Sám vojak v poli

(TV film)

Exkluzívny pôvodný dokumentárny film priamo z prostredia slovenského vojenského kontingentu v rámci operácie ISAF v Afganistane. (oficiální text distributora)

helmiczka

Áno, bolo to z veľkej časti len "rozprávanie", zbierka rozhovorov, ale to nevadí. Film plní účel, podáva autentickú výpoveď z prvej ruky. Osobne poznám niekoľkých ľudí, ktorí v "Afgáne" boli. Sú to normálni ľudia, ako my. Inteligentní, féroví, majú svoje rodiny, názory, túžby... naviac sú fyzicky zdatní, disciplinovaní a majú špecifickú "sadu odborných znalostí". Bohužiaľ je tu to "riziko povolania", o ktorom všetci dobre vieme. Aj oni. Súhlasím s tvrdením, že ľudský život sa nedá vyčísliť, peniaze ho nenahradia. A preto týchto ľudí - ja osobne - nechápem. ()

Choucas

Výborný dokument o práci slovenských mužů v Afgánistánu. Výborně jsou zachyceny pocity, názory a celkově duch slovenského kontingentu tam nasazeného. Doufám že se v ČR kdokoliv pochlapí a natočí někdo něco v podobném duchu o jednotkách naší armády nasazené v Afgánistánu. Protože jak je i zde několikrát řečeno, někdo by měl jejich práci, hrdinství a to že za nás nasazují svoje životy ocenit, a pouze rodina na to nestačí! Více takových filmů, a pokud možno v hlavním vysílacím čase na veřejnoprávní TV a klidně i kinech - ano, vážně bych šel na něco takového do kina. ()

Brano

"Možno si mnoho z nás povie, že nepomáhajú vlastnej, ale úplne cudzej krajine. Ale môže niekto s istotou povedať, že my podobnú pomoc nebudeme určite nikdy potrebovať?" Veľmi vydarený slovenský dokument, ktorý zachytáva našich vojakov pôsobiacich v rámci operácie ISAF v Afganistane, na leteckej základni v Kandaháre. Veľmi ma prekvapil strih celého dokumentu, ktorý bol dosť na vysokej úrovni, ako aj zvuk so záverečnou prepožičanou skladbou od Zimmera " Gortoz A Ran". Nižšie hodnotenie dávam len kvôli niektorým monológom vojakov a ich rodín, ktoré boli trochu nezaujímavé. ()

Lucasoff

Vynikající dokument o tvrdé službě slovenských vojáků v Afghánistánu. Jenom mě mrzí, že minimálně v Česku (nevím přesně jak na Slovensku) jsou naši vojáci tak málo ceněni. Mnohdy je jim spíláno do okupantů a žoldáků cizí moci. A stát se ani nedovede řádně postarat o veterány, často invalidy. Dovolil bych si citovat komentář z dokumentu: "Jsou tu aby pomáhali, bránili a budovali, ne zabíjeli." ()

nessbeal

Mam respekt pred Afganistanom, mal som tam uz viac kamaratov na misii, ci uz ako odminovacov, soferov alebo prva kontrola. Aj v tejto rotacii, ktora isla naposledy mam dost blizkeho kamarata, takze dufam ze sa vrati cely, a bez ujmy na zdravi. Videl som kopec fotiek, videi, ci uz zo zakladne, alebo z jeho prace mimo zakladne, a viem ze to neni sranda. Dokument je dobry, zaujmave zabery, rozhovory ci uz s vojakmi alebo rodinami vojakov. Kazdy, ktoreho sa to dotyka, si pride na svoje. Text TV Markiza: Je tisíce kilometrov od domova. V Afganistane! V krajine, ktorá je synonymom bezprostredného nebezpečenstva. Nie je tam sám, ale sú chvíle, kedy sa cíti ako sám vojak v poli... Presne o tomto pocite je exkluzívny pôvodný dokumentárny film z prostredia slovenského vojenského kontingentu v rámci operácie ISAF v Afganistane - vyrozprávaný z pohľadu tých, čo sú priamo tam, dennodenne v bezprostrednom ohrození života... Vysielane: 7.2.2012 ()