Nepřehledná mezinárodněpolitická situace roku 1897 a národněosvobozenecké hnutí na Krétě. Řečtí revolucionáři postupně osvobozují zemi, zatímco obyvatelstvo doufá v ochranu Čtyř mocností před krvavou tureckou odplatou. Do přístavu Chania připlouvá z francouzského Marseille bordelmamá Rosa s tuctem kurviček. Její vykřičený dům se stává centrem bezuzdných pitek a rozkoše, ale také diplomacie, zákulisních tahanic a střetů všech zúčastněných stran. (dopitak)

dopitak odpad!

Tyhle dvě hodiny mi nikdo nezaplatí. Nechte se nalákat plakátem plným nahých holek, zvučným jménem Mariny Vlady (ve filmu je jí skoro padesát!) a Krétou. Neuvidíte nic kromě pár zbořených sloupů a interiérů kdoví odkud. No ale ten artový přesah. Začíná prakticky už kníry kapelníka připravujícího slavnostní skladbu pro děvky a končí s titulky! O co ve filmu jde, a že neuvidíte ani pořádnou soulož, s tím se raději nesmiřujte, a nohy na ramena. Co je ještě horší, že v týmu madam Rosy nenajdete ani jednu pěknou šlápotku, jedna vypadá jak Klára Výtisková, všechny mají šíleně nastínované oči a vypadají jak zombie. Ještě, že nikoho nenapadlo svlíknout Marinu, protože těla má její tým jakž takž. Ve filmu se mluví anglicky rusky, řecky, a snad něco málo i italsky a turecky. Edit 22.2.2017: Je to vůbec možný, v pátek a v sobotu jsem viděl film, dneska tj. ve středu Nikos Koundouros ve věku 90 let zemřel. Tohle nemůže být náhoda. A byl to můj první film od něj, ještě mám ve filmotéce další. První hodnocení a komentář zde. ()