La casa del fin de los tiempos

• USA The House of the End Times

Po dlhých tridsiatich rokoch, ktoré si odsedela vo väzení za vraždu svojho manžela a syna, sa Dulce Alida vracia domov, do domu, kde sa to všetko v osemdesiatych rokoch stalo. Hoci sa odtlačky jej prstov našli na vražednej zbrani, jedného dňa sa otvorí kňazovi, ktorý ju chodí navštevovať, a prezradí mu, že zločin spáchali votrelci. Aké tajomstvo v sebe nosí ukryté dom, ktorý vybudoval v 19. storočí anglický kamenár Irahim a do ktorého sa Dulce nasťahovala so svojou rodinou? (sochoking)

Game90

No horor by som to nenazval, taká trošku motanica. Začiatok fajn, matka sa vracia po nevysvetliteľnej vražde z väzenia. Ale potom to nasledovné motanie minulosti s prítomnosťou a následne budúcnosť, ku koncu som sa už trošku strácal. Zaslúžené *** hviezdy. ()

KUFI

Chvilema mi prislo jako bych se dival na nejakou ciganskou telenovelu. Pomerne dost nudna ducharina s par lacinyma lekackama a nejhur namaskovanou zenskou za starou babu co jsem kdy videl. Prvni film z Venezuely co jsem si pustil a tuhle zemi si davam na filmovej permaban list, kde uz je Thajsko, Indie a dalsi jim podobny antifilmovy zeme. ()

Veronica27

Příjemný horor z Venezuely. Dobrá atmosféra, sem tam lekačka a ten starý pán " děda " působil celkem děsivě, než se ukázalo kdo to vlastně je. ()

DavidWebb

Jak sa tí Čávezovic súdruhovia dozvedeli, že existuje cínema triľéra? Tak takýto film a s podobným obsahom/zápletkou by jeden z Venezuely len tak nečakal. Viem si živo predstaviť ako yankeeovia v najväčších filmových štúdiách závisťou škrípu zubami a pýtajú sa sami seba: "Kde, kolegovia, kde sme spravili chybu, keď sme nato neprišli my?!? Kde, kolegovia, kde sú všetky tie milióny, čo platíme za slaboduché scenáre o debilných tínejdžeroch, ktorých vyvražďuje ten najdebilnejší z nich?!? A tu si príde akýsi odvenezuelčan a kľudne si napíše a natočí trihľer, ktorý má bradu a členok? Volajte pentagon, máme tu teroristickú hrozbu z južnej ameriky a mossíme ju vymazať z mapy sveta!" OK, trocha som sa nechal uniesť a už si beriem tabletky ale pravda je, že filmík je to celkom zaujímavý, celkom slušne natočený a celkom slušne zahraný. A v rámci žánru (subjektívne) jeden z najlepších za posledné roky. Jednu hviezdu ale odoberiem za pocit, že to šlo natočiť predsa len o trochu výživnejšie. Aj tak ale palec hore. ()

Kortexo

Jeden z těch filmů, u kterých si v půlce řeknete, skončí to buď za A, B nebo C nic jiného možné není? A potom přijde D...a vy spokojeně sledujete titulky... ()

Sticks

Desivá smršť z Venezuely. S glancom južnej ameriky, exotikou, mrázbehajúcim ozbrojeným starčekom a wtf záverom. Škoda až príliš teatrálneho konca, veľa otázok zostalo bez odpovede. 7,9/10 ()

Rodriguess

Uz od zaciatku bolo ocividne ze to bude mat nieco do seba. Prostredie osarpaneho domu dokonale ucinkovalo a miestami temna hudba velmi vylepsovala celkovu atmosferu. A ako sa dej rozne poprelinal, to bolo naozaj paradne, konecne nieco ine , nie len stale to iste dookola. Hodnotím velmi kladne. ()

Easykill

Ze začátku jsem tomu nemohl přijít na chuť, ale když se to pak pomalu vše odkrývá, je to lepší a lepší. Víc než horor, je to solidní drama. Venezuelský La casa del fin de los tiempos, je sice komorní, ale za to fungující snímek, který nakonec zahrnuje i dávku sci-fi. Ze začátku člověk tápe a nechápe moc, co se děje, ale postupně to začne dávat obrovský smysl a ve finále to má přesah jako svině! Za mě hodně povedený, jedinej průser tady vidím v masce, ta je opravdu otřesná. ()

prostoreka

Nestáva sa často, aby som si musela horor alebo triller pozrieť dvakrát, ale tento som si musela, kým som vlastne pochopila, o čom to bolo. Atmosféra výborná, herecké výkony sa mi rovnako páčili, jediné, s čím budem mať ešte nejaký čas problém, sú pivnice a tmavé zákutia. ()

Neaera

Tento film by s přehledem mohl vyhrát soutěž s nejvyšší počet bouchnutí do dveří. Jinak velmi příjemné pokoukání a při vyloženě husté poslední půlhodině vám zaručeně brada spadne pod gauč. ()

sibskyn

Jedná se celkově o první film z Venezuely, co jsem kdy viděl, Celkově jsem překvapený, že se tam ještě něco točí, ale to už odbočuji od tématu. Na začátku jsem si říkal, hej co je to za blbost, Novodobý horor, kterých už tu byli a nemají čím zaujmout, ale nakonec ono je to o něčem jiném, než se na první pohled zdá. A musím říct, že to překvapivě dobře vygradovalo a ten konec je doopravdy emociální, takže nakonec mohu jen doporučit ()

lineker

Sociální horor z jihoamerického kontinentu. Stokrát ohraný formát, kterému ovšem venezuelské aranžmá dodalo zcela jiný spirit. A i díky dobře promyšlenému závěru, pro mne jedno z největších filmových překvapení minulého roku. ()

Pierpa

Ja dávam za 5... Pre mňa parádny Venezuelský filmík. Zápletka na moje prekvapenie vynikajúca a dokonca mi nevadilo, že tam neboli hektolitre krvy ako riccimu :) ()

vrch07256732

Je to rozhodne zaujímavý film, veľa sa tu vykeckáva, ale atmosféru to má ako riť. Dlho som nevidel film čo by ma priklincoval len pre tú atmosféru. Minimalistické prevedenie, vizuálne výborne zvládnuté -na takéto veci sú španielsko hovoriaci tvorcovia experti. Aj keď z Venezuely. A zimomriavky vytvára len samotný príbeh, bez hektolitrov krvi vlasatíc a podobných rekvizít. ()

C.A.T.

Velmi příjemné překvapení. Nečekala jsem od toho nic a ani jsem dopředu nic nevěděla a to bylo dobře. Pěkně udělané, zajímavé, moc hezky to gradovalo. Za mě spokojenost. ()