Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Archivy jsou plné neznámých příběhů. Pátrání v zaprášených dokumentech inspirovalo vznik televizního cyklu, který odhaluje neznámé epizody novějších dějin. Hledá informace dosud utajené, které měly zůstat před veřejností ukryty. Rozkrývá dramatické osudy a příběhy osob známých z veřejného života, politiky nebo kultury, ale také zcela obyčejných lidí, o nichž se dosud nic nevědělo.
Čerpá z domácích i zahraničních archivů – soukromých i veřejných, pátrá po nových svědectvích, hledá všechny dostupné pamětníky. Reportér Stanislav Motl v něm rekonstruuje celou událost přímo na „místě činu“. Diváci jsou při tom svědky takřka detektivního pátrání, které postupně odhaluje záhadu či tajemství. Přitažlivá je skladba jednotlivých kauz – vojensko-politických, špionážních, kriminálních i mysteriózních.
Cyklus Stopy, fakta, tajemství navazuje na úspěšný autorský rozhlasový pořad Stanislava Motla v Českém rozhlase 2. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

honajz 

všechny recenze uživatele

Jak který díl. Tam, kde se Motl musí držet fakt a dokumentů, jde často o zajímavé představení určité ne tak známé nebo méně známé události, někdy s novými úhly pohledu, ale dost často spekuluje, fakta si domýšlí a - co mě nejvíc štvalo - kupodivu vždy někde najde nějaký zapomenutý (papírový) dokument od nějakého neznámého člověka, který jej zachránil v minutě dvanácté, a na základě tohoto textu pak rozvíjí své teorie, aniž bychom měli možnost si nějak tak podivný zdroj ověřit. Navíc mi přijde, že pan Motl trpí obdivem k Němcům a šlechticům, takže v některých dílech z nich jemně a někdy více, jindy méně nápadně dělá děsné lidumily. ()

smith22 

všechny recenze uživatele

Zasloužil by si mnohem lepší hodnocení za tu jeho práci.Jak mu kdysi řekl Simon Wiesenthal - vlastní národ tě za tvou práci nikdy nedocení.A měl pravdu.Zdejší pindalové si vůbec nedokážou představit jaké úsilí a častokrát mnoholetá píle stojí za vznikem takových dokumentů.Pan Motl je ještě jeden z mála, který dokumenty vytváří a nikoliv kopíruje jako většína dnešních rádoby novinářů!Zabývá se tématy o jejichž existenci dnešní mládá generace nemá ani ponětí. Tyto nové dokumenty zpracované českou televizí jsou opravdu povedené.Vhodné na archivaci.Stopáž 28 min. zas není tak krátká jak by se zdálo a je plně využita tak, že dokument nenudí.Bez mrknutí oka dávám plný počet - alespoň trochu vyvážím tu neúctu místních k jeho práci. ()

Reklama

MaMitti 

všechny recenze uživatele

Rozhlasové Stopy, fakta, tajemství na obrazovce - takže tati, tohle dám spíš než nedělní dopoledne na Praze. A Stanislavu Motlovi nejde dát prostě méně než nejvíc, co jde. Už jen z principu...Jen bych udělala trošku škatulata škatulata hejbejte se a přehodila to na ČT 2 někdy hezky od osmi večer :-). 8.1.2013 - tak jsem se dočkala a od nového roku je pořad hezky na dvojce a začíná chvíli před devátou večer :-) ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Znám více jako mluvené slovo, ale seriál se mi líbí moc. Zvláště některé díly, opředené tajemstvím, historií, okultismem, magií. Kromě Apoštolů temných sil bych ráda vyzvedla i díly: Mágové proti Hitlerovi, Staroměstský orloj, Lynč (smrt herce, režiséra a producenta Jana Svitáka), Anděl smrti (masová vražedkyně M. Fikáčková), Vlčí dítě, Hledání Viktorky (z Babičky Boženy Němcové), Requiem pro Pavlínu (zmizení nadějné folkové zpěvačky P. Braunové). ()

Kamas

všechny recenze uživatele

Četla jsem deník Zorky Janů (sestry Lídy Baarové). Tak krásná a talentovaná ženská, svou sestru by strčila do kapsy, jen si trochu věřit. Nikdy nenalezla štěstí uvnitř sebe, byla závislá na okolí. Čekala na lásku, na role v divadle, chtěla být zdravá.. Byla to citlivá, senzitivní a čistá dušička a její vnitřní život byl plný očekávání, zmaru, frustrace, nenaplněné lásky, bolesti. Nikdy nikomu neublížila, to odsouzení od blízkých kolegů v divadle hodně kruté. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama