Mass Effect: Ushinawareta Paragon

Japonsko / USA, 2012, 84 min

Acuši Takeuči

Joshua Mosley
  • VasaX

Na jednu stranu je to fajn, vyvařit něco z Mass Effectu tím způsobem, že místo přehrávání děje se doplňují hluchá místa. Bohužel toto provedení je poněkud slabé. Pro opravdové fanoušky tam vyvstane několik podivných odlišností a nesrovnalostí, ale jinak je to fajn tak, že se dá překousnout celkem slabý příběh, ač v duchu těžkých voleb, ztrát a obětí. Pro neznalé to asi musí být ještě mnohem horší, protože si to nenaroubují na kvalitní, zaběhlé univerzum ME a tak je to jen akční scifi anime, co toho moc nenabídne (kromě ucházející 2D animace a vyloženě úděsné 3D animace). Já jsem zklamán, a to i jako hluboký fanoušek ME univerza. Škoda.(25.7.2013)

Raději bych, kdyby to netočili a neanimovali Japonci, ale darovanému koni se do huby nekouká. Trošku to kopírovalo děj ME2, a tak bych zvolila jiný konec, který by nepopíral dějovou linku Mass Effectu. Film je nabitý akcí stejně jako herní trilogie a postavy si tu najdou čas i na nějaké vtípky a emoce. Nechybí důležitý herní prvek - rozhodování osudů kamarádů. Je to film pro hráče a nemá cenu hnidopišit nad animacemi. Nehráči si mohou stále užít akční stránku i bez hlubší znalosti světa ME, obzvláště pokud mají rádi japonské animáky. Pořád hodnotím film výše než knížky, které mě nudily.(19.2.2013)

• radekgfx

Od grafického ztvárnění lze v omezené míře abstrahovat, nelze však abstrahovat od prezentace jednotlivých charakterů a chování ve smyslu příslušnosti k jednotlivým rasám a útvarům. Postavy nemají co říct, ale přesto mluví. Alianční vojáci, byť nováčci, mají velmi daleko k chování, jež bylo prezentováno ve hře a kanonických knihách. Snímek velmi odlišný od vystavěných kulis a reálií, proto též obtížně akceptovatelný. Pozitivním překvapením byla bez okolků prezentovaná přímočarost a syrovost příběhu. Krev zde není tabu.(7.6.2015)

Japončící to zvládli skvěle! Sice je pravda že to nevypadá zrovna nejlépe ale stejně jako u herní triglogie je na prvním místě děj a postavy. Stejně jako u herní trilogie tak i tady mě děj chytil pevně za koule a pustil teprve až odezněli titulky. Děj nám tu objasňuje období mezi koncem prvního dílu a začátek třetího a taky potvrzuje starou pravdu že Cerberus jsou prostě hajzlové. Co se týče postav tak jsou skvěle napsané jak se na poměry BioWare sluší a patří a jde opravdu vidět že přiložili (BioWare) ruku k dílu. Navíc tenhle snímek snad pomůže k pochopení k postavě Jamase Vegy, kterého dost lidí označuje za zbytečnou a tupou postavu. Dále co musím pochválit je výborná akce a do toho hrající epický soundtrack. Prostě nádhera. Na čistých pět to sice není (a to i díky některým nepřesnostem, jako obří kolektoři, a nebo rychlopalné brokovnice), ale co už tu pátou přidám a to hlavně proto jak většina lidí odsuzovala tenhle film a zbytečně ho hejtovali. No doufám že tohle nebyl poslední díl a že se v příštím třeba vydáme na Omegu a v hlavní roli uvidíme Garruse Vakariana. 85%(26.12.2012)

• Parlay

Málokdy se uchyluji k ostré kritice, avšak nyní zkrátka nemohu jinak - pro většinu fanoušků fenomenální herní trilogie Mass Effectu se musí jednat o čiré utrpení... Snímek je prošpikován toliko nesrovnalostmi s původním univerzem (např. nadměrná velikost kolektorů, role Cerbera, objev protilátky, odkaz a poselství této Vegovy mise), že herním vývojářům z BioWare musí hrůzou vstávat vlasy na hlavě. Můj vlasový porost se ostatně z toho šoku ještě nevzpamatoval dodnes. Snímek, u něhož nehezká animace zdaleka není jeho největším negativem a který dokáže oslovit snad pouze diváky zcela nepoznamenané světem Mass Effectu. Tohle vážně bolelo...(1.2.2013)

• - Ve snímku se vyskytne hned několik postav ze související herní trilogie, a to James Vega, který se v trilogii objevil až ve třetím díle, Admirál Hackett, jehož hlas nás doprovází od prvního dílu a který se objevuje i ve třetím díle, dále kapitán Anderson, který je součástí celé trilogie, a Liara T'Soni, jež se taktéž objevuje v celé trilogii. Ve filmu je také zmíněn Velitel Shepard, hlavní postava původní hry. (Chipsonator)

• - Postavu Vegy v původní hře i ve filmu nadaboval stejný herec, a to Freddie Prinze Jr. (Chipsonator)

• - Snímek je prequel k videohře „Mass Effect 3“ a objasňuje události, které hra zmiňuje. Současně funguje jako rozšíření a umožnuje lepší uchopení Vegova příběhu z původní hry. (TwoFace)