poster

2016: Obama's America

Dokumentární

USA, 2012, 89 min

Scénář:

John Sullivan

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Shadwell
  *****

  Tenhle dokument získal sice v médiích a mezi lidmi nálepku jakéhosi propagandistického projektu špinícího Obamu před volbami, ale není tomu tak. Už jen proto, že za ním nestojí nějaká fanatická frakce, ale celkem obyčejný indický intelektuál Dinesh D'Souza, vlastně typický volič Obamy, který jde na celou věc přes fakta, akademicky a každopádně výrazně méně agresivněji než jeho politický oponent Michael Moore. Možná poslední půlhodina zakončující dokument nastoluje typický obrázek Obamy coby černého, propalestinského a proruského komunisty, nicméně první hodina je nesmírně zajímavou esejí na téma Frantz Fanon, kolonialismus, Britské impérium či Otcové zakladatelé a nelze než ji doporučit.(2.12.2012)

 • Silas
  ****

  Že Obama vede Ameriku do kytek, je snad všem jasné. Ale spíš než naplňováním otcova odkazu bych se klonil k variantě, že je obklopen ekonomickými a politickými diletanty.(23.1.2013)

 • sator

  Dokument, který nechává současném prezidentovi USA Baracku Obamovy suchou nit, trhá návštěvnické rekordy v kinech. Zda může dokument ovlivnit volby prezidenta, které již klepou na dveře na podzim roku 2012 se ukáže již za nedlouho.(28.8.2012)

 • Pafnuc
  *****

  Je to hajzl a zrádce a tvůrci jsou na něj ještě zbytečně mírní.(20.7.2013)

 • Da_reba
  **

  Prvý filmovo dokumentárny počin D'Souzu je daleko lepší ako ten druhý. Do polovice, kedy prináša fakta o Obamovy je to pozerateľné a poučné o veľa veciach čo som nevedel. Bohužiaľ prenho je teraz rok 2014 a všetci vieme že niečo na tých jeho "predpovediach" o antikoloinalných ambiciach Obamu nesedí. Napr. Lýbia, Egypt, Sýria a najnovšie aj Ukraina atď. Naozaj ma nasral až začal mleť vyjadrenia o tom že neni dobre aby sa zmenšoval počet jadrových zbraní a že je zle pre celý svet keď ta hnusná kopa sraček, ktorá si o sebe tvrdí Greatest nation on Earth stráca svoj vlyv. Melie koko*iny o sne jeho otca, pritom je každému jasné že za ním stoja finančné skupiny... Aj tak to nieje nič iné ako republikanmi sponzorovaná antikampaň(22.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace