Come un delfino (TV seriál)

Ako delfín

Itálie, 2011, 2x115 min

Stefano Reali

Fabio Zamarion

Takýchto filmov tu už bolo kopu, a kopu aj bude. Každopádne talianský šmrnc, skvelý Raoul Bova, a pekná vizualizácia projektu mi spríjemnila sobotnú noc.(6.1.2013)

Film mal svoje svetle stranky, ako aj par chluchych miest, co sa ale pri tak dlhej stopazi dalo cakat. Celkovo posobil ucelenym dojmom, mal hlavu aj pätu, avsak ziadny velky prevrat v nom necakajte. Cely sa nesie v duchu osvedcenych mantinelov, ktore divaka sice nestrhnu, ale ani neurazia. 3,5*(12.3.2012)

"Proč rybáři tak nenávidí delfíny? Protože jim trhají sítě a pouštějí z nich i jiné ryby. Chtěl bych být jako delfín." ...Krásný dvoudílný film o přátelství & důvěře & respektu & druhé šanci & delfínech, kteří mohou vysoko létat, pokud drží jeden při druhém a mají pevnou vůli přenést se přes všechny překážky. ..."Z vody se může stát ledová kra, která tě uvězní, nebo přítelkyně, která ti umožní vysoko létat."(28.10.2013)

Myslím, že by sa malo natáčať viac takýchto filmov. Láskavosť a dobrota (hlavných hrdinov) menila ostatných v lepších ľudí a preto sa mi tento seriál páčil. Navyše sa točil na nádherných miestach. Jeho nedostatky v tomto svetle nie sú, pre mňa, podstatné.(18.10.2015)

• - Hudbu k filmu natáčel Ennio Morricone v hostivařských studiích v Praze. (gogos)