Babylon Berlín (2017) (seriál)

Výborný nemecký (!!!) seriál z konca 20-tych rokov. Nie je síce podľa nejakej presnej udalosti, ale inak je vo všetkom dokonalý a hlavne dobre zobrazuje vtedajšiu chudobu obyčajných ľudí aj komunistickú háveď, ktorá toho využíva a ukazuje, ako krásne sa potom z nich, ľahko stali nacisti - dáko sa už "zabudlo", že aj nacistická strana bola socialistická (!!!) - dnes sa vždy „náckovia“ označujú za "pravičiarov" ... prečo asi? Jedna z hlavných dejových liniek sa zaoberá pôsobením Rusov (trockistov v exile a aj pravých komunistov) v Nemecku. A vzájomné zasahovanie si do politiky - čo zas dosť presne (podľa mňa) vystihuje, ako bola neskôr možná, taká ukážková spolupráca, Hitlera so Stalinom, keď rozpútali 2WW napadnutím Poľska a jeho roztrhnutím, aby boli obaja spokojní ... Aj preto je v terajšom Rusku, táto vojna označovaná za "Veľkú vlasteneckú" a jej začiatok sa tak datuje, samozrejme až od dňa, keď Nemci vpadli do Sovietskeho zväzu ... akože oni nič, len obeť a následne mierotvorci. No hlavne je to výborná kriminálka s prekvapivo super hercami. Doporučujem!

Dunkerk (2017)

Obrovské sklamanie! Čo z dobrej kamery pri debilnom strihu? Čo z atmosféry ktorú "buduje" len neutíchajúca "hudba"? Čo z dobrých hercov keď nemajú čo hrať? Vďaka blbému scenáru. Chápem tak vysoké hodnotenia len ako dôsledok ohlučenia v kinosále. Nedám odpad aj keď pri tomto nadhodnotení, by mal význam. To, čo napr. dokázal, malý film z r. 2007 "Pokání" - zažiť Dunkirk (!), tak k tomu sa Nolan ani nepriblížil. Veľká škoda.

Svět podle Putina (2017) (seriál) odpad!

Užitočný idiot Stone v akcii. Moore môže závidieť. :D

Vinnetou (2016) (seriál) odpad!

Vravel som si, že škoda komentára na takýto "průser". Ale natrafil som na presné vyjadrenie aj mojich pocitov z tohoto "diela". Autorom je Ondrej Dostál, citujem (tu časť s ktorou sa zhodujem): "Noví Winnetou a Old Shatterhand už nie sú superhrdinovia. Miestami pôsobia až trochu babrácky. Po prvom diele som bol zaskočený. Winnetou už nie je apoštolom mieru a porozumenia medzi Indiánmi a bledými tvárami, ale normálnym prchkým a pomstychtivým indiánskym náčelníkom. Old Shatterhand nie je distingvovaný džentlmen vyhýbajúci sa násiliu a konajúci vždy v medziach zákona, ale organizátor zničenia legálne postavenej stavby a spolupáchateľ vraždy pracovníkov bezpečnostnej služby snažiacich sa zabrániť zničeniu tej stavby. Sam Hawkins nie je dobrosrdečný deduško, ktorý by muche neublížil, ale exparchant zodpovedný za vystrieľanie stád bizónov v oblasti a následnú smrť mnohých Indiánov hladom. Inčučuna nie je múdry a rozvážny náčelník, ale šialenec, ktorý obklopený ozbrojenými nepriateľskými hrdlorezmi vytiahne nôž, aby krvou spečatil uzavretie dohody s protistranou. A Indiáni sa už ticho nezakrádajú nocou, aby prekvapili a zaskočili nepriateľov, ale s fakľami v noci docválajú do nepriateľského mesta a začnú hulákať, že kde všetci sú, a nabehnú rovno pred hlaveň guľometu."

Případ (2015) (seriál)

Sklamanie! Banda nesympatických ochotníkov sa tu hrá na drsnú severskú krimi a veľmi im to veru nejde. Aby aj, keď vyšetrovateľka, lesba s vizážou hajzel-baby na nádraží v Hornej Dolnej má za parťáka blba, maliara, ktorého doma obšťastňuje ženská, typ „almara“ … a jeho herecký vrchol, unavený detektív v poslednom diely je tak na úrovni detskej besiedky. No a za zmienku stojí aj hlavný „hrdina“, právnik a alkoholik, ktorý celý čas vypadá ako bezdomovec z pod mosta, ktorého doma čaká pre zmenu „čarovná“ modrovláska. Vôbec ženské predstaviteľky sú zväčša odpudivé a pripomenuli mi tie z „veľdiela“ Stíny nad jazerem. O hrebeni tiež asi nikdy nepočuli … Hlavne, že je to vraj civilné. :-) Záver bol nechcene komický, ale aspoň „hrdina“ nesklamal a tak tie dve hviezdy nakoniec dám. No moje ilúzie o Islande sú fuč. PS. Rušilo ma, že všetci sa tu ako dobrí známi, oslovujú krstnými menami ... ešte šťastie, že každý má iné! :-)

Povstanie Slovensko 1939-1945 (2013) (TV film) odpad!

Lepšie ako Havenohome to veru nenapíšem. Tak len, že u mňa si to práve preto nezaslúži ani jednu hviezdu.

Kandidát (2013) odpad!

Na tomto fóre evidentne, najpreceňovanejšia, slovenská, trápna sračka. Že ja som sa dal na to nahovoriť, nechápem ...

Pozůstalí (2014) (seriál) odpad!

Tri diely mi bohate stačili. Dúfal som, že keď na tom budú robiť aj iní ako packal Berg, že to bude lepšie. NIE JE ! Blbečkovi Lindelofovi už viac nenaletím. Škoda času.

Špinavý trik (2013) odpad!

Neuveriteľná blbosť ! Ako to mohlo mať toľko nominácií na Oscara ? To nevie hádam ani Russell. Čo všetci vidíte na tej Amy Adams ? ... bieda ! Dopozeral som to len vďaka hudbe, tá ma vždy prebrala z nudy, režisér si s ňou až príliš pomáhal. Tak soundtrack už mám a film smeroval rovno do koša.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Po prvých dvoch, troch dieloch som to chcel prestať pozerať, aby som tomu nemusel dať odpad. Berie sa to samé tak "vážne" a pritom ... Neuveriteľné, že niektorí tu prítomní to boli schopní už vtedy velebiť a hodnotiť 5 hviezdami. Úrovňou mierne nad nováckou Kriminálkou Anděl (ktorá svojej predlohe, slovenskému originálu "Mesto tieňov" nesiaha ani po špičky). Škoda.