Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (286)

plakát

Prezidentka (2022) 

Čiská romantika. Film se snaží vzbudit v nás naději, že bychom mohli mít normální politiky.

plakát

Klíček (2009) 

Film jsem viděl na mimořádné projekci 24. 2. 2022 v Uherském Hradišti. Přesně v den začátku ruské invaze na Ukrajinu. Cítím v tom určitou symboliku. Kolem filmu bylo dlouho ticho. Tak jsem nevěděl jestli to bude milostná romance nebo horor ve "stylu" Hostel. Každý říkal něco jiného. Na projekci byl přítomen představitel hlavní role a přes internet i producent filmu. Takže divákům podali mnoho zajímavých informací. Na některé detaily si však už nevzpomínají. Samotný film nebyl zdaleka tak špatný oproti pověsti, která ho předcházela. Je sice poněkud nízkorozpočtový, ale splnil svůj účel. Pojmenoval zlo. Existují pouze 3 kopie filmu a to jen na filmovém pásu. Film není digitalizovaný. Producent jej bohužel považuje za špatný a nechce ho digitalizovat ani uvolnit do distribuce. Jedna kopie snad bude umístěna do některého z muzeí, aby se na film mohli podívat alespoň návštěvníci nebo filmoví nadšenci. Myslím, že je to velká škoda a chyba. Film by měl být dostupný většímu počtu diváků. Právě v této době je třeba na takováta témata upozorňovat. Kvalita filmu je v tomto případě podružné hledisko. Co se týká místní věznice, doufám, že bude zachována a udržována jako historická památka se smyslupným využitím.

plakát

Okupace (2021) 

Film se mi velmi líbil. Nízkorozpočtový snímek natočený za 14 dnů v jednom kulturním domě dosáhl maximum možného. Vše se dokonale povedlo. Výborné herecké výkony, humor, napětí, scénář, hudba. Film, který mi dlouho zůstane v paměti.

plakát

Zrádci - Vstup do prázdnoty (2020) (epizoda) 

Tauš točí všechna svá díla stejně. A protože všechna nesou stejnou poznávací značku, stávají se tím nudná a očekávatelná. Jde o přesvětlené záběry, roztřesenou kameru a přílišné používání detailů. Pro mne je to nesledovatelné.

plakát

Černé vdovy - Epizoda 1 (2019) (epizoda) odpad!

Všechno ale úplnně všechno špatně. Další seriálová katastrofa dnešní doby. Podstatně horší než seriály z doby před sametem. Ty byly sice ovlivněny dobou, ale na většinu z nich se dalo dívat. Na tohle se dívat opravdu nedá. Vydržel jsem to jen se sebezapřením, protože chci vědět, jaká je současná seriálová tvorba. Tohle je tak hororově špatný seriál, že by se měl vysílat po půlnoci na stanici Horor Film.

plakát

Kluci z hor (2018) 

Velice pěkný film, který mne velmi překvapil. Opravdové drama, žádná komedie. Film, který zůstane divákovi v paměti, nutí ho přemýšlet. Skvělé herecké obsazení. Viděli jsme herce, kteří už mají něco za sebou a hrají jako z partesu. Ocenit si zaslouží především pan Lábus. Režisér Magnusek se hodně zlepšil. Doufám, že tomu tak bude i nadále. Naprosto nechápu lidi, kteří tomuto filmu dávají odpad.

plakát

Dáma a Král (2017) (seriál) 

3. řada je velkým zklamáním.

plakát

Až přijde válka (2018) 

Pro mne velké zklamání. Určitě jde o mimořádně zajímavé téma, které by mělo oslovit každého, komu není lhostejná obrana vlastního národa. Já však nehodnotím téma ale jeho zpracování a to je bohužel velmi slabé. Film je natočen bez nápadu, bez originální myšlenky. Stále stejná opakující se cvičení branců a prezentování myšlenek zakladatele branců. A když už se při sledování těchto cvičení musí opravdu nudit každý, pustí zvukař do záběrů pro zpestření umělé pazvuky, které tak akorát diváka polekají. Zakladatel branců je hlavní postavou dokumentu. Myslím si, že opravdu nemusel být skoro v každém záběru. Proto film působí sebestředně. Je s podivem, že jde o film česko-chorvatský, když jde o slovenské téma. Chápal bych koprodukci slovensko-českou s minoritní českou účastí.

plakát

Cirkus Rwanda (2018) 

Každopádně zajímavý film. Jenom zapomněli říct, že je to hlavně film o Novákovi. Neskutečná sebestřednost z filmu přímo tryská. Novák ve středním věku zjišťuje, co ví každý školák, že při cestě do Afriky je třeba se naočkovat. Do Afriky jede nepřipravený a vystrašený. Zatímco na straně Rwanďanů se dovíme, co si myslí a jak se připravují na své artistické výkony, z české strany jsou zprostředkovány pouze názory a pocity Nováka. Nikdo jiný ze štábu nemá šanci se do filmu prosadit. Dokonce ani Novákův táta, který se jen mihne na začátku filmu. A to mne docela mrzí. A tak vidíme, jak s Novákem cloumají emoce, jak se dojímá, jak se snaží rwandské akrobaty připravit, jak je nervózní, aby všechno dobře dopadlo. Ano, film ukazuje ve vyprávěních, v jakých podmínkách se ve Rwandě žije, jak je těžké se prosadit, ukazuje neskutečnou chudobu, na každém kroku číhající nebezpečí, ale šlo to natočit líp.