Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Thriller

Recenze (2 546)

Srdce v Atlantidě (2001)

Celkově by se dalo říct, že tenhle film není ničím extra vyjimečný a přesto jdu s hodnocením na čtyřku. Takže proč? Protože tam hrál jako vždy bravurně můj topkový  Anthony, protože se mně líbil soundtrack a protože to mělo zvláštní atmosféru, která mně právě dnes sedla. Bobby buď rád jak jsi dopadl s tou prazvláštní schopností, kterou oplýval Tedy. 80%

Páté roční období (2012)

Tak tomuhle já říkám srdcovka. Možná to není pro širokou škálu diváků a určitě to není jen drama, v některých momentech vyzní tahle roadmovie spíš naopak. Dvě zcela odlišné bytůstky už v letech, kde je spojuje snad jen ta hudba a to ještě žánrově jiná. Přesto mají možnost poznat se po cestě v mnoha směrech a já jim děsně fandila. Witko i přes nepříznivé okolnosti nahodil každý den novou košili, Barbara byla kouzelná v tom svém kloboučku, ale i bez něj. A jeli cestou, necestou, směr moře. Na mě Páté roční období zapůsobilo velmi pozitivní atmosférou a Poláci zase jednou předvedli co v nich je.

Nikdo (2021)

Nevěřila jsem, že profilové foto a Hutch jsou jedna a tatáž osoba a ono jo. Bob hrál senzačně a hudební podkres tomu dal tu přesnou osobitou atmosféru. Pudrovačky byly na úrovni agenta 007 a vůbec, já mám tyhle neprůstřelný kluky ráda.

plakát

Můj nejkrásnější dům (2000)

Kolem této vily jsem se hodně nachodila cestou do kina Na Ořechovce a kousek od ní byla i moje škola, kam jsem chodívala. Konečně jsem jí mohla vidět i uvnitř a žasla jsem nad úžasnou prací restaurátorů, je to opravdové unikum a já jsem vděčná za takový dokument, který mě nostalgicky vrátil o x roků zpět do mého mládí.

plakát

Danny Rose z Broadwaye (1984)

Vím, že Woody má lepší kousky na skladě, ale tady musím jednu hvězdu určitě přihodit, protože se mně několikrát stalo, že jsem smíchy brečela a to nebyl kdoví jak prošpikovaný film jeho hláškama. Začátek jsem proškobrtala a čekala jsem jestli se to nějak rozeběhne, až jeden chlapík v partě začal o Dannym vyprávět jednu historku, tam jsem se chytla a jelo to pak jak výtahem do vyšších pater. Jsem přesvědčená, že Woody všechny filmy psal a režíroval pro mě, abych si své občasné smutné chvilky zpestřila s úsměvem na rtech. Díky za to Woody !

plakát

Výhody cestování vlakem (2019)

Morbidní, devastující, zkrátka černý humor ve velkém hávu. Ve všech směrech originál.

Dárek do cely č.7 (2019)

To se může přihodit snad jen v Turecku, jinak to není možné. Jistě, byl to naivní příběh, ale s kouzelnou, maličkou Nisou a já prostě nemohu jinak. Takže asi tak. Viděno v rámci Challenge tour - březen 2021.

Světlo (1987)

Film, který se horko těžko hodnotí. Plyne velmi pomalým tempem, hudba tam sice zazněla, ale já jí téměř nevnímala. Dějově je to sice jednoduché, ale zde jsem se spíš soustředila na tamější tradice, magii a celkovou kulturu pro mě zhola neznámou a nebo jen útržkovitě. V tom je tenhle snímek určitě přínosem a pro některé uživatele i zajímavý. Určitou atmosféru jsem zaznamenala už jen z faktu, že mně film uběhl velmi rychlým tempem a to se počítá. Viděno v rámci Challenge tour - březen 2021.

plakát

Jak jsem strávil tohle léto (2010)

Udivuje mě jak se mnohým ta krajina strašně líbila. Já bych tam nešla ani do desetihvězdičkového hotelu s celým komfortem, kde by mně můj pobyt nejen plně hradili, ale ještě přihodili pár zlatých cihel. Ani omylem. Jinak jsem opět na rozpacích jak ten snímek pojmout, zdali ho mám rozcupovat a nebo psychologicky rozebrat. Nechce se mně ani jedno, tudíž dávám zlatou střední i když jsem až na konci uvěřila, že Sergej je opravdu stážista, což se mně celou dobu nezdálo pravděpodobné. Pro akční uživatele tohle fakt není to pravé ořechové.