Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Thriller

Recenze (2 596)

plakát

Víc než kdy jindy (2022) 

Je smutné, že ve skutečném životě Gaspard Ulliel zemřel v roce této premiéry. Můj úhel pohledu to v tomhle směru trochu ovlivnil, přiznávám. Škoda, protože nesporných hereckých kvalit měl na rozdávání.

plakát

Únos letadla (2023) (seriál) 

Dlouho jsem neviděla miniseriál, kde bych byla napnutá jak kšandy a to i přes to, že v té druhé polovině se to zbytečně zkomplikovalo. Nevadí, zavřu obě, vlastně jen jedno oko, protože bych neviděla mého oblíbence Idrise. Ten to v podstatě celé táhnul do závěrečné americké tečky. Zkrátka jsem jela jeden díl za druhým a ráno jsem vstala dřív, abych jela dál, což je u mě zázrak:-) U mě naprostá spokojenost.

plakát

Noční jízda (1972) (TV film) 

Staněk, chlap větrem a životem ošlehaný, který není žádný třasořitka. Je tu však jedna věc, která ho drtí a tou je jeho žena. Co dělá, když není doma tak dlouho? Nenašla si náhradu? Stýská se jí? A máme tady noční jízdu. Nikdo ho nezastaví před jeho chorobnou zvědavostí. Musí jet za ní děj se co děj. Cestou začne přemýšlet o hledání všeho možného, ale třeba najít sám sebe je setsakra těžké. Pár takových možností jak se poznat se mu naskytne cestou při několika situacích, které ho na cestě potkají, dokonce i přímo v domě, kde bydlí. Nicméně závěr sebepoznání, které vyřkne na konci je trochu úsměvné vzhledem ke vzkazu, který se k němu dostane. Někdy se k nám odpovědi dostanou cestou, kterou by nikdo nečekal. Je to taková menší studie jednoho obyčejného člověka, která není vůbec nepravděpodobná a o tom to je. Bezvadná atmosféra černobílého filmu vše jen podtrhává a skvělý výkon Radka Brzobohatého tomu dává to správné grády.

plakát

Nevinný muž (1989) 

Já mám Toma ráda i když hrál spíš ve filmech středního proudu a hlavně je známý jako Jesse Stone, policajt, později soukromý očko. Nevadí, jsou to odreagováky od těch hutnějších pecek a tak Jesseho možná opráším a dám mu šanci mezi jinými filmy. Tady hrál jako vždy pana dokonalého, který musel časem trochu přehodnotit priority, ale fakt jen o fous. Musím říct, že casting byl super vybraný, protože např. David Rasche hrál bravurně policejního zmrda. Konec byl holt očekávaně plážový, lážový, jinak to s Tomem snad ani nejde :-)

plakát

Obrázky Hollis Woodsové (2007) (TV film) 

To nebude  dlouhý komentář, protože se ve všem ztotožňuji s uživatelem nash.

plakát

Sklep (2018) 

Já nechápu, proč skoro vždy natrefím na filmy, které jsou rozporuplné, co se týká hodnocení. Tohle byl film v mých očích přesně na tři a půl. Snad nejlépe se ujal role  Jean Marc a ostatní mě nevím taky proč, lezli na nervy. Ale kdo ví co by jeden dělal v takové situaci. Možná bych byla taky hysterická nota bene navíc v rozhádaném manželství. Naštěstí ten konec jakžtakž ukočírovali do celkem normální polohy, takže ve výsledku se to přehouplo v lepší průměr. Co se jim povedlo, tak to byla atmosféra, proti tomu žádná....:-)

plakát

Born to Kill (2017) (seriál) 

Born to Kill  se tváří  jasně béčkově, ale ani na moment jsem se nenudila. Jack Rowan byl skvěle vybrán pro  roli Sama a téměř celou dobu neslezl z plátna. Měla jsem neustálé nutkání před ním zdrhat co nejdál a přitom to byla taková něžná duše. Pro mě zcela neznámý herec. Kdo ví, co bude hrát ještě v budoucnu? Určitě budu zvědavá.

plakát

Savage River (2022) (seriál) 

Ne, není to přímo čistá čtyřka. Je nakloněná přece jen blíž k té trojce, ale nedá se Savage River upřít dobře vypointovaný případ nebo spíš příběh s několika podezřelými. Ono se to dalo vytušit myslím asi ve čtvrté epizodě, kdo za tím je, ale jen je to lehce načrtnuté. Jinak by ty nápadně nenápadné vsuvky neměly smysl. Katka byla prima volba a hrála tu holčinu skvěle. Pak tam bylo pár obličejů, které bych zmasakrovala, ale vem to čert. Já jsem si u toho dáchla a to se počítá. Scénář psalo víc osob a to je ke škodě, protože pár nelogičností se tam přece jen vloudilo. Jsem většinou pro jednoho scénáristu, bývá to tak přece jen ucelenější. Kdo je pro? A kdo je proti? Nehlaste se všichni :-)

plakát

Spolužiak (1978) (TV film) 

Po zhlédnutí Spolužiaka jsem naprosto spokojená. Přes počáteční rozpaky jestli nerezignuji (možná za to mohla částečně i kvalita snímku), jsem udělala dobře, že jsem vydržela ještě chvíli a pak jsem se už ponořila do děje se zvědavostí i když postupně se vyústění dalo předvídat. Prostě moment psychiatrického vyšetření to odstartoval. Mistr Chudík je fenomén slovenského herectví, ale ostatní ansábl se nemá taktéž za co stydět. Byl to zkrátka herecký koncert, který si tu pětku právem zaslouží. A Mario Simmel nezapřel vynikajícího spisovatele, který napsal scénář k této perle.

plakát

Tváří v tvář - Série 3 (2023) (série) 

Jak už tady píše uživatel pushover, tak po herecké stránce všech zúčastněných nemám absolutně co vytknout. Lars se se svojí postavou natolik sžil, že jsem ho nesnášela imrvére. Ovšem co se týká závěru, tak jsem velmi nespokojená a ubírám tak jednu hvězdu. Mám chuť napsat, že by mě uspokojil jakýkoliv jiný konec, ale tohle neberu.