ricci.s

Vcelku schopne nakrútený aj zahraný exploitation o troch teenageroch, ktorí si to namieria do zdanlivo opusteného domčeka užiť si kúsok zábavy, no netušia, že jeho psychopatický majiteľ ukrýva v tajnej miestnosti spútanú mladú ženu, o ktorú sa pekne "po svojom" stará. Takže je len otázkou času, kedy niekto z hlavných hrdinov tú miestnosť objaví, kedy ich začne ten magor odchytávať a odstraňovať podľa možnosti čo najkrvavejšie. Podľa očakávania to začína peknými mučiacimi scénami (ako odštikávanie bradaviek a pod.) a končí typickým bojom o život, kto z koho. Samozrejme, nie že by sa tí traja mantáci držali pokope, oni sa musia rozdeľovať, nech to má ten píčus čo možno najjednoduchšie, samozrejme je hlavný záporák prepichnutý trojitými vidlami, a aj napriek tomu sa dokáže bez problémov pozviechať a klásť aktívny odpor... čo si budeme nahovárať, IQ filmu je na bode mrazu, ako to už býva v takýchto nenáročných vyvraźďovačkách zvykom. No mne tento hororový subžáner úplne vyhovuje, filmík nenudí a gore je našťastie dostatočne snaživé (aj keď nie vždy práve profesionálne zvládnuté) a je ho dostatok, takže u mňa prevláda nekritická spokojnosť. Viac som ani nečakal. ()

Dellamorte

Nikdy by som mi nenapadlo, že sa Sergio Stivaletti sa v dnešnej dobe uchýli k takejto FX pripomienke. Mimózne trio vagabundov šacujúci honosné sídlo suchára (doslova) doplatí na svoju trapáckym scenárom určenú "radodajhelf" pivnične uskladnenej dajke a uzáver je (ne)prekvapujúco roztwistovaný. V tomto prípade neuveriteľne ubíjajúca hoc aj káblovková minutáž. (3D sem-3D tam - 1 nedam )) ()