poster

Fill de Caín

 • Španělsko

  Hijo de Caín

 • USA

  Son of Cain

Thriller

Španělsko, 2013, 88 min

Režie:

Jesús Monllaó

Předloha:

Ignacio García-Valiño (kniha)

Kamera:

Jordi Bransuela
(další profese)
 • Khalesi
  odpad!

  Film by to bol uchádzajúci, keby v ňom nebolo toľko surovosti voči zvieratám. Neviem si pomocť je mi z týchto filmárskych praktík na zvracanie. Podľa toho som sa naučila poznať častokrát slabý scenár, že sa za každú cenu snažia vytuniť vraždením nejakého toho psa, mačky či rybičky.. Pokiaľ niekto nie je schopný natočiť napínavý thriller bez týchto sračiek, nech zmení zamestnanie!(28.5.2017)

 • Fr
  ***

  „NEZVLÁDÁME HO. POTŘEBUJEME TVOJI POMOC…“ /// 14ti letej (nenormální) parchant Nico by mohl bejt príma bráchou třeba Kevinovi. Příběhově jsme samozřejmě jinde, páč je všechno podřízený zajímavý šachový partii, která směřuje k mistrovskému zakončení. A i když je to jednohubka, rozhodně si tu jednu produkci užívám, páč ta jednoduchá filmařina je účelná. Okamžiky, ve kterých exceluje hudba a smrad (jasan, myslím toho chlapečka…) jistě necháte v samotným závěru „vnitřně“ doznít. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Querido Caín“, který v roce 2006 napsal Ignacio Garcia-Valino Abos, neznám. 2.) Mám parchanta v pasťáku. Navíc je to dobrej šachista. 3.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(29.5.2015)

 • ricci.s
  ****

  Keď už teenager oblbne aj psychiatra, tak klobúk dolu. Možno je niekedy lepšie mať len priemerne inteligentné decko, ako takéhoto vypočítavého a zákerného spratka. Chce sa stať totiž šachovým veľmajstrom (a zbaviť sa otravného fotríka), tak do toho ide rozhodne naplno. Záporák bol vybratý naozaj dobre, mal som ho chuť prizabiť už po pár minútach. Výborne nakrútené aj zahrané, šachy mám rád, bavilo ma to.(31.1.2014)

 • myschenka
  ****

  Jestli je něco, co opravdu nemám ráda, tak jsou to lidi, kteří dokážou ublížit zvířeti. Už jen to o nich samých něco vypovídá. Tenhle Kainův syn Nico (a to sám biblický Kain musel být proti němu svatý!) si to u mě pokazil hned od začátku. Ale je fakt, že jsem se i já nechala na chvíli ošálit a uvěřila jsem, že to všechno má vlastně nějaké reálné opodstatnění a že natolik nenávidí svého otce, že dokáže udělat cokoliv, aby mu ublížil. Ale za další chvíli mi zase začalo docházet, že takové věci člověk, který má v sobě aspoň trochu dobra, prostě neudělá. Že nakonec ublížil každému člověku, který mu tu jeho ďábelskou hru uvěřil, a neváhal při ní jít doslova přes mrtvoly, je víc než smutné. Tvůrci si s divákem dokázali pěkně pohrát, jen co je pravda. Líbilo se mi, ale víc už si to asi nepustím.(28.5.2015)

 • emma53
  ****

  Ne, tak já jsem rozhodně zklamaná nebyla. Sice je to film zřejmě na jedno použití, ale byl to napínák od začátku až do konce. Toho spratka Nica bych zpacifikovala hned zkraje, ale to už by pak bylo o ničem, takhle mě vodil dokonale za nos celou dobu, protože jsem si mohla své teorie (které byly přece úplně jasné) postupně házet do koše. Jesús je pro mě absolutní neznámou osobou, ale tohle se mu povedlo, tak to nevzdej a odhal se nám v nějaké další lahůdce.(23.5.2015)