poster

Ukrajina není bordel (festivalový název)

 • Austrálie

  Ukraine Is Not a Brothel

 • Slovensko

  Ukrajina nie je bordel

  (festivalový název)

Dokumentární

Austrálie / Ukrajina, 2013, 78 min

Režie:

Kitty Green

Hudba:

Jed Palmer

Hrají:

Inna Shevchenko
 • frufru98
  ****

  Rozhovory s rodiči a lídrem degradují vzdušný zámek, který si divák v první polovině může vytvořit a staví věci do nového světla. Druhá půle ukazující pozadí (organizace) pak dívky více "obnažuje", ale už jen přeneseně. Po stránce filmové však tohle funguje výborně - rozhovor s právníkem a představení lídra je pro doplnění exhibice charakterů trefou do černého. Po stránce poselství ale vychází jinudy, než bychom čekali. Což rozhodně neznamená, že je to špatně.(17.4.2014)

 • LenkaAK
  ****

  V době vzniku dokumentu procházely ženy při vstupu do Femen selekcí dle vzhledu. Velké feministky bojovaly proti patriarchátu a myšlenkových otcem jejich skutků a hesel byl muž, protože "ženy jsou přece slabé, hloupé a samotné nic nezvládnou". Choval se k nim hrubě a dalo by se mluvit i o šikaně. V mých očích degradace celého tohoto hnutí.(10.3.2014)

 • Sakulnikov
  ***

  Asi polovina je o ničem - jen záběry nahých ječících těl. Pak představí vůdce (představa Rasputina je i podporována písní Boney M) a konečně se začnou objevovat motivace, přesto převažují otázky nezodpovězené a často i nepoložené - například na celou formu protestu... Některé činy těch holek jsou velice odvážné a možná i něco dobrého dělají, ale spíše se ukazuje plytkost a povrchnost jejich chování, ale možná je to dáno jen stylem dokumentu.(9.3.2014)

 • Jaromír
  ***

  Film byl zajímavý, ale neměl "spád". Po první polovině začali odcházet lidi a já se jim vůbec nedivím. Každopádně je dobrý minimálně jako téma k diskusi.(26.3.2014)

 • Dan
  ****

  Kdo jsou ty do půli těla obnažené postavy? O co se svými vystoupeními snaží? A kdo stojí za nimi? Kdo je organizuje? Jak může patriarchálně smýšlející muž vést feministické hnutí bojující proti patriarchátu? A proč si to ta děvčata nechávají líbit? Nejsou jen loutkami ve hře nějakého blázna? To jsou některé z otázek, na které Kitty Green nachází prakticky jenom paradoxní odpovědi.(8.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace