poster

Fill de Caín

 • Španělsko

  Hijo de Caín

 • USA

  Son of Cain

Thriller

Španělsko, 2013, 88 min

Režie:

Jesús Monllaó

Předloha:

Ignacio García-Valiño (kniha)

Kamera:

Jordi Bransuela
(další profese)
 • Aljak
  **

  Spočiatku som mal pocit, že to bude niečo na štýl filmu We Need to Talk About Kevin, ale po strastiplnom úvode sa to akosi ukľudnilo a až na pár výkyvov v deji išlo všetko až príliš priamočiaro. A to som sa tešil, že na mňa čaká nejaká nekompromisná a mimoriadna zápletka. Psychologická atmosféra šachového prostredia sa priam núkala na niečo symbolickejšie, no na moje prekvapenie bola táto hra dosť jednoduchá bez výraznejších manipulatívnych zvratov, ktoré sú tak typické pre obdobnú španielsku tvorbu. Škoda, za mňa skôr sklamanie...(18.5.2015)

 • natali.sek
  *****

  WOW, tak tenhle film mě dostal. Udržuje Vás napnuté od začátku do konce. Nejdříve si říkáte co je s tím klukem špatně? Pak že se nedivíte, když má takového otce, no a nakonec Vás to opravdu dostane. Herec David Solans byl do hlavní role obsazen opravdu dobře, za takovéhle herecké dovednosti v 15-16 letech, kdy byl film natáčen, klobouk dolů. Člověk mu věří opravdu všechno až do úplného konce. Film doporučuji a dávám mu 5*, protože tady opravdu není co vytknout.(18.5.2015)

 • Enšpígl
  ****

  Tvůrci filmu si přes postavého mladého Nica velmi zdařile hrají s divákem a jeho zvědavostí. Je to další španělský film který mě přesvědčil, že kluci a holky z pyrenejského poloostrova umí thrillery dělat, maj k dispozici talentované herce všech věkových kategorií, velmi kvalitní kameremany a ještě kvalitnější režiséry. Ve filmu jsou chvíle, při kterých jsem v určitém nazoru na Nica byl docela znejišťěn a přitom k mému nejistému názoru na Nica dokázala přispět prakticky jen jedna několika minutová scéna (v posteli se sestřičkou ). Když jsem si po skončení dával dohromady 1+1, ale i 3+2 všechno mě to k sobě zaklaplo, ale to je právě ten um, že filmař v jedný scéně dokáže vykolejit divákův názor. Film funguje asi jen na první kouknutí, ale to na kvalitní hodnocení stačí.(19.5.2015)

 • emma53
  ****

  Ne, tak já jsem rozhodně zklamaná nebyla. Sice je to film zřejmě na jedno použití, ale byl to napínák od začátku až do konce. Toho spratka Nica bych zpacifikovala hned zkraje, ale to už by pak bylo o ničem, takhle mě vodil dokonale za nos celou dobu, protože jsem si mohla své teorie (které byly přece úplně jasné) postupně házet do koše. Jesús je pro mě absolutní neznámou osobou, ale tohle se mu povedlo, tak to nevzdej a odhal se nám v nějaké další lahůdce.(23.5.2015)

 • em.redrum
  ***

  Namlsán španělskými muškami typu: Contratiempo (2016), Tělo (2012), Musarañas (2014), El guardián invisible (2017), La Cara oculta (2011) a podobně jsem si velmi legálně stáhl i Kainova synka. Vše se zdálo býti v pořádku: úžasný vizuál, atmosférický podkres, herci, zápletka a režie.. Už už se těším, jak tu vysmahnu ****, bo *****, ale ten konec? Něco bylo špatně..... Asi jako když celý rok pipláte malý záhonek s marihuanou a v den sklizně zjistíte, že jste už druhý....Filmařsky velmi příjemná jednohubka s přesolenou olivou na konci..(30.1.2018)