poster

Mass Effect: Ushinawareta Paragon

 • Japonsko

  マスエフェクト~失われたパラゴン

 • USA

  Mass Effect: Paragon Lost

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2012, 84 min

Režie:

Acuši Takeuči

Hudba:

Joshua Mosley
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Celovečerní anime příspěvek k hernímu univerzu Mass Effectu. Hlavním hrdinou je Shepardův sidekick z (resp. minimálně ze začátku;)) Mass Effectu 3, James Vega, kterého stejně jako ve hře dabuje pejzystratos Freddie Prinze Jr. Děj se odehrává v době, kdy se Shepard má za mrtvého, tj. někde mezi intrem Mass Effectu 2 a zbytkem téhož:) Děj se točí kolem útoku Kolektorů na kolonii, kam byla (dost dlouho předtím) přidělena Vegova jednotka, a jde o poněkud bezcitnou ódu na trademark série Mass Effect - to jest na krutá rozhodnutí, z nichž žádné není dobré. Film bohužel má nevýhodu ve značně nižším potenciálu vtažení diváka oproti hrám, které zabraly několik desítek hodin, ale dělá co může. Tedy mohl by dělat víc, kdyby někdo neměl "geniální" nápad kombinovat 2D ručně se tvářící animaci s (i na rok 2012) dost nechutnými CGI modely vesmírných lodí. Ale i tak, určitý vztah k postavám si vybudujete, a sledovat, kdo z nich se poroučí (a jak definitivní to je), není žádná pohádka pro děti. A Vegovo finále, kde si scénáristé s divákem velmi zručně pohrávají, je skutečně síla. Není to žádná AAA anime událost, ale jako rozšíření pro hráče je to rozhodně fajn. Troufám si tvrdit, že i "nehráči" film zvládnou, ale zásadní odhalení, která se tu učiní, pro ně budou díky frekvenci a "velikosti" možná až směšná. Za mě spokojených 70% a hlavně bych zase rád polechtal biotikou orgány pár Reaperským zrůdám... nebo rachniům... nebo těm psychopatům z Blood Packu... nebo xenonáckům z Cerbera... tolik možností a tak málo času...:) 70%(14.1.2018)

 • Darill
  ***

  Kdyby to nebylo z ME universa, tak nic neřeknu. Prostě béčková blbina na sobotní odpoledně. Ale takhle? Příšerná japonská animace se k ME prostě nehodí. Navíc nechápu, proč z toho udělali superhrdinskou akční komedii. Tohle si Mass Effect nezaslouží. Doufám, že ten film ohlášený na 2015 si z tohoto vezme odstrašující příklad, jak to nemá vypadat.(14.12.2013)

 • TaanStari
  **

  Slabá animace, debilně vypadající krogani, tuctový příběh. Ale hlavně neustálé popírání lore. Opravdu by bylo tak těžké najmout jednoho nerda, který by jim vysvětlil, že biotici nepotřebují energetické články k používání biotiky, že kolektoří nejsou 2-3x větší než lidi, že kdyby kolektorská loď spadla na kolonii, tak by někdo o existenci a hrozbě kolektorů v ME2 věděl, že Mordin musel vytvořit protilátku proti swarmům (ano, tu protilátku kterou už někdo vytvořil tady v Paragon Lost) atd..? 78%? To zase hodnotili fanatici, kteří by dali i hovnu 5*, pokud by na něm bylo logo N7.(10.1.2013)

 • radekgfx
  **

  Od grafického ztvárnění lze v omezené míře abstrahovat, nelze však abstrahovat od prezentace jednotlivých charakterů a chování ve smyslu příslušnosti k jednotlivým rasám a útvarům. Postavy nemají co říct, ale přesto mluví. Alianční vojáci, byť nováčci, mají velmi daleko k chování, jež bylo prezentováno ve hře a kanonických knihách. Snímek velmi odlišný od vystavěných kulis a reálií, proto též obtížně akceptovatelný. Pozitivním překvapením byla bez okolků prezentovaná přímočarost a syrovost příběhu. Krev zde není tabu.(7.6.2015)

 • VasaX
  **

  Na jednu stranu je to fajn, vyvařit něco z Mass Effectu tím způsobem, že místo přehrávání děje se doplňují hluchá místa. Bohužel toto provedení je poněkud slabé. Pro opravdové fanoušky tam vyvstane několik podivných odlišností a nesrovnalostí, ale jinak je to fajn tak, že se dá překousnout celkem slabý příběh, ač v duchu těžkých voleb, ztrát a obětí. Pro neznalé to asi musí být ještě mnohem horší, protože si to nenaroubují na kvalitní, zaběhlé univerzum ME a tak je to jen akční scifi anime, co toho moc nenabídne (kromě ucházející 2D animace a vyloženě úděsné 3D animace). Já jsem zklamán, a to i jako hluboký fanoušek ME univerza. Škoda.(25.7.2013)

 • - Ve snímku se vyskytne hned několik postav ze související herní trilogie, a to James Vega, který se v trilogii objevil až ve třetím díle, Admirál Hackett, jehož hlas nás doprovází od prvního dílu a který se objevuje i ve třetím díle, dále kapitán Anderson, který je součástí celé trilogie, a Liara T'Soni, jež se taktéž objevuje v celé trilogii. Ve filmu je také zmíněn Velitel Shepard, hlavní postava původní hry. (Chipsonator)

 • - Snímek je prequel k videohře „Mass Effect 3“ a objasňuje události, které hra zmiňuje. Současně funguje jako rozšíření a umožnuje lepší uchopení Vegova příběhu z původní hry. (TwoFace)

 • - Postavu Vegy v původní hře i ve filmu nadaboval stejný herec, a to Freddie Prinze Jr. (Chipsonator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace