Sága: Prokletí stínů

• Česko Sága: Prokletí stínu (více)
Trailer

Ve Druhém věku se válka bohů rozhořela naplno a živých bylo stále méně. Lidé proto založili Řád, v němž ze zoufalství spojili své síly s pyšnými elfy a proradnými trpaslíky. Zatímco se Řád snažil vzkřísit civilizaci, na západě znovu ožilo dávné zlo. Temnými kouty špinavých krčem se plíží šepot tajného spolku spiklenců, známého jako Stín, jehož hrůzní vyslanci již překročili hranici země. Magistři Řádu proto vyslali své vlastní špehy, aby včas zmařili plány nepřítele. Lidský poutník a vyslanec Světla Keltus, lovkyně odměn a nemilosrdná elfka Nemyt a svojí loupeživou hordou zapuzený ork Kullimon se pod přízračně žlutým nebem kraje Battlegrave vydávají hledat tajemný artefakt, jehož pomocí chtějí služebníci Stínu znovu nastolit vládu pána temnot Gotha Azula. (TV Barrandov)

Trailer

Bozvav

Díky komentářům jsem neodolala a pustila se do toho. Režie: nejsem odborník, ale srovnám li toto dílo s mnohem výpravnějšími bratříčky, zas tak velký rozdíl nevidím. Scénář: tam už rozdíl je, ty dialogy jsou tak blbé, až to bolí. Hudba: ta se mi vcelku líbila, hodila se. Kamera: nevím buď kameraman, nebo ve střižně to trochu pos. Akce: trochu primitivní, ale koukatelné souboje, působily uvěřitelně. Výprava: laciná. Masky: laciné. Herecké výkony: kromě Orka dost děs. Vlastně nebýt jeho, tak to pošlu do kopru s jednou hvězdou. takto dám dvě a půl, ať nežeru. Jsou i horší slátaniny. ()

numan

Jeden inteligentní ork, jedna poznamenaná elfice a jeden homo jakž takž erectus - klerik s poněkud neujasněnou vírou - putují hezkou krajinkou se žlutým nebem a průběžně bojují se zlem. Celkem milá televizní dobrodružná fantasy, evidentně nízkorozpočtová, takže se v ní často mečuje a výhružně plive do obličeje. Docela bych uvítal, kdyby to byl pilot k seriálu, ta veselá trojice je mi skoro až sympatická. :o) P. S.: Z jedné uživatelské recenze na imdb: "Better than most Hollywood movies". A to je fuckt. ()

RoyBatty444

B-Movie. Celkom pozerateľné fanúšikovské fantasy s niekoľkými vydarenými scénami. Príbeh neurobí dieru do sveta ako ani špeciálne efekty a emočných filtrov viac ako dosť. Dobré stvárnenie Orkov a celkom uveriteľné zlo, ktoré ale hralo podradnú rolu pri osudoch hlavných hrdinov.Musím dodať, že som milovník sci-fi a fantasy tak pre ostatných hviezda dole. ()

Ombak▼Penari

Není to tak zlé, jak jsem si pamatoval z prvního sledování. Nízký rozpočet je klasická bolest fantasy snímků a všechno vypadá tak nějak levně a méně uvěřitelně. Ale vlastně je to celkem sympatické, herci se snaží, masky nejsou zlé, hudba je epická (někdy až moc na ten levný film). Souboje ujdou a krom rozpočtu je vlastně nejvetší slabinou filmu celkem nudný a neobjevný scénář. Prostě dá sa. ()

Vykuk

Pro milovníka fantasy a RPG her, jako jsem já, pohodová a příjemná pohádka. pár věcí bych sice rád viděl jinak a neuškodil by tomu větší rozpočet (hlavně více komparzu a kulis), ale na tu bídu... můžu říct, že jsem se bavil mnohem víc než například u tak vychvalovaného (což nechápu) Vlka z Wall Street. Prostě tisíc lidí - tisíc chutí. Nejlepší postavy ork s elfkou, člověk mě spíš štval a trpaslíci se dost nepovedli, ale vzhledem k tomu, že to byli služebníci pána smrti, budiž:) Shrnuto a podtrženo.. objektivně by to byla asi 1*, ale páč mám pro tuto tématiku slabost a přeci jen to byla celkem fajne pohádka, s klidem lepší průměr 3*. ()

• Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)
  • První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)