Fill de Caín

Jesús Monllaó

Předloha:

Ignacio García-Valiño (kniha)

Jordi Bransuela

Namlsán španělskými muškami typu: Contratiempo (2016), Tělo (2012), Musarañas (2014), El guardián invisible (2017), La Cara oculta (2011) a podobně jsem si velmi legálně stáhl i Kainova synka. Vše se zdálo býti v pořádku: úžasný vizuál, atmosférický podkres, herci, zápletka a režie.. Už už se těším, jak tu vysmahnu ****, bo *****, ale ten konec? Něco bylo špatně..... Asi jako když celý rok pipláte malý záhonek s marihuanou a v den sklizně zjistíte, že jste už druhý....Filmařsky velmi příjemná jednohubka s přesolenou olivou na konci..(30.1.2018)

Keď už teenager oblbne aj psychiatra, tak klobúk dolu. Možno je niekedy lepšie mať len priemerne inteligentné decko, ako takéhoto vypočítavého a zákerného spratka. Chce sa stať totiž šachovým veľmajstrom (a zbaviť sa otravného fotríka), tak do toho ide rozhodne naplno. Záporák bol vybratý naozaj dobre, mal som ho chuť prizabiť už po pár minútach. Výborne nakrútené aj zahrané, šachy mám rád, bavilo ma to.(31.1.2014)

„NEZVLÁDÁME HO. POTŘEBUJEME TVOJI POMOC…“ /// 14ti letej (nenormální) parchant Nico by mohl bejt príma bráchou třeba Kevinovi. Příběhově jsme samozřejmě jinde, páč je všechno podřízený zajímavý šachový partii, která směřuje k mistrovskému zakončení. A i když je to jednohubka, rozhodně si tu jednu produkci užívám, páč ta jednoduchá filmařina je účelná. Okamžiky, ve kterých exceluje hudba a smrad (jasan, myslím toho chlapečka…) jistě necháte v samotným závěru „vnitřně“ doznít. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Querido Caín“, který v roce 2006 napsal Ignacio Garcia-Valino Abos, neznám. 2.) Mám parchanta v pasťáku. Navíc je to dobrej šachista. 3.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(29.5.2015)

• Khalesi

Film by to bol uchádzajúci, keby v ňom nebolo toľko surovosti voči zvieratám. Neviem si pomocť je mi z týchto filmárskych praktík na zvracanie. Podľa toho som sa naučila poznať častokrát slabý scenár, že sa za každú cenu snažia vytuniť vraždením nejakého toho psa, mačky či rybičky.. Pokiaľ niekto nie je schopný natočiť napínavý thriller bez týchto sračiek, nech zmení zamestnanie!(28.5.2017)

• Aljak

Spočiatku som mal pocit, že to bude niečo na štýl filmu We Need to Talk About Kevin, ale po strastiplnom úvode sa to akosi ukľudnilo a až na pár výkyvov v deji išlo všetko až príliš priamočiaro. A to som sa tešil, že na mňa čaká nejaká nekompromisná a mimoriadna zápletka. Psychologická atmosféra šachového prostredia sa priam núkala na niečo symbolickejšie, no na moje prekvapenie bola táto hra dosť jednoduchá bez výraznejších manipulatívnych zvratov, ktoré sú tak typické pre obdobnú španielsku tvorbu. Škoda, za mňa skôr sklamanie...(18.5.2015)