poster

Ve tmě

 • Izrael

  Alata

 • slovenský

  V tme

  (festivalový název)
 • anglický

  Out in the Dark

Drama / Romantický

Izrael / USA, 2012, 96 min

Režie:

Michael Mayer

Kamera:

Ran Aviad

Hudba:

Mark Holden

Střih:

Maria Gonzales

Kostýmy:

Hamada Atallah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • italka63
  ****

  Velmi dobře natočený film s homosexuální tématikou na pozadí věčného izraelsko-palestinského konfliktu. Student z Palestiny potká svoji lásku, právníka, právě na studiích v Tel Avivu. Bohužel, jeho rodina doma je zapletena do teroristické činnosti, Tenhle hoch, ta čistá duše, je výborně zahraná Nicholasem Jacobem. Skvělá hudba a námět k přemýšlení.(5.1.2017)

 • slunicko2
  ****

  Arabsko-izraelský konflikt z pohledu homosexuála. 1) Prosté, civilně vyprávěné drama vztahu židovského právníka z Tel Avivu (Izrael) a palestinského studenta z Ramalláhu (Palestina) názorně dokumentuje vztahy a problémy soužití mezi Izraelci a Palestinci. Arabské zuřivě vzteklé ostrakizaci každého, kdo nezapadá do většinového společenského vědomí (ať už jde o náboženské vyznání, sexuální orientaci nebo třeba o vztah k židům) tvoří kontrapunkt hluboce zakořeněný strach Izraelců z pohlcení okolní většinou (např. precedens nároku na zabraná území) a z neustálých teroristických útoků (Izrael je po celou dobu své existence v permanentním válečném či quasiválečném stavu)._____ 2) Izraelský režisér s německými předky Michael Mayer (scénář, koprodukce, režie) o své prvotině ověnčené 25 cenami z filmových festivalů říká: Out in the Dark for me is about love and about a man facing insurmountable odds on his journey to experience it...Nimer ‘s relationship with Roy and with his family are the heart and soul of Out in the Dark, and it was crucial for me to find the right actors, and to rehearse as much as schedule and budget would permit. We took a long time casting and matching actors, with some roles locked as long as a year before shooting. When it came time to rehearse we spent weeks with the actors, working on building character and performance, but also, and just as important, establishing a natural closeness and affinity between the actors that brings real honesty to their portrayals._____ 3) V Izraeli velmi známý 28letý Michael Aloni (židovský právník) a zejména jeho partner, z castingu vzešlý zcela bez hereckých zkušeností 23letý potomek italské matky a izraelského Araba z Haify Nicolas Jacob (palestinský student), podali přesvědčivé výkony._____ 4) Za zmínku stojí i výborný konec, dobře reflektující bezvýchodnou situaci zejména palestinského protagonisty.(6.12.2013)

 • evulienka3
  ****

  Porekadlo o tom, že dva krát nevstúpiš do tej istej rieky, sa mi v prípade tohto filmu naplnilo do bodky. Príbeh mi totiž veľmi výrazne pripomínal film Ha Buah od Eytana Foxa a tak sa akosi stalo, že Alata ma už nemala čím prekvapiť a ani neprekvapila. To však neznamená, že je to zlý film. Mal proste len smolu v tom, že som niečo veľmi podobné a pre mňa osobne oveľa emotívnejšie a fatálnejšie v závere už predtým videla. Možno je tá podobnosť čisto náhodná a vyplýva z reálií Izraela a Palestíny, nič to však nemeni na tom, že tie moje štyri hviezdičky sú v tomto prípade, len kdesi tesne nad hranicou priemernosti, zataľ čo v prípade štyroch hviezdičiek pre Ha Buah je to opačne, teda tesne pod hranicou piatich hviezdičiek....(25.8.2015)

 • eLeR
  ****

  Príbeh o zakázanej láske, na pozadí ktorého sa riešia vážnejšie témy ... palestínsko-izraelský konflikt, terorizmus, česť rodiny a kultúrne predsudky. Všetko toto som už mala možnosť vidieť v podobnom filme Ha-Buah, ale mne osobne Alata prišla skutočnejšia a mala pre mňa lepší koniec. Veľmi dobre natočené, bez hluchých miest, výborní uveriteľní herci a všetko to podfarbuje skvelý klavír.(27.12.2015)

 • Aluska88
  ****

  Myslím, že jsem od tohoto snímku čekala trochu více. Měl k tomu všechny předpoklady. Námět ukrývané lásky, které nepřeje prostředí, v níž se zrodila a fešné hochy v hlavních rolích. Už jen z těchto faktorů se dalo vytěžit silné drama. Takto mi z toho vyšel, sice kvalitně natočený i dobře zahraný, ale po obsahové stránce a emoční odezvě spíše průměrný film. Možná jsem čekala větší drsnost příběhu, více propracované charaktery či snad více emotivní a silné scény mezi oběma hrdiny. Nebo možná příběh jejich vztahu má být portrétem "tradičního" vztahu, který se odehrává na pozadí a mezi lidmi, kteří mu jen podráží nohy. Hlavní je zasazení do daného prostředí a nikoliv řešení citových problémů a velké lásky mezi nimi. Děj rychle ubíhá, ale neměla jsem z něj nějak silný prožitek. Ani vlastně nevím, jak moc mi Alata přijde nadhodnocený, ale zhlédla jsem snímky s homosexuální tématikou, které jsou hodnoceny podstatně méně a zapůsobily na mě mnohem silněji, než tento.(6.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace