poster

Kvetoucí obchod (TV film)

 • Velká Británie

  Blooming Business, A

Dokumentární

Velká Británie, 2010, 53 min

Producenti:

Ton van Zantvoort
(další profese)
 • Tom_Lachtan
  *****

  to, co na dokumentu opravdu oceňuji, je fakt, že mi dal nahlédnout na protagonisty hlouběji, než většina jiných, ostatní (ač závažné) aspekty dokumentu pro mne byli až kdesi vzadu(20.1.2013)

 • Mylouch
  ****

  Trh bez přívlastků v harmonickém soužití těch, SPOILER: kdo na oslech rozvážejí dostupnou (=znečištěnou) vodu z jezera Naivasha a těch, kterým koupí květin v našich obchodech platíme šukačku se zaměstnankyněmi těsně před tím, než dotyčné ženy někdo postříká pesticidy a herbicidy a znetvořené z práce propustí. 3-4*(19.7.2013)

 • Lukoh
  *****

  Pre niečo tak zbytočné ako je kvetinový priemysel zomeriajú a trpia ľudia a čo je ešte horšie nehorázne sa znečisťuje životné prostredie. Rieky a jazerá sú kontaminované pesticídmi a hnojivami, vody v nich je stále menej, kvôli ustavičnému zavlažovaniu. Škoda len, že ani tento dokument niečo takéto nedokáže zastaviť.(18.1.2013)

 • Jumper636
  *****

  Trýznivé osudy vykořisťovaných! O lidech, kteří platí za to, aby byli najati na práci. Opuštěné matky pracující i 16 hodin, aby uživili děti, před tím a potom jim musí uvařit. Je to vykořisťování lidí společnostmi, které pěstují kytky. Na těchto farmách pochodují "postřikovači" v chemických oblecích a stříkají to na kytky, které v ten moment opečovávají ženy. Výsledkem je zdevastované zdraví a zohavená těla. Ženy tam pracují dokud jim to zdraví dovolí. Jsou zneužívány manažery a muži, kteří mají vyšší posty. Práci mají dokud se nechají znásilňovat svými manažery. Když jim zdraví doslouží nebo už nejsou dost pěkné, aby je měl zájem někdo osahávat - letí z práce. Na jednu růži je potřeba 1,5 litru vody týdně, která je čerpána z tamnějších jezer. Jezera jsou živobytím rybářů. Na květinových farmách jsou pěstovány miliony květin. Důsledkem je, že ubývá voda v jezerech. Firmy nemají žádný systém na odbourání chemikálií a tak je vědomě vypouštějí do jezer. Zabíjí ryby. Ženy v noci (za tmy) nemohou vycházet ven - je velice pravděpodobné, že by je někdo znásilnil. Většina žen byla znásilněna. Někdo vydělává miliony a miliardy z pohodlí velkého sídla, kde pěkně papá kaviár a užívá si nejluxusnějších vymoženostem. Vydělává je krví a utrpením lidí, kteří pocházejí z Keni. KAŽDOU KVĚTINU, KTEROU KOUPÍTE SVOJÍ SLEČNĚ, PRAVDĚPODOBNĚ NĚKDO ZAPLATIL KRVÍ! Tyto ženy s trýznivým osudem, které pracují do krve a jsou znásilňovány svými nadřízenými - nepřestanou opečovávat svoje děti a přesto všechno se na ně dokáží usmát!!! =( =( =((18.1.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace