Reklama

Reklama

Love Steaks

(festivalový název)
  • Německo Love Steaks (více)
Komedie / Drama / Romantický
Německo, 2013, 89 min

Obsahy(1)

Luxusní hotel. Luxusní klientela. Neotesaný personál. Pár, který se možná hluboce sblíží, anebo svůj vztah nechá v syrovém stavu, podobně jako titulní steaky. Odvážný film, ve kterém se neuctivost stává žádoucí hodnotou. (MFF Karlovy Vary)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

sona123 

všechny recenze uživatele

Výtečný soundtrack, výteční herci (Franz Rogowski jako by J. Phoenixovi z oka vypadl - co se vizáže i hraní týče). Jde na dřeň, není líbivý, zdánlivě, ničeho se neštítí. Je vtipný. Čiší z něj úžasná energie a láska, s níž bylo dílo natočeno. Je to tuším druhý film tohoto režiséra, který kupodivu mluví česky, a bude zajímavé sledovat, jak se jeho filmografie bude dále vyvíjet - laťka je už teď hodně vysoko. ()

orgia 

všechny recenze uživatele

Bylo by to na 4*, kdybych nevedel, ze vsechny dialogy a v podstate celej film byla improvizace. Perfektni. ()

Reklama

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

Klasický feel good filmeček, postavený na sympatický dvojici a spoustě fungujícího humoru. Společenská kritika šla mimo mě, konec vnímám jako zbytečný pokus o artový přesah, ale tak zábavný film zároveň poukazující na alkoholickou problematiku zcela upřímně a závažně není možný namíchat snadno jako mojito. Upřímný přátelství občas bolí, ale kocovina vede ke střízlivosti, zatímco další panák k falešnému pocitu štěstí. Na zdraví. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Tak toto mi sedlo. Čistý a srozumitelný film (žánrově zařaditelný jako komediální drama), postavený na dvou výrazných postavách - tedy na všem, co stačí k dobrému filmu (není tedy potřeba ani napínavý děj, ani bombastické speciální efekty - alespoň ne v té představě dobrého filmu, kterou mám já). Jednoduchý děj (který je spíše sledem volně pospojovaných epizod) je zde podružný, taktéž na lokacích ani vedlejších postavách příliš nesejde - ten film by se v podstatě mohl odehrávat na libovolném místě v libovolném čase, a do ústředí pozornosti je zde postaveno hlavně to, co se odehrává mezi oběma postavami a co prožívají (výtečná je scéna, v níž jsou vtipně promíchány záběry přípravy jídla z kuchyně a záběry masáží lidského těla, aby vynikly podobnosti obou aktivit). Celý film působí neobyčejně nenuceně a autenticky - dojem autenticity je umocněn nejenom kvazidokumentární formou, jakou byl natočen, ale i obsazením neherců (personál hotelu) - a místy je skutečně velmi vtipný - smálo se celé kino. Dramatický prvek do filmu zanáší komplikovaná povaha Lary, která má problémy s alkoholem. Ten se nakonec ukáže jako katalyzátor všeho dění, které vyústí až v originální a výkladově víceznačný závěr. Krásný film, který mě velmi potěšil - všechny ty spontánní blbosti, které spolu Lara a Clemens v prostorách hotelu a na nedaleké pláži vyvádí, jsou strašně zlaté a svěží, a je vyloženě radost na to koukat. Spolu s perfektním soundtrackem a mou afinitou k němčině není co řešit - jasných 5*. ()

Composter 

všechny recenze uživatele

Velké překvapení a rozhodně jeden z nejlepších zážitků MFF KV. Jakoba Lasse budu mít v hledáčku, protože jestli natočí další film, chci být u toho. Nepříliš originální děj/zápletka o fungování zákulisí luxusního hotelu je šťavnatá právě výborným scénářem a perfektně vybranými herci. Velmi vtipné, civilní, svěží...a neomalené. Všechny protagonisy jakoby jste už někde potkali - hlavně pokud jste někdy vycestovali za prací do hotelu či restaurace. Způsob, jakým se zde k sobě všichni chovají, je nádherně protivně přirozený - v tom jsou Stejky nejsympatičtěší. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama