poster

Sága: Prokletí stínů

 • Česko

  Sága: Prokletí stínu

 • USA

  Saga: Curse of the Shadow

Akční / Fantasy

USA, 2013, 100 min

Režie:

John Lyde

Kamera:

Airk Thaughbaer

Hudba:

Panu Aaltio

Střih:

Airk Thaughbaer

Scénografie:

Anne K. Black

Kostýmy:

Clare Niederpruem
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakalík
  ***

  Dvě třetiny filmu jsou koukatelné, místy dokonce velmi. Když pomineme očividný nedostatek financí, který je především v bojových scénách až bolestivě zřetelný, dostaneme klasické fantasy s poněkud přitroublým příběhem, jehož epické rozměry jsou v kontextu s úspornou výpravou vyloženě k smíchu. I přesto film nabídne docela svižný děj, spoustu šarvátek a trojici překvapivě sympatických hrdinů. Namaskování skřetů i elfů je výborné, stejně tak služebníci Stínu vzbuzují respekt. Bohužel závěrečná půlhodina je opravdu velmi špatná. Už tak brakový děj se ponoří hluboko do odpadních vod, digitální přerostlá příšera i způsob jejího odstranění profackuje diváka z obou stran a nestydatě infantilní happyend tomu nasadí korunu. Přesto jsou tři hvězdy na místě. Vzhledem k omezeným finančním i technickým možnostem filmařů je tohle ještě docela solidní film. Mohlo to dopadnout daleko hůř...(27.6.2013)

 • Acrobat
  odpad!

  Oni ma „zabíjali“ deň a noc, ja som žil deň a noc, čudovali a zabávali sa zároveň. No na všetky zverstvá premietnuté v erotických a násilných dominanciách vykonané na tej elfke s modrými očami, som sa musel dívať priviazaný o strom. WTF? „Veď je to pekná kópia Pána prsteňov.“ WTF? „Nevieš oceniť prehľadný dej s puncom reality.“ WTF? „Nedoceníš efektné boje, rytiera, ohyzda, trpaslíkov.“ WTF? „No a čo že je tam železničná koľaj, nerozumieš druhému veku.“ WTF? „Vôbec nevieš priznať, že tá elfka, jej mrzačenie, kojenie, ponižovanie, vyzdvihovanie sa ti páčilo.“ „Príbeh, výprava, bitky, fantasy, nič? Nič neúčinkuje?“ Už som mal toho dosť. „Ty si hlúpy...čo chceš vedieť? Prevtelený Alexios I. Komnénos ma uvoľnil, riadny masaker okolo a následne som oslobodil elfku.“ „Slabé.“ „Viem, ale rovnako ako film“. (videné 05.11.2014, HDrip)(6.11.2014)

 • Nivenx
  **

  Na takovéhle fantasy mám slabost, alespoň co se týká bytostí. Příběh nějak obzvlášt' neuchvátí, herci jsou průměrní a není ve filmu nikdo z nich, kdo by to alespoň malinko táhnul. Efekty nic moc, ale neurazili tolik jako celkový dojem. U takového nízkorozpočtového filmu jsem to čekal přeci jen horší. 35%(28.10.2013)

 • Horbet
  ***

  Pěkná herečka v hlavní roli elfky, motivy veleúspěšné MMORPG hry World of Warcraft, ale to je asi vše, co je na filmu zajímavé. Avšak když bych odmyslel některé fádní souboje a pomalu se odvíjející děj, u kterého už v prvních minutách víte jak to skončí, ale i tak čekáte nějaké spestření efekty či zvratem, kterého byste se asi načekali, tak přece pořád tam jsou ti zelení orkové a trpajzlíci se střelným prachem. Nemůžu dát 2, ale ani 4 hvězdy.(28.7.2014)

 • Ombak▼Penari
  **

  Začátek nevypadal úplně neslibně, ale pak se to zvrtlo v klasické pobíhání po lese a kydlení zaměnitelných orků tuhle a tamhle. Klasický nízkorozpočtový snímek, který se snaží vypadat honosně a nakonec se utopí v nudě. Na závěr jedno rychlé a vcelku zbytečné digitální finále ve stylu "to abyste viděli, že na to taky máme". Elfka docela zajímavá a chválím i pěknou a epicky znějící hudbu (soundtrack by možná stál za poslech), která ovšem u tak amatérsky a levně vyhlížejícího snímku působila vyloženě směšně.(2.12.2014)

 • - Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)

 • - První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace