a celkovo celý film na mňa pôsobil príjemne i bez nejakých väčších akčných scén. ()

Astaroth12

Prvých 30 minút to malo atmosféru aj napätie.Keď bol v tej stodole aj strašidelnosť,lebo som čakal odkadiaľ niečo vybehne.Zombie sa pohybovali veľmi rýchlo a to mi vyhovuje.Tento film sa zameriava na hlavné postavy a ako sa chovajú v situácii že ich napádajú zombie a nie na samotné zombie.A to je škoda lebo našliapnuté to malo parádne.Navzdory všetkému má bavili aj masky zombie a išiel z nich strach.Zombie ktoré behajú ako ľudia a aj hovoria zaujímavé.Príjemný a sympatický herci no ale ten neskutočne nudný celok,tomuto filmu by som napálil aj 5* keby tam bola akcia ale nebola.Aby za 90 minút útočili až 4 zombie tak v tomto je film rarita,nestalo sa mi že by som v tomto ohľade videl nejaký podobný.Nízky rozpočet tu bol evidentný. ()