Atlantic Rim – Útok z moře

Mark A. Terry

Kostýmy:

Charday Fields
  • Ryuuhei

K tomuto filmu se dá říct jediné - no do háje! Neřeknu, Asylum mám rád jako recesisty, ale tohle... Film, kde je práce s fantazií více, než dění na obrazovce. Bohužel ne ve smyslu, ve kterém by to mohlo být myšleno. Výtvor od Asylum parazitující na známém filmu Pacific Rim a taktéž sebedestruktivní tragédie. Ať už šlo o boj s nestvůrou, kde bylo z každého velice špatně zanimovaného a často opakovaného 3D záběru ukázáno sotva co do vteřiny, či se celý děj ubíral tak logickou cestou, že se černý hlavní hrdina byl schopen v hořícím baráku (kde ohně ani dýmu viděti nebylo) dlouze vykecávat s osobou, jenž měl původně zachránit. Neberu v potaz ani obrovské bitevní roboty, jejichž nová technologie propojení mysli (vč. cítění veškeré „bolesti“ robota) se ukázala být dost zbytečná k faktu, že piloti stejně zůstávali uvnitř a taktéž stále občas zmáčkli nějaké to tlačítko. Jedna z většiny námětových hovadin, která z tohoto filmu dělá jeden z největších exkrementů, který jsem měl kdy tu čest vidět. A to je co říct.(29.5.2016)

• megan017

I když trailer vypadal dobře, tak jsem se vůbec nenapálila. Už jen značka Asylum říká, že tohle nebude kvalitní film a budete brečet, smát se a zvracet do poslední minuty. Nejkrásnější část těchto filmu jsou především závěrečné titulky. Plagiátorsví je jedna věc, ale prznění druhá věc. To je jakoby Pacific Rim znásilnili tlustým ostnatým drátem. Na to, že efekty jsou jako z videohry, kterou navrhoval nějak mentál s třesavkou, už jsem si zvykla, ale proboha ty postavy! Proč si aspoň jednou nedají záležet a nezaplatil si aspoň jednoho pořádného herce! Proč si neustále vodí schizofreniky z nejbližší cvokárny? Film byl přímo sadistký vůči divákovy" Tak, a mám tě ty hajzle! To máš za to, že cumíš na ty vysokorozpočtové filmy! "Kamera ani nemluvím, stále padá do ústraní, zaměřuje detaily, které jsou platné jako stěrače na ponorku, s těmi efekty to vizuálně vypadají ještě lacinější. Scénář psala nejspíš šilená opice na psychofarmacích, protože tohle prostě ne. Asylum prostě dokáže připravit ten nejhorší filmový zážitek a je na to hrdé.(29.11.2014)

• -bad-mad-wolf-

Von se ani del Toro moc nevytáhl, ale tohle je i na Asylum silný kafíčko. Ohromně nucený plagiát každým záběrem křičí "naletěls, debile!" a buď už postrádá tradičně mamutí porci nechtěného humoru, nebo jí naopak má takové množství, že to průměrný pozemšťan není schopen pobrat. Graham Greene, kdysi tančící s vlky, by na tohle bebíčko potřeboval náplast o rozloze Bangladéše.(25.7.2013)

• Saruwkaz

Fuj, to jsem se lekl. Opičárna a ta největší shi**árna! Dívat se sám, nevydržím u toho ani 10 minut, ale naštěstí jsem měl kolegu, se kterým jsme film zlehčovali. Je mi špatně z tohoto filmu a tvůrců, kteří nepotřebují originální nápady, ale přiživují se na jiných a ještě je devastují a mají úspěch. Humus, humus, humus. Škoda, že CSFD neumožní jít do mínusu. Jedna z největších trapáren, co jsem viděl. Když jen vezmu úžasnou grafiku a opakující se efekty, opravování budov a několikrát projetá lokalita monstrem, které se pro jistotu vrátilo. Aby ještě filmaři ušetřili, musí vše protahovat a scény s efekty usekávat. Nehledě na kvalitu a inteligenci herců. Zavřený "hrdina", který si ještě ve vězení zacvičí a stačí skalp oslavit. A africký týpek, který se vydá zachránit holku z hořícího pekla. No, moc hořící nebylo. Oheň tam byl vidět jednou, konec konců postavy nebyly od kouře a zakašlaly snad 2x. Proto ta motivace holky, kterou ještě přemlouval. Jinak super herecký výkon hrdinů, kteří stihli vše. Od doktorských po hasičské práce. Logika střihačů hodná prvňáčka hrajícího si s moviemakerem. Film ne na odpad, ale na trestné oznámení pro psychickou újmu. Nechápu, kam filmařský průmysl spěje. Asi začnu psát knihy, první dílo Peragon a Henry Fotr. Budu aspoň bohatý a slavný.(29.5.2016)

• mojma79

Toto je "neco" hodne TV Barrandov! Takze vubec nic! Fakt nic! Za co 8%? ... 1 % za nesahej na me! 1% za "kde je ten empik z klicema! 1% ten empik se vrati! 1% to je ten empik! 1% prezident USA schvalil atomovy utok! 1% prezident USA nesmi schvalit atomovy utok na uzemi USA! ... jsem na 6 % takze 2% za uzasne herecke ... komicke ... tragicke ... na hovno vykony??? Nebo za uzasne fraze??? Nebo za uzasne efekty??? Toto nesmi uz nikdy nikdo nikde videt! NIKDY!(24.5.2017)