Un Dios prohibido

Zakázaný Boh

Drama / Historický

Španělsko, 2013, 133 min

Pablo Moreno

Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený (Mt 10, 23). Krásny, výnimočný film!(4.9.2016)

Občanská válka ve Španělsku. Oběťmi rudého teroru a přímo satanské nenávisti k Církvi se stávají v srpnu 1936 i kněží a seminaristé z Barbastro, ze semináře Kongregace misionářů synů Neposkvrněného srdce blahoslavené Panny Marie. Byla jim několikrát nabídnuta záchrana, pokud se zřeknou své víry, svléknou sutany a přijmou civilní povolání. Žádný z nich však tuto nabídku nepřijal. Jeden z nich zanechal svědectví o posledních dnech na kousku papíru: "12. srpna 1936, Barbastro. Ze šesti našich bratří jsou už mučedníci. Doufáme, že brzy je budeme následovat i my. Ale dříve než se tak stane, chceme zanechat svědectví, že umíráme odpouštějíce těm, kteří nás připravili o život. Svoje životy chceme obětovat za křesťanské instituce působící ve světě, za konečnou vládu Katolické církve, za naši milovanou Kongregaci a naše milované rodiny. Poslední obětní dar Kongregaci od jejích synů - mučedníků. Ať žije Kristus Král!" Možná i my a naše děti budeme vystaveni podobným zkouškám víry, neboť stejná socialistická sběř vládne teď nejen v celé Evropě, ale i v Americe, jen v jiném, neomarxistickém kabátě. - - - Film je k shlédnutí zde: http://www.orol.tv/videos/zakazany-boh/ (1)(1.9.2016)

Tento film je jeden z mnohých, ktorý veriacich upozorňuje na mučeníkov z minulých prenasledovaní kresťanov s tým, že sa to môže kedykoľvek zopakovať. Umrieť pre Ježiša je hrdinstvo, ale ak by všetci kresťania umreli, kto bude ohlasovať Krista? Preto si myslím, že dôležití sú aj tí, čo boli prenasledovaní a dokázali prežiť, hoci aj za cenu kompromisov. A bolo by fajn o nich natočiť film.(18.8.2018)