• Thriller

9. duben (2015)

Páčila sa mi jednoduchosť tohto filmu, o to viac to pôsobilo uveriteľnejšie. Spracovanie a herecké výkony slušné, hudobný podmaz kvalitný. Toho deviateho apríla sa veru neudiala žiadna veľká akcia, ale pre niekoho bola cena príliš vysoká. 3,5*

Nebeské dny (1978)

Príbeh, ktorý nám vyrozpráva malá Linda sa deje doslova v nebi .. vizuál vskutku krásny. Potom ešte kvalitná kamera a skvelá hudba .. a to je všetko. Po celý čas som si k nikomu nedokázala vytvoriť vzťah .. a zdá sa mi, že to isté sa stalo Malickovým hrdinom .. chýbala vášeň, chémia, emócie. 3,5*

Jeden den (2024) (seriál)

Nichollsonov Jeden deň sme tu už raz mali, takže príbeh Emmy a Dextera som poznala. Pocitovo to bolo veľmi fajn, dialógy ma väčšinu času bavili, na Ambiku som si chvíľu musela zvykať, ale zato Leo bol fantastický .. súhlasím so Skrk, citujem: přesvědčil, že umí hrát na výbornou a konec táhl prakticky právě on. No a hudba bola namiešaná vskutku parádne.

Léto s matkou (2019)

Sue bola možno trochu divná, ale bola zodpovedná, mala stále upratané a fakt sa snažila. Daniel si zaslúžil pár výchovných, tie jeho mastné vlasy som moc nedávala, ale mal aj svetlé chvíľky. Mne s nimi bolo vážne parádne .. tak na pohodu. Vizuál bol úžasný a muzika pasujúca.

Byt č. 10-01 (2023)

Nuž .. súdiť Inez môže len ten, kto chodil v jej topánkach .. ale snažila sa čo-to šlo.

Chiméra (2023)

Už v Eurídicii som sa na Carol nevedela vynadívať a tu sa ku nej pridal aj ohromný Josh .. obaja ma jednoducho opantali. A vlastne aj celý film .. Alice nerobí jednoduché filmy, človeku musia sadnúť, ale keď sa to udeje, tak je to nádhera .. pocitovo ohromná, snová, magická, hudobne trefná.

Než se rozední (1958)

Na malú chvíľu, len kým sa rozvidnie, máme možnosť vstúpiť do jednej nemocničnej izby a sledovať životné príbehy Cecilie, Hjördis a Stiny. Príbehy, ktoré sa dejú dnes a denne .. nadčasová vec.

Příběh o princezně Kaguje (2013)

Japonská klasika s nádhernou animáciou a dokonalou Hisaišiho hudbou, ktorá ani chvíľu nenudí, aj napriek svojej dĺžke. 4,5*

Princezna z Montpensier (2010)

Romantika možno, ale úplne bez vášne .. jedine nebohému Ullielovi som to verila. Pátrať po tom, či je to historicky presné, nebudem. Akcia miestami slušná, a to isté platí aj o výprave. Bohvie, či aj poviedka bola taká nudná. Jen malý výkřik, ale je tam krev. 2,5*

Princezna (2022)

Tie bojové choreografie boli celkom fajn, lenže po chvíli ma prestali baviť. S malou prestávkou som to ale dopozerala a pol hodinu pred koncom nastalo dokonca mierne zlepšenie. A jedno upozornenie pre mamičky: Tento film z dielne Disney+ nie je pre deti! 2,5*