Sága: Prokletí stínů

Saga: Curse of the Shadow

Akční / Fantasy

USA, 2013, 100 min

John Lyde

Airk Thaughbaer

Airk Thaughbaer

Scénografie:

Anne K. Black

Na to, že z toho kouká nedostatek financí, to neni špatnej filmek. Většinu času je na co se dívat. Osobně bych to viďěl radši o něco kratší. Souboje jsou tak půl na půl, některé hodně povedené, některé méně. To samé platí i o efektech. Hlavní trio, Elfka, Ork a člověk působí sympatickým dojmem a po čase jsem jim i fandil. Elfka s těma modrýma kukadlama hodně pěkná. Hudba se mi zdála hodně utopená v pozadí což je docela škoda. Příběh je hodně prostej, ve kterém bych nehledal nic jiného, než přímočarý děj, bez jakýchkoliv zvratů. Pro mě filmek průměrná, místy svižnější podívaná, která má i svoje kouzlo. Za mě 60% :)(18.11.2013)

• Acrobat

Oni ma „zabíjali“ deň a noc, ja som žil deň a noc, čudovali a zabávali sa zároveň. No na všetky zverstvá premietnuté v erotických a násilných dominanciách vykonané na tej elfke s modrými očami, som sa musel dívať priviazaný o strom. WTF? „Veď je to pekná kópia Pána prsteňov.“ WTF? „Nevieš oceniť prehľadný dej s puncom reality.“ WTF? „Nedoceníš efektné boje, rytiera, ohyzda, trpaslíkov.“ WTF? „No a čo že je tam železničná koľaj, nerozumieš druhému veku.“ WTF? „Vôbec nevieš priznať, že tá elfka, jej mrzačenie, kojenie, ponižovanie, vyzdvihovanie sa ti páčilo.“ „Príbeh, výprava, bitky, fantasy, nič? Nič neúčinkuje?“ Už som mal toho dosť. „Ty si hlúpy...čo chceš vedieť? Prevtelený Alexios I. Komnénos ma uvoľnil, riadny masaker okolo a následne som oslobodil elfku.“ „Slabé.“ „Viem, ale rovnako ako film“. (videné 05.11.2014, HDrip)(6.11.2014)

• kaylin

Je mi líto, ale tahle variace na hraný WoW je až moc chabá. Inspirace v "Pánovi prstenů" je více než jasná, alespoň tedy v tom, jak mají orkové/skřeti vypadat. To, že už se nikdo neinspiroval kvalitou příběhu, to je věc druhá. Nudné a předvídatelné postavy se chtějí skrývat za ucházející efekty a rádoby novou mytologii. Jenže je to strašně předvídatelné a spojení lidí s orkem nefunguje.(24.10.2013)

Pěkná herečka v hlavní roli elfky, motivy veleúspěšné MMORPG hry World of Warcraft, ale to je asi vše, co je na filmu zajímavé. Avšak když bych odmyslel některé fádní souboje a pomalu se odvíjející děj, u kterého už v prvních minutách víte jak to skončí, ale i tak čekáte nějaké spestření efekty či zvratem, kterého byste se asi načekali, tak přece pořád tam jsou ti zelení orkové a trpajzlíci se střelným prachem. Nemůžu dát 2, ale ani 4 hvězdy.(28.7.2014)

Pro milovníka fantasy a RPG her, jako jsem já, pohodová a příjemná pohádka. pár věcí bych sice rád viděl jinak a neuškodil by tomu větší rozpočet (hlavně více komparzu a kulis), ale na tu bídu... můžu říct, že jsem se bavil mnohem víc než například u tak vychvalovaného (což nechápu) Vlka z Wall Street. Prostě tisíc lidí - tisíc chutí. Nejlepší postavy ork s elfkou, člověk mě spíš štval a trpaslíci se dost nepovedli, ale vzhledem k tomu, že to byli služebníci pána smrti, budiž:) Shrnuto a podtrženo.. objektivně by to byla asi 1*, ale páč mám pro tuto tématiku slabost a přeci jen to byla celkem fajne pohádka, s klidem lepší průměr 3*.(2.2.2014)

• - První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)

• - Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)