Come una crisalide

• USA Lust for Blood

ricci.s

Približne sa to trafilo do môjho vkusu. Síce sa o tomto horore píše, že je to giallo inšpirované Argentovou tvorbou, našťastie to tak celkom nie je - nejaké prvky tu síce sú (neznámy zabijak v gumených rukavičkách masakruje svoje obete jednu za druhou a využíva pri tom rozličné vraždiace pomôcky, pričom postavy nezohrávajú žiadnu dôležitú rolu), ale ten typický kriminálny prvok s detektívom a pátranie po vrahovi našťastie chýba, takže som nemal problém pri tom vydržať. Namiesto toho sa režisér koncentruje najmä na gore, ako mačeta či kríž do hlavy, zapichnutie páriku priamo pri sexe, príp. striptízovej tanečnice priamo počas koncertu. Je tam toho dosť, je to brutálne, krvavé, síce neskutočne nízkorozpočtové, ale mordy na moje počudovanie nie sú mimo záber a režisér dokázal s prázdnymi vreckami ukázať omnoho viac ako som čakal. Vcelku príjemné prekvapenie a spokojnosť, pre fanúšikov poctivých talianskych rezačiek dokonca povinnosť. ()

pepua

Pro jeho hrátky s giallo prvky mi byl film sympatický, nicméně jako horror nic moc. Řežba fajn, ale ten metal tam prostě nepatří - jestli to taky nemá od Argenta, tam to taky zabíjí veškerou atmosféru. ()

Dellamorte

Medzi Luigim a Argentom je priateľstvo , ktoré vyústilo do takejto, formy. Áno je tam aj Argento no nie všetko , čo vzdialene, či blízko pripomína giallo, giallom aj musí byť Obaja sa zhodli na výslednej forme, z ktorej vznikol žanrovo zaujímavý a zručne vymačkaný snímok na upršaný sobotný večer.Škatulkovanie nemám proste rada.Spokojná ! ()

George Stobbart

Na nízkorozpočtové pomery naozaj vydarené a kvalitne natočené giallo, takže hype priamo od Daria Argenta v tomto prípade našťastie nebolo prehnané. Prakticky celý čas sledujeme cestu tajomného a šialeného maniaka, jeho až slasherovsky podávané vraždy a overvoicy, zľahka odhaľujúce jeho zmýšľanie i samotný príbeh; ktorý stojí až na druhej koľaji, čo je neraz vidieť aj u Argenta a iných giallách. Má to atmosféru, je to napínavé, krvavé a štýlovo natočené, takže fanúšikovia svojho obľúbeného subžánru nech určite neváhajú a ostatní sa toho takisto strániť nemusia, keďže ten film nielen, že dobre vyzerá, ale aj dobrý je a nehodnotím ho vyššie iba preto, že na môj vkus bol miestami zbytočne zdĺhavý, až stereotypný. Ale natočiť toto ako režisérsky debut je proste šupa. ()