Dejte nám křídla

Česko, 2012, 4 h 20 min (Minutáž: 52 min)

Epizody(5)

Série exkluzivních historických dokumentů o čs.letectví- hrdinství našich letců na pozadí historie vojenského letectví. Poprvé uvidíme, jak skutečně proběhly slavné bitvy našich letců, díky moderním animacím, svědectvím, unikátním archivům a vytváření „filmových“ materiálů z fotografií, rozpohybovaným díky novým technologiím. Z poznámek a kreseb, zachycených v leteckých denících leteckých es tvůrci seriálu zrekonstruovali jednotlivé souboje a události. Poznáme příběhy prvních čs. vojenských letců, kteří někdy až překvapivě zasáhli do dějin. Kdo ví, že prvním letcem, který v historii bombardoval, byl Čech? První díl zachycuje úplné začátky létání a první používání létajících strojů k bojům. Z průkopníků a nadšenců se postupně stali hrdinové a učitelé záchranců Evropy. (Česká televize)

Recenze uživatele Big Bear k tomuto seriálu (1)

Dejte nám křídla (2012)

Naprostý souhlas s deadzygote. Jak říká slavný citát: ,,I kdyby se již nedostávalo sil, již samotna vůle jest hodna chvály''. Těchto filmů, seriálů, zkrátka čehokoliv je jako šafránu. O vývoji našeho letectví jich je vůbec pomálu. Všem těm klukům dlužíme strašně moc, hlavně těm ze západní fronty, kterejm po jejich slavném návratu náš zaprděný lid s komanči v čele vymáchal jejich modré uniformy v hovnech a uranovejch slujích.... Nevím komu tu animace přijdou jak z levné počítačové hry. Dle mého jsou na slušné úrovni a jsem mile překvapen, že toto vzniklo u nás! Mimochodem už jste v nějakém jiném dokumentu viděli animované souboje Wellingtonů a jejich noční nálety? Já tedy ne, natož s našimi osádkami!!! Ano, orlice zkrátka nestačila na našeho lva. Díky všem těm statečným letcům. * * * * ()