13. komnata - Série 20 (2023) (série)

13. komnata Pavla Callty (S20E01)

(epizoda)

Známý hudebník, zpěvák a skladatel brzy přišel o maminku a nedlouho poté, za tragických okolností, také o otce. Vyrovnat se s jejich ztrátou mu pomohly hudební tvorba a odborná pomoc. Jeho příběhem provází Z. Burešová... Pavel Callta je známý muzikant, zpěvák, skladatel, spisovatel a příležitostný herec. Jeho fanoušci ho sledují na YouTube, kde má miliony zhlédnutí a pravidelně vydává nové singly a videoklipy. Od roku 2012, kdy mu vyšel první singl, sbírá úspěchy. Spolupracoval na písních s Evou Burešovou, Leošem Marešem, Martou Jandovou, Pokáčem a dalšími známými zpěváky. Pavel Callta hodně koncertuje, cestuje a má za sebou čtyři autorská alba, z nichž první mu posvětila jako kmotra Lucie Bílá. V říjnu 2019 mu vyšla první kniha s názvem "Moje momenty". Je to autentický deník, který si psal od čtrnácti let. Kniha zaznamenává nejen jeho úspěchy u mladého publika, ale také obtížné chvíle, kterými prošel. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo třináct let, a jeho matka, která byla také zpěvačkou, zemřela ve věku čtyřiceti sedmi let na rakovinu. Nedlouho poté Pavel přišel také o otce, který si nečekaně vzal život. V době, kdy Pavel vydával jeden ze svých nejsilnějších songů o smrti matky. Tyto ztráty měly na Pavla hluboký vliv a utápěl se ve smutku, ale nakonec se rozhodl vyjádřit své pocity a prožitky ve své hudbě. Tvorba písní a odborná pomoc mu pomohly vyrovnat se s bolestí. Tvrdí: "Mnoha lidem se zdá, že nemám splín. Mám. Jen se vždy snažím zvednout a jít dál. Po tom, co jsem prožil, vím, že když nejde o život, nejde o nic." (Česká televize)