Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Thriller

Recenze (2 572)

Odloučení (2022) (seriál)

Nevím ani proč jsem si Severence pořizovala, protože žánr sci fi je mi celkem vzdálený, ale faktem je, že mě svým způsobem fascinoval. Pouze asi tři díly jsem tak trochu prostepovala, ale jinak jsem jela jeden díl za druhým a čekala jsem, kdy se to konečně posune do trochu větší akce, víc odhalí celý vnitřní systém, potažmo i venkovní a přestože se tak až moc nestalo, bylo to zkrátka vtahující. Celá hlavní čtyřka hrála suprově, ale kdo byl naprosto dokonalý, tak musím vyzdvihnout Patricii. Tu jsem fakt nesnášela hned zkraje a vydrželo mně to hodně dlouho. Ona se do takových rolí přímo pokládá, když vezmu v úvahu třeba seriál Odhalení, kde byla taktéž na odstřel. A Johna Turturra mám ráda a i tady dokázal, že zkrátka umí. Celkově toho tedy vůbec nelituji a jsem zvědavá jestli se z toho vyvrbí druhá série, protože všechny ingredience tomu nasvědčují.

Na slunci (1967)

Je nad slunce jasné, že ani Romina, ani Al Bano nejsou hereckými esy, přesto jsem se na tenhle film musela podívat právě kvůli nim. Svatbu měli v roce 1970 a jako pár se stal světově známý svými písničkami. Proto to byla má odbočka sem za nimi. Vydrželo jim to spolu skoro 30 let, byla to láska jako trám a kdyby nepostrádali svoji dceru, tak kdo ví? Jinak spolu mají další tři děti. Ale tohle je filmová databáze, takže pšt:-)

Sám život (2018)

Po scénáristické stránce jsem spokojená až na ten konec, kterým si Dan podrazil kolena a hned se to  projevilo v hodnocení, což chápu. Jinak po herecké stránce nemám žádných výtek, pochopitelně se mně líbila ta část s Oscarem Isaacem, kvůli kterému jsem do toho šla. Jinak ta provázanost bylo přesně to, co se mně také líbilo i když jsem ke konci už ztrácela trochu nit. Ubrat o jednu časovou linii míň, tak je  to super. Nicméně já to do průměru to nehodím.

Feux rouges (2004)

Myslím si, že Cédrik Kahn bude asi lepším hercem než režisérem. K hereckému projevu Jeana-Piera Darroussina nemám žádnou připomínku, byl vynikající. Ono zahrát uvěřitelně opilce je taky někdy kumšt. Takže suma sumárum vysloveně špatný to nebylo, ale kazí to pár situací přitažených za vlasy. Takhle to jde do průměru.

Falešný hrdina (1996)

Chvíli mně to trvalo, než jsem se ztotožnila z trochu netradičním zpracováním, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem to nevzdala. Kdyby napsali, že je to podle skutečnosti, tak bych se vůbec nedivila, tak autenticky to vyznělo. Šla jsem do toho hlavně kvůli mé ikoně, zvící Mathieu Kassovitz, kterého jsem si zamilovala v seriálu The Bureau des légendes jako Grobiána, kde byl senzační. Ani tady jsem nebyla zklamaná. Toho vykuka hrál bezvadně. Někdy mluvily pouze jeho oči. Za mě je to spokojenost.

Spectre (2015)

Po mém dalo by říct nadšení ze Skyfalla přišlo zklamání. Přece jen tam to byl větší hukot, atmosféra, napětí a asi i s Judi to bylo o level lepší. Takže ve výsledku nemůžu dát to samé hodnocení i tady. Sorry. Příště se polepším, slibuju.

Reacher (2022) (seriál)

Já jsem byla osobně spokojená a mohu s klidem baronky napsat, že jsem se báječně bavila. Dokonce jsem se musela zkraje mrknout, jestli to není komedie a ono že prý ne. No nic, tak jsem se jen občas musela usmívat pod vousy. Hlavní trojka byla vybraná akorátně, fungovalo to mezi nimi tak, jak bych si představovala, tudíž co víc si přát. Prostě jeden z mála béčkových seriálů, který se fakt povedl. Alan musí ještě trochu zapracovat na obličejové mimice, tady přece jen působil trochu prkenně, ale on si to vynahradil svými bojovnými akcemi.

Turista (2022) (seriál)

Takový potenciál měl The tourist, ale takhle ho zmrvit, ouvejs, je to škoda. První polovina byla na pětku, ale pak začal psát scénář asi někdo jiný, protože to šlo do kopru včetně závěrečné tečky. Jamie hrál jinak celkem solidně a policistka mně byla moc sympatická. Zajímavý prvek byl určitě muž (nevímjaksejmenuje) se svými hláškami : " moje matka byla také.......je to záslužná práce". Suma sumárum sečteno a podtrženo víc jak na trojku to nevidím.

Něžný bar (2021)

Donedávna jsem Bena až tak nevyhledávala, ovšem tady zbořil všechny moje předsudky a mrkla jsem se na něj trochu víc. Nejen, že je dobrý scénárista a režisér, ale po tomhle filmu se stávám fanynkou jeho herectví. Byl neskutečně skvělý strejda malého, okatého klučiny, potažmo spisovatele. Ano, Tye hrál taky bezvadně a já vlastně nemám nic, co bych tomuhle snímku vytkla. Ve mně Něžný bar rezonuje ještě dnes, x dní po zhlédnutí. Tiše doufám, že se přesune brzy do těch červených barev, myslím, že si to zaslouží. Ben určitě!

Bomba (2021)

Faktem je, že Dhamaka skřípal ve švech docela solidně, ale i tak tam proplula myšlenka o tom, v jakém stavu se dnes předkládají zprávy a co je pro zpravodajce hlavní prioritou, což je ovšem všeobecně známý fakt. Já se tedy vůbec nenudila a to jim přičítám k dobru.

Ovládací panel
75. nej uživatel Česko