Only in New York

Komedie / Drama / Romantický

USA / Izrael / Jordánsko, 2013, 86 min

Alain Peyrollaz

Guy Lecorne

Jednoznačne najlepšia komédia minulého roku. Ghazi Albuliwi, ktorý vyrastal v Brooklyne a ako 17-ročný sa rozhodol živiť ako stand-up komik (úspešne) napísal, zrežíroval a sám seba obsadil do filmu, ktorý je vtipný azda každú jednú sekundu. Tak v polke som si hovoril, že tá kadencia vtipov musí ustať, lebo jednak ja som mal dosť (pomaly sa začal objavovať kŕč v ústach z toľkého chechtania) a druhak som neveril, že je možné napísať tak vtipný scenár v celej dĺžke. Stalo sa. Celé kino sa smialo v podstate neustále a keď si vezmeme, že témou je palestínsko-izraelský konflikt, tak je nutné konštatovať, že sa Albuliwimu podaril vskutku geniálny počin. U mňa totálne nadšenie a jediným mínusom je, že film je zatiaľ vyslovene "festivalový" - veškerá moja snaha ho zohnať legálne (dokonca aj nelegálne) na internete vyšla úplne nazmar. Dúfam, že sa časom objaví v podobe Bluray, pretože je škoda tento klenot nerozšíriť medzi širokú verejnosť. V rámci komédií sa zaradil do mojej All time Top 3 listiny. (Cinematik 2014)(12.4.2015)

Je tam niekolko fakt podarenych scen, sme sa kosili ;-)! - tak za to 4* :o)(20.1.2017)