poster

Ve tmě

 • Izrael

  Alata

 • slovenský

  V tme

  (festivalový název)
 • anglický

  Out in the Dark

 • český

  V temnotě

  (festivalový název)

Drama / Romantický

Izrael / USA, 2012, 96 min

Režie:

Michael Mayer

Kamera:

Ran Aviad

Hudba:

Mark Holden

Střih:

Maria Gonzales

Kostýmy:

Hamada Atallah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • italka63
  ****

  Velmi dobře natočený film s homosexuální tématikou na pozadí věčného izraelsko-palestinského konfliktu. Student z Palestiny potká svoji lásku, právníka, právě na studiích v Tel Avivu. Bohužel, jeho rodina doma je zapletena do teroristické činnosti, Tenhle hoch, ta čistá duše, je výborně zahraná Nicholasem Jacobem. Skvělá hudba a námět k přemýšlení.(5.1.2017)

 • Marthos
  *****

  Můžou tě i zabít... Drsný příběh z izraelsko-palestinského pomezí, ilustrující v téměř syrové dokumentární podobě současný politický i společenský konflikt mezi oběma státy. Náboženský fanatismus, mísící se s radikální homofobií a vyhroceným patriotismem, naznačuje, že boj za lidská práva není a nemůže být opomíjen, ale naopak maximálně podporován. Michael Aloni a Nicholas Jacob předvedli strhující herecké výkony.(17.1.2017)

 • zette
  ***

  Nicim originalni film, Izraelci radi toci filmy o vztahu k Palestincum a neni ve filmech ani nouze o homosexualy. Scenar zbytecne tlaci na pilu, viz Nimeruv bratr, ktery musel byt zapleten do terorismu... Film je natoceny dobre, vcetne slusnych hereckych vykonu, zadne prevratne emoce ovsem ve me nevyvolal, jsem spise zklamany. Na podobne tema radeji doporucim izraelsky film z roku 2006, Bublina.(8.2.2015)

 • slunicko2
  ****

  Arabsko-izraelský konflikt z pohledu homosexuála. 1) Prosté, civilně vyprávěné drama vztahu židovského právníka z Tel Avivu (Izrael) a palestinského studenta z Ramalláhu (Palestina) názorně dokumentuje vztahy a problémy soužití mezi Izraelci a Palestinci. Arabské zuřivě vzteklé ostrakizaci každého, kdo nezapadá do většinového společenského vědomí (ať už jde o náboženské vyznání, sexuální orientaci nebo třeba o vztah k židům) tvoří kontrapunkt hluboce zakořeněný strach Izraelců z pohlcení okolní většinou (např. precedens nároku na zabraná území) a z neustálých teroristických útoků (Izrael je po celou dobu své existence v permanentním válečném či quasiválečném stavu)._____ 2) Izraelský režisér s německými předky Michael Mayer (scénář, koprodukce, režie) o své prvotině ověnčené 25 cenami z filmových festivalů říká: Out in the Dark for me is about love and about a man facing insurmountable odds on his journey to experience it...Nimer ‘s relationship with Roy and with his family are the heart and soul of Out in the Dark, and it was crucial for me to find the right actors, and to rehearse as much as schedule and budget would permit. We took a long time casting and matching actors, with some roles locked as long as a year before shooting. When it came time to rehearse we spent weeks with the actors, working on building character and performance, but also, and just as important, establishing a natural closeness and affinity between the actors that brings real honesty to their portrayals._____ 3) V Izraeli velmi známý 28letý Michael Aloni (židovský právník) a zejména jeho partner, z castingu vzešlý zcela bez hereckých zkušeností 23letý potomek italské matky a izraelského Araba z Haify Nicolas Jacob (palestinský student), podali přesvědčivé výkony._____ 4) Za zmínku stojí i výborný konec, dobře reflektující bezvýchodnou situaci zejména palestinského protagonisty.(6.12.2013)

 • easaque
  ***

  +3* láska mezi občanem Palestíny a Izraelem by nejspíš neprošla ani kdyby šlo o muže a ženu, tak se nemůžeme divit, že u homosexuálního vztahu je to mnohem horší. Snímek je drsný, ale ukazuje realitu jaká je momentálně v této části světa. Díky podobným filmům je člověk rád, že se narodil do civilizované země, kde nemá náboženství a zkostnatělé tradice takový vliv. Co se týče provedení mě však film ani emocionálně nijak zvlášť neuspokojil. Pro mě teda čistý průměr. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](13.11.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace