poster

Stopy, fakta, tajemství (TV seriál)

Dokumentární / Publicistický / Historický / Mysteriózní

Česko, 2012, 39x30 min

Scénář:

Stanislav Motl
(další profese)
 • otík
  *****

  Stanislav Motl je pro mně novinářskou jedničkou a také jeho filmová podoba je nesmírně zajímavá, poutavá a poučná. Skvělá podívaná. Odvysílané díly: 1. Vraždy z milosti, 2. Anděl smrti jménem Marie, 3. Polárníci ze Zlatého návrší, 4. Apoštolové temných sil, 5. Hitlerův poklad, 6. Šakal u Vltavy, 7. Česká stopa Josefa Mengeleho, 8. Moravané mezi Eskymáky, 9. Dita a Kamila, 10. Poklad ruských carů, 11. Ďáblův švagr, 12. Záhada ztraceného obrazu, 13. Bomba pro TGM, 14. Šťastný Harry Jelínek, 15. Zabijte Edvarda Beneše!, 16. Upíři v Čechách, 17. Ukřižovaná, 18. Ohnivý Vavřinec, 19. Ztracený letec, 20. Pravda o Golemovi, 21. Boží mlýny, 22. Mystérium pražského orloje, 23. Pogrom, 24. Chlapec a hvězdy, 25. Zajatci bílé smrti, 26. Šifra Karla IV., 27. Ztracená závěť Lídy Baarové, 28. Záhada zmizelé zpěvačky, 29. Lynč, 30. Kalvárie lidických letců, 31. Hitler v Čechách, 32. Čertova brázda, 33. "Che" v Praze, 34. Řidič vozu smrti, 35. Šuhaj nebyl sám, 36. Jean Marais nebo Jan Mareš, 37. Smrt Malého prince, 38. Záhada létajících talířů, 39. Ztracený poklad. Hudební režie: Jiří Bura & Pavel Dražan(28.9.2012)

 • MaMitti
  *****

  Rozhlasové Stopy, fakta, tajemství na obrazovce - takže tati, tohle dám spíš než nedělní dopoledne na Praze. A Stanislavu Motlovi nejde dát prostě méně než nejvíc, co jde. Už jen z principu...Jen bych udělala trošku škatulata škatulata hejbejte se a přehodila to na ČT 2 někdy hezky od osmi večer :-). 8.1.2013 - tak jsem se dočkala a od nového roku je pořad hezky na dvojce a začíná chvíli před devátou večer :-)(5.9.2012)

 • NinadeL
  *

  Ne, toto prostě nelze. Příběh o senzitivní Zorce Janů, která byla "Ukřižovaná", je příkladem za veškerou Motlovu investigativní snahu udělat z komára velblouda. Takto už pracoval na reportážích pro Na vlastní oči a určitě zdalena nekončí. Co jsme se dozvěděli? Zorka měla leukémii, vyhodili jí z divadla a spáchala sebevraždu. Tak nač ta falešná snaha udělat z toho něco víc? To jsou tyhle urputně chtěné nic neříkající legendy o zmařeném mládí, o všech těch Jarmilách Horákových, Zorkách Janů a Janách Rybářových, které měly ty nešťastné lásky a chmury v duši. Bulváre odstup.(21.2.2013)

 • smith22
  *****

  Zasloužil by si mnohem lepší hodnocení za tu jeho práci.Jak mu kdysi řekl Simon Wiesenthal - vlastní národ tě za tvou práci nikdy nedocení.A měl pravdu.Zdejší pindalové si vůbec nedokážou představit jaké úsilí a častokrát mnoholetá píle stojí za vznikem takových dokumentů.Pan Motl je ještě jeden z mála, který dokumenty vytváří a nikoliv kopíruje jako většína dnešních rádoby novinářů!Zabývá se tématy o jejichž existenci dnešní mládá generace nemá ani ponětí. Tyto nové dokumenty zpracované českou televizí jsou opravdu povedené.Vhodné na archivaci.Stopáž 28 min. zas není tak krátká jak by se zdálo a je plně využita tak, že dokument nenudí.Bez mrknutí oka dávám plný počet - alespoň trochu vyvážím tu neúctu místních k jeho práci.(12.7.2013)

 • NinonL
  ****

  Znám více jako mluvené slovo, ale seriál se mi líbí moc. Zvláště některé díly, opředené tajemstvím, historií, okultismem, magií. Kromě Apoštolů temných sil bych ráda vyzvedla i díly: Mágové proti Hitlerovi, Staroměstský orloj, Lynč (smrt herce, režiséra a producenta Jana Svitáka), Anděl smrti (masová vražedkyně M. Fikáčková), Vlčí dítě, Hledání Viktorky (z Babičky Boženy Němcové), Requiem pro Pavlínu (zmizení nadějné folkové zpěvačky P. Braunové).(2.3.2013)