Tupac Shakur: California Love

(hudební videoklip)
  • USA 2Pac: California Love feat. Dr. Dre & Roger Troutman
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1996, 6 min (Alternativní 5 min)

Real Tom Hardy

"NOW LET ME WELCOME EVERYBODY TO THE WILD WILD WEST, A STATE THAT'S UNTOUCHABLE LIKE ELIOT NESS" --------- Ikonická hymna západného pobrežia vysamplovaná na ešte ikonickejšej skladbe 'West Coast Poplock' Ronnieho Hudsona v spojení s legendárnou Cockerovou 'Woman to Woman' v produkcii Doktorka Dreho, najúspešnejší a najslávnejší Pacov singel, videoklip na (v rámci žánru) diametrálne odlišnej úrovni, ktorý nemohol režírovať nikto iný než Williams, vizuál, ktorý zostane navždy nezabudnuteľný (black & orange), Mohavská púšť, kulisy, rekvizity a kostýmy inšpirované Dómom hromu, obsadenie ako vínko (cením Troutmana a Clintona), to je v skratke 'California Love' a jedna etapa žánru. Death Row Records bol proste a jednoducho powerhouse už dávno predtým a túto pozíciu a miesto si pred svojim eventuálnym neodvrátiteľným pádom a zánikom týmto potvrdil a upevnil. --------- KLIP: 4* / SKLADBA: 4* --------- Part 2 --- UPROXX --- Ronnie Hudson --- Joe Cocker -------- (20.11.2020) MTV Vault nedávno, po 25 rokoch, vyhrabalo v bohovskej kvalite zábery z natáčania ()

TomX2

Jeden zo zakladateľov a klenotov rapu a hip hopu, avšak na môj vkus strašne hlučná, otrávna a neznesiteľná. ()

MikO_NR_1909

Vystreľte zviazaného muža do ríše slobody! Takto by sa dala parafrázovať pomocná ruka Dreho Pacovi v roku 95. Všetci vieme, čo potom nasledovalo. ()

corpsy

Už keď hip hop ( rap ) a ostatné, tak táto doba. Nie som nejako vyťažený na ping pong East Side a West Side a myslím, že fandovi tejto spoločnej hudby ( škoda že v minulosti rozdeľovala ) si musia myslieť jedno - kombinácia špičkového hudobného podmazu a paródie (?) na MAD MAX je dokonalá. ()

• Jedná sa o Tupacov prvý singel od prepustenai z väzenia, prvý pod hlavičkou Death Row Records a zároveň jeho najznámejší a najúspešnejší. (Real Tom Hardy)
  • Skladba bola pôvodne určená čisto pre Dr. Dreho, zhodou okolností však počas nahrávania prišiel do štúdia aj Tupac, ktorému sa zapáčila, presvedčil Dreho, aby ho na skladbu pridal. Tupac svoju verziu napísal za 15 minút. Týždeň po tom sa vybrali natočiť videoklip. (Real Tom Hardy)