poster

Samurajští lovci hlav (TV film)

 • Česko

  Samurajští lovci lebek

 • Velká Británie

  Samurai Headhunters

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 53 min

Režie:

John Wate

Scénář:

John Wate
 • Mabe22
  *****

  "Samurai Headhunters" je prakticky synonymem pro dokonalý dokument. Dozvíte se zde spoustu zajímavých informací o japonské svrchované společnosti z období středověku, zaujme jak laika, tak člověka, který už u samurajích něco ví. Dokument je koncipován na příběhu rolníka jménem Masa, který se postupně propracovává v hierarchickém žebříčku a přibližuje tehdejší společnost, která má na sobě spoustu "pozlátka" ve formách cti, tradic a loajality, a ve skutečnosti je podobně zkažená jako zbytek civilizace.(20.12.2013)

 • Dragoni
  *****

  Dokument mapující bitvu u měst Komaki a Nagakute roku 1584, mezi Odou Nobukatsu a Tokugawou Ieyasu. Samurai Headhunters je dokumentem o samurajské tradici, boji, cti i brutalitě, državách a služebnících, sledující vzestup fiktivního rolníka jménem "Masa" od obyčejného chudého poskoka svého pána, po samuraje, který si tento titul vysloužil v boji.(22.12.2013)

 • agassi68
  ***

  Tak trochu príliš dejepisne poňatý príbeh roľníka, ktorý sa vyšvihol na samuraja a keď už sa mal mať dobre, podrazil ho vlastný pán. Ale, pre neznalých japonských tradícií je to skvelé..(17.11.2014)