poster

Un Dios prohibido

 • Slovensko

  Zakázaný Boh

Drama / Historický

Španělsko, 2013, 133 min

Režie:

Pablo Moreno

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Hedka
  *****

  Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený (Mt 10, 23). Krásny, výnimočný film!(4.9.2016)

 • Una111
  *****

  Občanská válka ve Španělsku. Oběťmi rudého teroru a přímo satanské nenávisti k Církvi se stávají v srpnu 1936 i kněží a seminaristé z Barbastro, ze semináře Kongregace misionářů synů Neposkvrněného srdce blahoslavené Panny Marie. Byla jim několikrát nabídnuta záchrana, pokud se zřeknou své víry, svléknou sutany a přijmou civilní povolání. Žádný z nich však tuto nabídku nepřijal. Jeden z nich zanechal svědectví o posledních dnech na kousku papíru: "12. srpna 1936, Barbastro. Ze šesti našich bratří jsou už mučedníci. Doufáme, že brzy je budeme následovat i my. Ale dříve než se tak stane, chceme zanechat svědectví, že umíráme odpouštějíce těm, kteří nás připravili o život. Svoje životy chceme obětovat za křesťanské instituce působící ve světě, za konečnou vládu Katolické církve, za naši milovanou Kongregaci a naše milované rodiny. Poslední obětní dar Kongregaci od jejích synů - mučedníků. Ať žije Kristus Král!" Možná i my a naše děti budeme vystaveni podobným zkouškám víry, neboť stejná socialistická sběř vládne teď nejen v celé Evropě, ale i v Americe, jen v jiném, neomarxistickém kabátě. - - - Film je k shlédnutí zde: http://www.orol.tv/videos/zakazany-boh/ (1)(1.9.2016)

 • hygienik
  ***

  Tento film je jeden z mnohých, ktorý veriacich upozorňuje na mučeníkov z minulých prenasledovaní kresťanov s tým, že sa to môže kedykoľvek zopakovať. Umrieť pre Ježiša je hrdinstvo, ale ak by všetci kresťania umreli, kto bude ohlasovať Krista? Preto si myslím, že dôležití sú aj tí, čo boli prenasledovaní a dokázali prežiť, hoci aj za cenu kompromisov. A bolo by fajn o nich natočiť film.(18.8.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace