Mickey's Rival

Komedie / Rodinný / Animovaný / Krátkometrážní

USA, 1936, 8 min

Wilfred Jackson

Walt Disney

První Disneyova groteska, kterou jsem ve svém životě viděl. A také nejoblíbenější, i když ostatní jsou neméně vynikající.(18.4.2007)

Tohle je má nejoblíbenější epizoda s myšákem Mickey. Možná ne až tak originální, ale velice vtipná s velmi příjemnou atmosférou.(4.10.2016)

V tejto groteske sa po prvý krát objavil bývalý priateľ Minnie - Mickeyho protivník Mortimer (tak sa mal pôvodne volať Mickey). Aj keď tu nie je Pluto, Donald či Goofy, vždy sa nájde niekto, kto spôsobujú problémy a robí iným prieky. Bol to Mortimer a Mickeyho živé auto. Počas pozerania som v sa v duchu zamyslel nad tým, či musí stále niekto iný vrtať dokým sa tam všetci nepozabíjajú? Keď je na chvíľočku kľud, som rád.(2.1.2018)

85. diel zo série Mickey Mouse - odvážny Mickey je lepší nápadník Minnie ako vtipkár Mortimmery, o čom rozhodne býk na lúke. Na škodu jeMickeyho živé auto, ktoré pomáha. 60%(24.11.2013)

• - Filmová premiéra postavičky Myšiaka Mortimera. (LuiCJ)