A Fine Line (festivalový název)

• Francie

Summits of My Life: A Fine Line

Vrcholy môjho života

(festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Francie, 2012, 52 min

Carles Puyol

Dokument, který mě v Expediční kameře zaujal a inspiroval nejvíce ze všech. Pohled na svět očima člověka, který toho má zdánlivě strašně málo, což je svoboda, díky které má vlastně strašně moc. Ale není to žádná hipísárna, je to horách a lásce k nim, což je láska, kterou sdílím. Plný počet dokumentu dávám za navození za to, že uprostřed metropole ve mě navodil pocity štěstí, které sdílím na podobných místech. Kdo nesdílí stejné nadšení, tomu dokument, a především cca polovina dialogů v něm, vůbec nic neřekne.(25.5.2015)

KJ je můj velký vzor, ale tenhle film je, jak píše Ela, spíše reklamou na Alpy. Sébastien Montaz-Rosset má velký talent na skvělé záběry hor, sportovců i dynamických a poutavých kombinací obojího, vlastní soundtrack od Zagamy je super, "svědectví" rodiny a známých působí upřímně, ale když to porovnám s miniseriálem Kilian's Quest (na youtube nebo stránkách salomon trail running) či Salomon Running TV, tak je to prostě delší díl téhož. Ale je krásná, ta tenká linie mezi životem a smrtí.(8.5.2013)

Hezky natocena nuda, s krasnymi lokacemi, hezkymi lidmi a slusnym technickym zpracovanim.... ale nemely by ciste nahodou dokumenty vest cloveka k zamysleni a nebo v pripade samostane odnoze outdoorovych filmu alespon k obdivu a inspiraci? Summits mi nenabidl ani jedno, jen pohled na zivot famozniho bezce...a to mi nestaci...(16.2.2018)

Film, který vám v pozadí (opravdu krásném Alpském pozadí) pořád dokola říká "Já jsem ale skvělý sportovec, koukejte, není nic co nedokážu, moji kamarádi sice umírají, ale já budu skvělý dál!!" Záběry jsou sice nádherné, ale v 52 minutovém dokumentu o jedné věci se už poněkud omrzí. Ať si Sebi dál skvěle běhá a žere v posteli, ale nemusí se hnát do dalšího dlouhého dokumentu, jestli se tomu ovšem tak dá říkat.(28.2.2015)

Kilian...pro mě rozhodně nejvíce motivující člověk za poslední dobu. Důkaz, že když člověk něco chce, dosáhne i nemožného....Introvert a samotář jež k sobě nechtěně váže pozornost svými výsledky. Jeden večer jsme koukali a další den několikrát rozebírali jak jen to dokáže...Budu na něj myslet a snad mi to dodá také trochu odvahy do cílů..kéžby. O kameře nenutno mluvit - super.(21.3.2015)

• - Film vznikl díky Jornetovu projektu "Summits of My Life", v němž se snaží v rekordních časech dosáhnout nejvyšších vrcholů světa. Po dvou neúspěšných pokusech mu stále schází vrchol nejvyšší, Mount Everest. (raikonen16)