poster

Služební cesta podporučíka Svěráka

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1989, 12 min

Hrají:

Jan Svěrák

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • slunicko2
  ***

  Opušťák do Los Angeles. Z dnešního pohledu bezobsažná reportáž o cestě do LA pro studentského Oskara musela tehdy působit dosti kafkovsky, nicméně ladí s oceněným filmem. Útvare, pozor! Vojín Hrdý! Zde! Práce na podatelně. (...) Ppor. Svěrák! Zde! Příprava na služební cestu do Los Angeles, Spojené státy americké...(4.12.2013)

 • sator
  ***

  Zajímavé pojetí:)příprava na služební cestu spojené státy americké...(17.12.2013)

 • Gekacuk
  ****

  V názvu filmu má být správně PODPORUČÍKA a ne poručíka. Povedený dokumentární film zpracovává poněkud absurdní téma služební cesty Jana Svěráka do L. A. na předávání studentských Oskarů, kam byl nominován s filmem Ropáci. Vůbec uskutečnit cestu absíka na Západ v době reálného socialismu hraničí se sci-fi a blíži se tak samotnému Ropákovi. Svěrákovy komentáře jsou docela vtipné a nepodbízejí se. Nejsympatičtější je ráno po předávání cen. Radost z ocenění a únava po probdělé noci je znát. Ukázat něco navíc kromě samotného aktu předávání sošek bylo zřejmě obtížné a tak dostali slovo ostatní tvůrci a odborná americká veřejnost. V dokumentu uvidíme i krátké ukázky z filmu Ropáci. Nejvyšším vojenským šaržím určitě naskočilo několik nových vrásek při přemýšlení, jestli toho Svěráka na Západ pustit nebo ne. Co si o tom všem myslí režisér, jsme mohli zjistit při poslechu závěrečné písně dokumentu.(27.9.2013)

 • lubospoti
  ***

  Po letech je zajímavé sledovat jak byla 80. léta vskutku absurdní. O samotném předávání studentského Oscara se toho příliš nedozvíme, ale to asi ani nebylo záměrem tvůrců.(28.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace