El Medico (festivalový název)

• Kuba

Cubaton

Dokumentární

Kuba / Švédsko / Finsko / Estonsko, 2011, 86 min

• Biopler

Zlátanina, ktorá sa raz venuje El Medicovi, raz producentovi, ktorému ide o prachy, potom o jeho dcérku, potom o sporo odeté ženy... až k matke El Medica. Rejža si myslel, že ma pobaví, no posledných 20 minút som odsledoval už poriadne znudený.(3.12.2012)

Mladý člověk mezi Skyllou ortodoxní zabedněnosti a Charybdou tupého konzumu. Ad oficiální popiska: Na cestě za úspěchem se "překvapivě" střetává s vizí producenta, no těpic. To může překvapit leda nějaké popletené aktivistky z čudlácké charity. "Komunismus ostentativně pohrdá konzumní kulturou a penězi, a tím z nich dělá objekt posedlosti"? To sou zase kecy. Za celou hodinu a půl jsem si nevšiml, že by El Medico (případně jeho oblíbená tanečnice) byli "posedlí" konzumem. Právě naopak. Vždy poznali hranici, za kterou již nebyli ochotni jít (a nebylo to jen okolím)... Matka versus Michel. A přitom ani jeden neztrácí lidskost, matka v jednu chvíli vzpomíná na dětství, které ji poznamenalo, Michel nakonec cítí, že by měl být zase aspoň na chvíli dobrej otec... A mezitím Raynier, El Medico, talentovaný absolvent medicíny, který by se rád věnoval své životní vášni, muzice... PS: Michelova dcera byla perfektní!:)(13.3.2012)

Perfektně natočené, poutavé, silné. Doporučuji.(24.3.2012)