Poslední útes 3D (festivalový název)

• Česko

Poslední útes: Města pod hladinou 3D

(festivalový název)

The Last Reef

Dokumentární / Krátkometrážní / Rodinný

USA / Kanada / Mexiko / Bahamy, 2012, 40 min

Dechberoucí dokument, který skrze nádherné snímky nabízí pohled na krásy korálových útesů, které jsou plné života a skrývají mnohá tajemství a živočichy rozličných tvarů a velikostí. Rovněž je zde kladen důraz na současný stav těchto na faunu a flóru bohatých ekosystémů, které jsou ohrožovány nejvyspělejším a nejnebezpečnějším živočišným druhem současnosti - a sice námi, lidmi. Zkrátka velice dobře natočený dokumentární film pyšnící se jak okázalým audiovizuálem tak smysluplným poselstvím (nejen) pro naší generaci.(25.6.2015)

Velice zdařilý film, který se bude líbit i lidem, kteří nemají rádi dokumenty a přírodu. Tak skvělé efekty vytvořené v IMAX 3D byly doslova dechberoucí.(20.4.2016)

Poslední útes a mé první 3D. Radovala jsem se jako děcko při vypouštění bublifuku. Zde však místo bublin koulely se medúzy a rybky plovaly do ksichtíku. Dokonce přišla i sprcha, ale všici zůstali sushi. Nakonec - děcka byla všudy kolkolem. Dopolední představení AFO pro školy a pár zbloudilců. To za našich let jsme akorát tak kalili ocel se soudružkami učitelkami... * Záběry krásné na svět živočišný zvláštní roztodivný uchvacující, však s velikým otazníkem, jak dlouho ještě? Oceán jako jedno obří smetiště pro člověka rozumového bez rozumu a soudnosti... Opičáci jedni nezodpovědní!(13.8.2016)