V bolestech

• Kanada Afflicted

Hrůzu nahánějící hororový thriller nabízí příběh dvou nejlepších kamarádů, kteří se vydávají na životní cestu kolem světa. Jejich putování, které si krok po kroku natáčejí, ale brzy nabere nečekaný a zlověstný směr. Po pařížském setkání s neznámou kráskou jednoho z nich zasáhne tajemný virus. Tvůrci filmu si odnesli z Fantastic Festu ceny za nejlepší hororový film, nejlepší scénář i nejlepší režii a obdrželi čestná uznání na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Sitges. (Bontonfilm)

daetoxx

Nikdy nikdo nepochopí proč jsem tomu udělil čistých 5* a asi je vám to fuk. No zkrátka nesleduji horory (fuj fuj), všeobecně nějak nemusím ten někdy až fakt nepochopitelnej fekální brutál, nedává mi to smysl a způsobujie mi to šrámy na duši. Jenže Afflicted je úplně jinej, náhodou jsem ho stáhnul někde ani nevím proč a ráno, po velmi náročné LANWEED PARTY mě očaroval. Nikdy (jelikož nejsem znalec) jsem neviděl horor kde bych fandil záporákovi, mě to přišlo jak úplně novej žánr + ve footage formě, kde jsem viděl zatím jen kroniku. Příběh mě bavil i když asi pro někoho bylo očividné kam směřuje a tak, ale když tam poprvé řekli že derek je upír málem jsem si usral(překvapením), když si o tom vůbec nic nepřečtete, užijete si skvostný filmový zážitek. ()

lineker

Pokud k tomu člověk přistoupí po čistě řemeslné stránce a bude mít v patrnosti, že je to film dělaný prakticky na koleně s minimem financí, tak klobouček dolů. Vizuálně, trikově a co se masek týká si to nezadá s o mnoho lépe finančně dotovanými bratříčky. Jasně. Trošku ledabylý scénář, který nenabízí nic strhujícího to celé trošku sráží do kolen. Přesto však musí vzkaz pro Dereka Lee znít jasně! Neváhej a toč dál! ()

Wiceman

Nevěděl jsem, do čeho du a ani ve snu by mě nenapadlo, že to má co společnýho s (asi) upírama. Hlavně pár scén by se ve mě krve nedořezalo. Opravdu zajímavej počin. Ne, že bych u toho sral maggi v kostkách, ale u tohohle žánru hororů je to docela příjemná změna oproti duchům, mutantům, démonům apod. Hlavní postava je docela sympatická i přes nemoc, kterou údajně trpí od začátku filmu (rozhodně o tom furt nemele a nechce se nechat litovat :D ) No a jakmile dochází k metamorfóze, tak film nabere takovejch obrátek až se z toho zatočí hlava :D Nebýt dvou pro mě dosti nechutnejch scének asi bych šel s hodnocením ještě víš a film bych zařadil ještě víš ve svém subžánru žebříčku. Neeee .... kecám .... už tam je i přes nechutnosti :D ()