Kdo přežije - Caramoan

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2013

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Andrea Boehlke, Dawn Meehan

Americká reality show, kde soutěžící doslova svádí boje o imunitu, vodu a jídlo. Tentokrát jsou soutěžící vysazeni na poloostrově Caramoan, který je obklopen Tichým oceánem. Soutěžící budou rozděleni do dvou kmenů, v jednom kmeni budou favorité a ve druhém nováčci. Těšte se na 26. řadu Survivor: Caramoan - Fans vs. Favorites. (reich)

Rozhovor 3

Attta

Po 13. díle jsem se rozhodl trošku zrekapitulovat tuhle tu sérii. Tak nejprve chci říct že bych nejspíš hodnotil trošku mírněji, kdyby nešlo o sérii, kde mají být fanoušci vs. FAVORITÉ!! Série ztroskotala hned na té nejpodstatnější věci a tím je výběr hráčů. Většina favoritů nemá žádné právo si říkat oblíbenci, protože jsou tam asi 3 hráči z celého kmene, kteří si tento "titul" zaslouží. Zbytek je směska totálně průměrných hráčů a téměř podobná situace je i u fanoušků. SPOILER: Jediním z mála opravdu silných momentů je jedna z nejlepších kmenovek survivoru "skrytých imunit" a to všechno díky Malcomovi, který tam byl z oblíbenců snad jediným zajímavým hráčem, jinak mě však ten zbytek moc nebral. Proč komentuju už po 13. dílu??? Je to prostě proto, že ať už to vyhraje, nebo se stane cokoli, velký vliv to na můj názor k téhle sérii mít nebude. EDIT: Ano, bylo to přesně tak jak jsem si myslel. Série zkončila tak jak předpokládal a i přes to, že jsem rád že to nevyhrál někdo jiný, tak hodnocení zůstává pořád stejné. ()

Viktooorka

Při hodnocení kamarádů (se kterými mám většinou podobný názor v kvalitě sezón) a při počátečním šoku, kdo všechno vyskákal z helikoptér, jsem tušila, že ta řada bude stát za hovno :D Jenže jak jsem byla připravená na nejhorší, mě ta řada docela překvapila. Název fanoušci vs. favoriti je trošku mimo, ale jak bylo na začátku řečeno – favoriti se vrátili, aby napravili ty největší omyly, které udělali a celkem (tedy u mě) si napravili reputaci. Fanoušci už byla horší kapitola. Tolik chyb od lidí, kteří by měli dle označení vědět, jak hrát, se nevidí. Ale já fandila těm druhým, takže mi bylo jedno, že tak rychle všichni vylítávaj. A pro mě docela nejzábavnější část, kdy skoro všichni favoriti převzali otěže a začli hned hrát celkem agresivně a mysleli si o sobě, že oni hrají tu nejlepší hru a oni jsou neporazitelný. Většinou mě tyhle kecy serou, ale slyšet to od těch exotů, mě fakt bavilo. Nerd, spešl agend, Corinne, Erik? Hanz udělal další ostudu, Malcolm, že není jen krasavec, Brenda že není jen slaďoučká a bože Cochran vyhrál několik individuálních soutěží? Život už nebude jako dřív :D A jak tu to tak čtu, tak děkuji sama sobě, že já nejsem takový fanoušek, nezajímám se o zákulisí apod. takže mě manipulace produkce, střihy kamery apod. nekazí celkem normální sezónu až na Reunion, co to mělo znamenat? ()

Havaj8

Já teda upřímně některou tu kritiku tady nechápu. Podle mě tahle série k těm top možná 10 patří. A to opravdu nedávám 5 hvězd každý řadě. Když to shrnem, tak favoriti byli navolený celkem dobře. Francesca tam neměla co dělat absolutně, co si tak vzpomenu. Jinak Branda, Andrea, parádní pokoukání, silný jak fyzicky, tak strategicky. Malcolm pro všechny velká neznámá, škoda že ho odhalili, možná se přidal na špatnou stranu, ale rozhodně ještě třetí šanci dostane. Erik velkej blbec zminula, kterej měl smůlu dojít až do finálovky. Phillip, zezačátku sem z něj měl radost, ale pak už jenom žvanil a přál sem si aby ho vyhodili, i když se od Bostona lecco naučil. Cochran, nemůžu říct ani slovo, zaslouží si, aby se mu říkalo příjmením, výhry v individualních soutěžích, hra o kterou se tam staral, měl to dá se říct pod kontrolou, aniž by potřeboval skrytý imunity...U fanoušku bylo fajn, že se do sloučeni dostalo pár "svalovců", hned ty Challenges sou o něčem jiným, Reynold opravdu bojovník, Eddie jeho parťák, ne tak dobrej, měl milion šancí vyhrát imunitu a stejně to nezvlád dohrát, jinak bída. Velkej Brandon Hantz ukázal opačnou stranu mince, neumí si vydobít ten správnej respekt jako strejda, tak musí přehánět a vyvádět, udělal jim velkou škodu, nakonec chtěl rozbít Phillipa a udělal opravdu slušny divadlo, kdy sem se bavil, ohromnej bojovník v soutěžích a je škoda, že musel takle skončit, bohužel už ho asi neuvidíme...Kmenovka legendární, kdy Malcolm vytáhnul oba dva náhrdelníky a zachránil tak 3 amigos, ale to bylo bohužel všechno. Závěrečná kmenovka od Brandy hodně silná, ale co s nima, Down dělala sračku a Sherri hrála tužku, nikdo jinej než Cochran vyhrát nemoch a zaslouženě, kdo by to byl po první sérce řek, že na to má, zrovna on :D ()

KajusaK

Obsahuje spoilery..Já jsem z téhle řady byla naprosto unešená..Tolik skvělých fórku, lidí a napínavých situací už dlouho nikde nebylo..Začnu kmenem Bikal (mým oblíbeným)..Andrea - zezačátku jsem jí fandila, protože vše vedla, ke konci se mi sprotivila a naštěstí hned potom vylítla, takže mě tam moc dlouho neobtěžovala.Překvapilo mě že odešla s imunitou v kapse, ale bylo pěkné pozorovat jak ji to šokovalo :).Naopak ale byla úžasná v soutěži ve vodě pod mřížemi, kde vydržela s Brendou tak dlouho!! Brandon - další Hantz, :D) škoda že odešel, mohlo to být ještě dost zajímavé ..Jeho výhružky,že načůrá do rýže a fazolí byly prostě unikátní a nakonec chtěl nechat kmen ještě vyhladovět :D) dobře Brandone! :D) .. Brenda - v její první řadě jsem ji nesnášela, ted to byla obrátka o 180° a patřila mezi mé favority. Doost silná hráčka, která nebýt podrazu na ni by se dostala velmi daleko. Všem darovala návštěvu známých a oni ji zato ještě vyrazily.Celkově mi přišlo, že měla samé neštěstí, hlavně u aukce o jídlo :D) prasečí mozeček :D), no škoda jí :))..Corinne - má velká favoritka, která se bohužel moc dlouho neudržela, ale některé její komentáře na kameru v pozadí byly prostě Bestovní!! Dawn - zezačátku milá, sympatická, postarší paní, z které se časem vyklubala jedna z největších podrazaček, jaké jsem zatím viděla. Její neustálé brečení raději ani nezminuji, ale ten podraz na Brendu - fůůůha..Nejlepší scénka - lovení protézy :D) ..Erik - v Mikronésii byl katastrofální hňup, ted odešel na stejném místě jak minule, tentokrát mi ho ovšem bylo líto. Bůhví jak by to nakonec dopadlo, kdyby nemusel odstoupit..Rozhodně jeden z nejsilnějších hráčů..Francesca - pro mě neutrální osoba, která mě ani jednou nezaujala, ale skončit 2x na posledním místě? To je teda fakt pech!! :D) .. John C. - vítěz serie, do kterého bych to rozhodně neřekla, tak jako všichni ostatní. Moc jsem mu nefandila ( i když z poslední trojky byl určitě nejlepší) , párkrát vyhrál imunitu, pěkně mluvil na poslední kmenovce, myslím, že si výhru nakonec přeci jen zaslouži - veeelký fanoušek :))..Malcolm - arogantní týpek, který to hrál jen na krásu, jeho neustálé machrování na kameru jak ví kde jsou obě imunity mi lezlo opravdu dost na nervy. Ještě že ho zavčas vykopli!! Jediné co mě s ním zaujalo tak byly jeho vlasy a kmenovka, kde měli nakonec všichni 3 kluci imunity a rozhodli se volit Phillipa. Phillip - booože, na něho by mi ani slova nestačila :D .. Velký hráč, blázen první třídy :D), fanoušek Bostona Roba :D)..Jeho aliance, přezdívky, Stealth tým :D) no zkrátka bez něj by to nebylo ono :D).. Fanoušci - Allie, Hope, Laura - o těch se vůbec bavit nebudu, jelikož vypadli velice brzo a v podstatě jsem vůbec nepostřehla, že tam byli. Julia - vypadla v podstatě jen proto, že byla zvláštní a na vyhazov v tu chvíli nikdo jiný nebyl..Eddie a Reynold - do v podstatě třičtvrtě hry pro mě absolutní nepřátelé, nakonec už mi ovšem tolik jak Malcolm nevadily a bylo mi docela líto, že odešli. Raději bych v poslední čtyřce viděla Reynolda než Eddieho. Reynold byl dooost silný soupeř, Eddie se spíš jen držel stébel. Matt - dost zvláštní člověk, ale nepatřil rozhodně k těm kterým jsem fandila. Byla jsem ráda, že se nedostal dál..Michael - gay, který mi tam nějak moc nevadil ale ani jsem ho neměla moc ráda :)) - zlatý střed, myslím si, že tam mohl vydržet déle. Shamar - nato, že má bojovat někde v Afghánistánu, tak to byl opravdu slaboch..Sherri - fandila jsem jí do poslední kmenovky :D), kde si to opravdu zavařila když v podstatě řekla, jak je prachatá a nechtěla uznat protažení do finále.5* - spousta skvělých scének, dost jsem se zasmála, skvělý Jeff jako vždy, a úžasný Reunion. Nemluvě o hudbě :)) () (méně) (více)

Djoker

Spoilery. Hlavní problém Caramoanu spočívá v tom, že fans nejsou skuteční fans a favorites nejsou skuteční favorites, i když se to Probst snažil stále trapně zdůrazňovat. Přišlo mi, že polovina fans viděla Probsta podruhé v životě. Erik a Cochran jsou skuteční fans, ale rozhodně nejsou favorites, stejně tak Brandon a Dawn. Procpání Fran kvůli Phillipovi je pak ukázkou naprosté demence pana Probsta. Jinak by se celkově nejednalo o úplně špatnou sérii. To, že se ke konci dost zvrhla, je věc druhá, ale k tomu se dostanu. Dalším velkým selháním (Probsta) je ženský cast fans. Milf + čtyři mladé holky, z toho tři blond. WTF? První polovina opravdu nebyla špatná. Favorites začali drtit fans, Phillip jel podle BR rules a začal šaškovat se svým týmem. Malcolm se připravoval převzít otěže hry a Corinne se to chystala rozjet ve svém bitch stylu. U fans mě bavil sice jen Reynold, ale to jeho ego mi někoho připomínalo, takže jsem mu začal fandit. Jak jsem Corinne nesnášel v Gabonu, tak tady uznávám, že její vypadnutí zapříčinilo tragický úpadek celé série. Pár bláznivých kmenovek mě sice zkusilo přesvědčit o opaku, jenže pravidelné vypadnutí osoby, která měla charisma a snahu hrát místo osoby, která je na přes držku, mě zase pomalu utvrzovalo v tom, že to skončí hodně špatně. Posledním hřebíčkem do rakve bylo vyřazení Brendy. Nic nechutnějšího jsem od pověstné ukázky, jak negr umí držet slovo na Fidži, neviděl. Dawn si veškeré urážky a ponížení zasloužila, a jelikož finálová pětka byla celá k smíchu, tak jsem za Cochrana vlastně rád. Jeho sebeshazující kecy, které používá jako obranu proti okolnímu světu, mě zase bavily, i když jeho údajná geniální znalost hry byla už dost otravná, stejně tak jeho lezení do prdele Probstovi, který si to jako správný egomaniak užíval. Kvůli kamarádíčkování s Probstem je Cochranovo vítězství sice podezřelé, o nadržování režie ani nemluvím, ale je rozhodně lepším vítězem než ta držka, která schovává svou nechutnou povahu za rámec hry. Favorit: Brenda, Oblíbenci: Phillip, Reynold, Cochran, Sherri, Hope. ()

• Série se točila v provincii Camarines na ostrově Caramoan, jednom z menších ostrovů patřícímu k Filipínám. (reich)
  • Reunion díl této série byl velmi kontroverzní a je často napadán soutěžícími i fanoušky. Hlavně z toho důvodu, že na jevišti bylo přítomno pouze 10 z 18 účastníků, protože 6 ostatním bylo před začátkem představení oznámeno, že se s nimi nepočítá a byli posazeni do publika (zbylí dva se ze své účasti omluvili). Další soutěžící si stěžovali např. na to, že jim nebyl během show věnován žádný prostor, zatímco některých hráčům z minulých řad ano. (Hidan)
  • Erik Reichenbach je jediným hráčem, který se objevil v obou řadách, ve kterých se proti sobě postaví Favoriti proti Fanouškům. Poprvé stál na straně fanoušků v Survivor: Micronesia - Fans vs Favorites (od r. 2008) a v této řadě se vrátil jako Favorit. (blazma)