Deník Dity P.

(pořad)
  • Slovensko Denník Dity P.
Publicistický
Česko, 2013, 26 min

Kulinářská expertka, kuchařka, šéfredaktorka a autorka populární kuchařky "Deník Dity P." se představuje ve své nové kuchařské show. Spolu s režisérem Davidem Ondříčkem převedli na televizní obrazovku recepty z Ditiny oblíbené kuchařky, která se již dočkala dalšího dotisku. V každém dílu Dita P. uvaří tři recepty a zasadí je do svého skutečného příběhu. Každý díl má příběh, celá série tvoří také příběh. Nezvyklý formát překračuje klasickou cooking show, když používá jazyk dokumentárního filmu... Dita jako průvodce pořadem Deník Dity P. prozrazuje své oblíbené recepty, kulinářské finty i filigránské fígle, zděděné po babičce. Dita totiž zbožňuje vaření a je zamilovaná do jídla. Tak jako si někdo píše deník, Dita si zapisuje recepty. A do jídla, kromě soli a koření, přidává lásku. Věříme, že stejně jako ji našli čtenáři její kuchařky, objeví ji i televizní diváci. Protože jídlo je láska. A jak říká Dita: „Mám se ráda – tak se najím. Mám vás ráda – tak vám uvařím!" Ditino motto „vařím s láskou" není formalita. Dobře ví, jak i obyčejné jídlo dokáže mluvit za ni, jak přivede rodinu, přátele, lásky k jednomu stolu a může se u toho klidně i mlčet. Její lásku ochutnají totiž přímo z talíře... Názvy jednotlivých dílů – Po babičce, Zavařování, Moje dorty, Vyprošťováky, Piknik, Sourozenecká party – prozrazují, že Dita vaří pro svoji rodinu, pro své nejbližší. Natáčelo se ve skutečných kuchyních Dity P., minimalistické městské a útulně venkovské, na chalupě. Nekašírované, vkusné a reálné prostředí dodává receptům neopakovatelnou atmosféru.
Deník Dity P. se „vařečkovým pořadům" vymyká především náladou, estetikou a filmovostí. Nespokojuje se s kultivovaně natočenými recepty a makrodetaily krájené cibule, diváka oslovuje vizualitou a útočí na všechny jeho smysly. A přitom zbývá místo i pro nezlomyslnou nadsázku a vtip. Deník Dity P. umožní zažít televizním divákům stejné štěstí a radost z vaření a stolování, jaké zažívá Dita. Vkus a jednoduchost umocňuje Ditin neopakovatelný způsob moderace... Pro dosažení kultivovaného filmového obrazu je Deník Dity P. natočen ve formátu HD na kameru osazenou filmovými skly, za použití steadicamu, kamerového jeřábu a filmových světel. Tvůrčí štáb režiséra Davida Ondříčka, s kameramanem Janem Šusterem, scenáristkou Marcelou Pecháčkovou a průvodkyní pořadem Ditou Pecháčkovou dokazuje, že moderní pořad o vaření může spojovat vizuální atraktivitu s originalitou a láskou. Vařilo se, peklo a natáčelo při východu i západu slunce, v jarním dešti, pod hvězdnou oblohou. Výsledný formát, vymykající se v České republice dosud uváděným pořadům o vaření, zachycuje intimní a osobní atmosféru přípravy jídel. (Česká televize)

tulen

Neskutečně trapná záležitost ... vyumělkovanost, klišé, šílený slovní projev (zlatý "tunič" na komeční TV) ... z toho se kroutí prsty u nohou. Škoda, jinak by to mohl být docela dobrý pořad, kdyby to udělal někdo jiný .. (velmi presny komentar Matty) ()

micud

Vizuálně je to fakt bomba, moderátorka vzhledově do prostředí zapadá a recepty bych si i uvařila, jídla vypadají hezky na pohled a budou asi i chutná, ale to je za mě vše, co se mi na pořadu líbí. Hrubý hlas paní Dity a její celkový projev na mě působí i když jsem žena, tak nějak anticharismaticky. Hrozná je snaha o takovou tu "omáčku" okolo, o trochu příběhu, který ovšem všichni pojali jak na besídce v první třídě...na tohle se měli tvůrci fakt vykašlat, uvařím a konec. A také jsem si všimla, že paní Dita neustále používá slovo STRAŠNĚ......strašně jednoduchej, strašně dobrej, strašně dobrý. To je taky dost strašný. ()

Motherlovebone

Jestli bude Dita P. takhle pokračovat, tak zhyne na koronární jednotce s figurou Haliny P. Jíška vyrobená ze slaniny osmažený na másle je na pováženou. Ale v másle utopený lívanečky, který Dita P. přikusuje k hrachovce místo chleba, už můžou u slabších diváků vyvolat i zdravotní potíže. Jinak se mi na Ditě P. líbil takovej ten vlídnej maminkovskej tón a přístup. Přesně do okamžiku, než jsem zjistil, že jí je teprv 40 ()

mzop odpad!

No tohle fakt ne! Nepochopila jsem, co se tím vůbec myslí, jestli má bejt hraný nebo dokumentární nebo co. Pro mě prvotřídní trapárna. Nejvíc mě rozsekala narážka Dity P. na sex, která byla úplně nevhodná a vedle jídla spíš na poblití, než pro zasmání nebo navnadění (nebo jaký byl vlastně záměr). Není nic, pro co bych mohla tomuto pořadu dát alespoň jednu hvězdičku. A mimochodem, jestli jendou dopadnu jako Dita P., tak mě prosím radši zastřelte....! ()

Upswing

Je pravda, že Dita nieje Nigella Lawson, ktorú ja milujem, ale je zaujímavá, varí dobre a väčšinou jedlá, ktoré by som s chuťou zjedol. Tiež jej spomienky na detstvo a jedlá sním spojené sú veľmi podobné mojim. No a hlavne, tyčinky Snickers zbožňujem, tak ako aj "koprovku", na majonéze som závislý a na krupicovú kašu nedám dopustiť (ja si ale to masielko pekne rozpustím zvlášť). Uznávam, že niektoré úvodné "scénky" sú fakt dosť strojené a vyumelkované (vidno, že tam nie sú herci), nevadí mi to, ide predsa v prvom rade o varenie a zážitky s dobrým jedlom spojené. No a moja mama závidí Dite kuchyňu, či už v byte alebo na chalupe a hlavne to super vybavenie. Takže "Dita do toho!" a pozdravujem malého "Ondíka" - s tou lyžicou plnou grísu, celý ja ... :-) ()

nemkatuli

Vaření s Ditou mě baví. Nevím jak to popsat, ale přes její zprvu nesypmatický hlas a zvláštní výraz jsem si jí nakonec oblíbila. Nezaměřuje se na žádnou extra zdravou výživu, vaří především klasiku a samé dobrůtky viz. zabíjačkový díl a je vidět, jak si to vaření vytříbených dobrot náležitě užívá a já jí to věřím. ()

fyluta

druhá řada, to je políbení, je to umění !!! Odpad zde některých je naprosto urážející, skvělé podání vaření na úrovni Pohlreicha, ale bez vulgarit (které mi nevadí) prosté vaření hezky v poklidu. Když si to pustíte, celé vás to tak hezky uklidní a dodá pohodu a ještě na ČT. !!! dĚKUJI ()

lestatos

Najskôr som videl kúsok nejakého dielu a zdalo sa mi to celkom v pohode ale následne som zhliadol pár celých dielov v archíve a začala ma pojímať hrôza. Tu nejde o to ako vyzerá a že vykráda Nigellu. Všimnite si ako Dita „P“ nešikovne drží nôž keď niečo krája alebo ako nemotorne pracuje rukami a ako je vlastne málo skutočných záberov na ako skutočné vari. To všetko , spolu s úplne monotónnym hlasom a výrazom tváre bez známky emócie ma privádza k poznaniu, že pani „P“ buď variť nevie vôbec alebo ju to ukrutne nebaví. Keď ma niekto TV cooking show tak z jeho hlasu musíte cítiť vanilku a bazalku a sliny sa vám musia hromadiť v ústach . Pri Dite sa mi hromadí akurát podozrenie , jej vzťah k vareniu je akurát PR made a tečú mi tak iba nervy. Jednu hviezdu za kameru a niektoré recepty. Nemôžem si pomôcť a skopírujem sem citát Pražáka ktorý zachytili jednu z „najúžasnejších“ viet pani s veľkým P : "Tenhle dort je pro mě strašně emotivní, ... protože má v sobě spoustu emocí. Našla jsem ho náhodou v knize španělských receptů a když jsem ho ochutnala, zapůsobil na mě úplně emotivně." Toto nemá s láskou k vareniu nič spoločne a ja Dite neverím ani nos medzi očami ()

vikiii

Konečně milá a velmi příjemné kuchařská show v ČR. Osobitá, jedinečná a jiná než ostatní. Navíc krásně natočená s kvalitními recepty. Češi zjevně nedokáží docenit a závist opět vyhrává. Deník Dity P. - 90% ()

KeyserSoze78 odpad!

Právě jsem sledoval cca 10 min druhé serie. Dita připravila utopence, které pak pozřela společně se svou kamarádkou sedíc na louce ve sněhu... WTF??? Kdo tohle vymyslel? Dita je nesympatická, prkenná a svým monotónním projevem zabíjí. Jedna debilní, ale opravdu debilní hláška střídá druhou. Dita by si měla místo této zhovadilosti pořádně zašukat . ()

Trucker odpad!

Mělo by se to jmenovat spíš deník Dydly P., protože ten její buranský projev, obvykle ještě s plnou pusou, je naprosto nesnesitelný. Jinak je to jen další z milionu debilních pořadů o vaření, kterým je zřejmě dnešní doba jaksi posedlá. ()

montrose odpad!

Recepty dobrý, ale ta ženská, která pořad zazdila, totálně nesympatická. Nejvíc mě vytáčelo, jak pořád dokola blekotala o tom, že bude rodit. Jako kdyby byla jediná na světe. ()

huspenina33 odpad!

Včera 6.4.2016 jsem to omylem chvíli viděl, CO TO MĚLO BÝT? Pořád mlela, že bude rodit, co je nám do toho?? Ať si rodí třeba 4 x do tejdne, ale neotravuje s tím v TV. Dostal mě dědek, co mu přišla SMSka jako že už poradila, bába mu vyčítala, že se kouká na fotbal. Otřesný, neskutečně debilní, recepty nevím, nepamatuju si je, protože mě neskutečně srala. ()

trulda odpad!

Tak tady ČT opravdu šlápla do ... ovaru. Děkuji nechci a zkazit chuť si nenechám ani od paní Dity Pé. ()