Mass Effect: Ushinawareta Paragon

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2012, 84 min

Acuši Takeuči
  • radekgfx

Od grafického ztvárnění lze v omezené míře abstrahovat, nelze však abstrahovat od prezentace jednotlivých charakterů a chování ve smyslu příslušnosti k jednotlivým rasám a útvarům. Postavy nemají co říct, ale přesto mluví. Alianční vojáci, byť nováčci, mají velmi daleko k chování, jež bylo prezentováno ve hře a kanonických knihách. Snímek velmi odlišný od vystavěných kulis a reálií, proto též obtížně akceptovatelný. Pozitivním překvapením byla bez okolků prezentovaná přímočarost a syrovost příběhu. Krev zde není tabu.(7.6.2015)

Film pro fanoušky a hráče hry Mass Effect. Docela se dalo, jen bych zvolil jiné vizuální zpracování, jelikož ty pokémon obličeje mi furt připomínaly pukačua a jeho seriál :D A některé chvíle mi přišli až moc vyhnané do extrému, třeba když někoho zabili nebo když Vega spitoval svědomí. Morální rozhodnutí nechyběla, hudba taky nebyla špatná a příběh plynule zapadá do děje hry. 7/10(13.1.2013)

Japončící to zvládli skvěle! Sice je pravda že to nevypadá zrovna nejlépe ale stejně jako u herní triglogie je na prvním místě děj a postavy. Stejně jako u herní trilogie tak i tady mě děj chytil pevně za koule a pustil teprve až odezněli titulky. Děj nám tu objasňuje období mezi koncem prvního dílu a začátek třetího a taky potvrzuje starou pravdu že Cerberus jsou prostě hajzlové. Co se týče postav tak jsou skvěle napsané jak se na poměry BioWare sluší a patří a jde opravdu vidět že přiložili (BioWare) ruku k dílu. Navíc tenhle snímek snad pomůže k pochopení k postavě Jamase Vegy, kterého dost lidí označuje za zbytečnou a tupou postavu. Dále co musím pochválit je výborná akce a do toho hrající epický soundtrack. Prostě nádhera. Na čistých pět to sice není (a to i díky některým nepřesnostem, jako obří kolektoři, a nebo rychlopalné brokovnice), ale co už tu pátou přidám a to hlavně proto jak většina lidí odsuzovala tenhle film a zbytečně ho hejtovali. No doufám že tohle nebyl poslední díl a že se v příštím třeba vydáme na Omegu a v hlavní roli uvidíme Garruse Vakariana. 85%(26.12.2012)

• Parlay

Málokdy se uchyluji k ostré kritice, avšak nyní zkrátka nemohu jinak - pro většinu fanoušků fenomenální herní trilogie Mass Effectu se musí jednat o čiré utrpení... Snímek je prošpikován toliko nesrovnalostmi s původním univerzem (např. nadměrná velikost kolektorů, role Cerbera, objev protilátky, odkaz a poselství této Vegovy mise), že herním vývojářům z BioWare musí hrůzou vstávat vlasy na hlavě. Můj vlasový porost se ostatně z toho šoku ještě nevzpamatoval dodnes. Snímek, u něhož nehezká animace zdaleka není jeho největším negativem a který dokáže oslovit snad pouze diváky zcela nepoznamenané světem Mass Effectu. Tohle vážně bolelo...(1.2.2013)

Docela mě baví pročítat komentáře a povrchní důvody, proč je tenhle snímek na týhle databázi vohálkej v modrym. Ne, že bych trval na lepším hodnocení, modrej pro mě za mě zůstat klidně může, ale z úplně jinejch důvodů. S jednim celkem častym názorem souhlasim - animace je odporná. To snesu líp i ty pokémony, tohle je tuctově odfláknutý a pravda, i ti přerostlí collectoři díky tomu vypadají jako pěst na oko. Nelogičnosti ovšem přehlížim, jelikož jde o příběh Jamese Vegy, o tu historku, která toho jinak celkem klidnýho týpka při sparringu se Shepardem rozpálí do běla, o to trauma, kvůli kterému má ve hře komplex a strach z velení. Tahleta pointa dokáže vytáhnout ze srabu i ten celkem nudnej rozjezd a nezáživnou stať. A tak jsem schopnej dát tomuhle pokusu ty čtyři, protože je to solidní FanFic, kterej má co říct, i když vypráví dost neobratně, a taky protože se na něj mnozí fandové hněvaj docela zbytečně. Smiřme se s tim, že na herní klenot od BioWaru nemá ani kdejakej regulérní snímek.(18.7.2013)

• - Postavu Vegy v původní hře i ve filmu nadaboval stejný herec, a to Freddie Prinze Jr. (Chipsonator)

• - Ve snímku se vyskytne hned několik postav ze související herní trilogie, a to James Vega, který se v trilogii objevil až ve třetím díle, Admirál Hackett, jehož hlas nás doprovází od prvního dílu a který se objevuje i ve třetím díle, dále kapitán Anderson, který je součástí celé trilogie, a Liara T'Soni, jež se taktéž objevuje v celé trilogii. Ve filmu je také zmíněn Velitel Shepard, hlavní postava původní hry. (Chipsonator)

• - Snímek je prequel k videohře „Mass Effect 3“ a objasňuje události, které hra zmiňuje. Současně funguje jako rozšíření a umožnuje lepší uchopení Vegova příběhu z původní hry. (TwoFace)