Stopy, fakta, tajemství (TV seriál)

Dokumentární / Publicistický / Historický / Mysteriózní

Česko, 2012, 39x30 min

Rozhlasové Stopy, fakta, tajemství na obrazovce - takže tati, tohle dám spíš než nedělní dopoledne na Praze. A Stanislavu Motlovi nejde dát prostě méně než nejvíc, co jde. Už jen z principu...Jen bych udělala trošku škatulata škatulata hejbejte se a přehodila to na ČT 2 někdy hezky od osmi večer :-). 8.1.2013 - tak jsem se dočkala a od nového roku je pořad hezky na dvojce a začíná chvíli před devátou večer :-)(5.9.2012)

• Kamas

Četla jsem deník Zorky Janů (sestry Lídy Baarové). Tak krásná a talentovaná ženská, svou sestru by strčila do kapsy, jen si trochu věřit. Nikdy nenalezla štěstí uvnitř sebe, byla závislá na okolí. Čekala na lásku, na role v divadle, chtěla být zdravá.. Byla to citlivá, senzitivní a čistá dušička a její vnitřní život byl plný očekávání, zmaru, frustrace, nenaplněné lásky, bolesti. Nikdy nikomu neublížila, to odsouzení od blízkých kolegů v divadle hodně kruté.(1.5.2018)

Stanislav Motl je pro mně novinářskou jedničkou a také jeho filmová podoba je nesmírně zajímavá, poutavá a poučná. Skvělá podívaná. Odvysílané díly: 1. Vraždy z milosti, 2. Anděl smrti jménem Marie, 3. Polárníci ze Zlatého návrší, 4. Apoštolové temných sil, 5. Hitlerův poklad, 6. Šakal u Vltavy, 7. Česká stopa Josefa Mengeleho, 8. Moravané mezi Eskymáky, 9. Dita a Kamila, 10. Poklad ruských carů, 11. Ďáblův švagr, 12. Záhada ztraceného obrazu, 13. Bomba pro TGM, 14. Šťastný Harry Jelínek, 15. Zabijte Edvarda Beneše!, 16. Upíři v Čechách, 17. Ukřižovaná, 18. Ohnivý Vavřinec, 19. Ztracený letec, 20. Pravda o Golemovi, 21. Boží mlýny, 22. Mystérium pražského orloje, 23. Pogrom, 24. Chlapec a hvězdy, 25. Zajatci bílé smrti, 26. Šifra Karla IV., 27. Ztracená závěť Lídy Baarové, 28. Záhada zmizelé zpěvačky, 29. Lynč, 30. Kalvárie lidických letců, 31. Hitler v Čechách, 32. Čertova brázda, 33. "Che" v Praze, 34. Řidič vozu smrti, 35. Šuhaj nebyl sám, 36. Jean Marais nebo Jan Mareš, 37. Smrt Malého prince, 38. Záhada létajících talířů, 39. Ztracený poklad. Hudební režie: Jiří Bura & Pavel Dražan(28.9.2012)

Znám více jako mluvené slovo, ale seriál se mi líbí moc. Zvláště některé díly, opředené tajemstvím, historií, okultismem, magií. Kromě Apoštolů temných sil bych ráda vyzvedla i díly: Mágové proti Hitlerovi, Staroměstský orloj, Lynč (smrt herce, režiséra a producenta Jana Svitáka), Anděl smrti (masová vražedkyně M. Fikáčková), Vlčí dítě, Hledání Viktorky (z Babičky Boženy Němcové), Requiem pro Pavlínu (zmizení nadějné folkové zpěvačky P. Braunové).(2.3.2013)

Zasloužil by si mnohem lepší hodnocení za tu jeho práci.Jak mu kdysi řekl Simon Wiesenthal - vlastní národ tě za tvou práci nikdy nedocení.A měl pravdu.Zdejší pindalové si vůbec nedokážou představit jaké úsilí a častokrát mnoholetá píle stojí za vznikem takových dokumentů.Pan Motl je ještě jeden z mála, který dokumenty vytváří a nikoliv kopíruje jako většína dnešních rádoby novinářů!Zabývá se tématy o jejichž existenci dnešní mládá generace nemá ani ponětí. Tyto nové dokumenty zpracované českou televizí jsou opravdu povedené.Vhodné na archivaci.Stopáž 28 min. zas není tak krátká jak by se zdálo a je plně využita tak, že dokument nenudí.Bez mrknutí oka dávám plný počet - alespoň trochu vyvážím tu neúctu místních k jeho práci.(12.7.2013)