Náměsíčná (festivalový název)

Sleepwalker 3D

Drama / Thriller

Hongkong / Čína, 2011, 100 min

• Vavča

Tento film ukazuje naplno současnou tragédii hk filmového průmyslu. Oxide Pang se rozhodl expandovat na trh pevninské Číny, jenže to s sebou nese jistá omezení. Jako např. zákaz používání nadpřirozených úkazů, duchů atd. Zůstává tedy otázkou, zda příčinou celkové scénaristické odfláknutosti, různých logických lapsů je slabá Pangova invence, nebo důsledek omezení čínských nařízení. Příběh dvou traumatizovaných žen, které hledají své děti a únosce, který za to může nemusel být v zásadě špatný. Co na tom, že je to hlavně melodrama, hororové okamžiky se skoro nekonají, vyzní do prázdna. Je to zkrátka nedopečený thriller s nedostatečnou psychologickou prokresleností postav, některými nadbytečnými příběhovými odbočkami a občas i zbytečnými nebo spíše nepovedenými postavami. Jediné, co film zachraňuje je Angelica Lee v roli Yi, sužované psychickými obtížemi, která si znovu vzpomíná na tragické události, svoji postavu podala perfektně, je mi přesto líto, že jak ona tak Charlie Yeung se při svých nesporných kvalitách propůjčili tak slabému filmu.(25.12.2011)

Do půlky to funguje, ale pak se to rozpadne až nepochopitelným způsobem. Přesto to stálo za vidění. Viděno v kině 3D.(30.3.2012)