La Casa del fin de los tiempos

The House of the End Times

Thriller / Horor

Venezuela, 2013, 97 min

Alejandro Hidalgo
  • ricci.s

Nádherná subjektívna 2ka, presne ten typ zmäteného hororu, ktorý som rád, že mám za sebou. Spočiatku to vyzeralo vcelku inteligentne (hlavná hrdinka sa vracia po dlhých rokoch basy do domu odhaľovať minulosť), no v druhej polovici začalo prelínanie jednotlivých časových úsekov, a mne to začalo liezť pekne na nervy. Ženská vystupovala raz ako mladá, raz ako starena, mladší synáčik raz žil, potom bol mŕtvy, potom opäť ožil, lebo sme sa zase vrátili v čase, ďalší synáčik vystupoval rovno v dvojúlohách, ale nikto o nikom nevedel, maximálne všetci pobehovali po jednom dome. Naozaj jedno dokonalé WTF. Horor ani omylom, len mysteriózna rodinná dráma s nejakými dvoma ľakačkami. Záverečné minúty som už musel dať zrýchlene, lebo som to psychicky nezvládal. Absolútne mi to nesadlo.(26.12.2013)

,, ONI TO UDĚLALI! VETŘELCI! ONI ZABILI MÉHO MANŽELA A VZALI MI MÉ DÍTĚ....“ /// Historický archívy vydávaj svědectví, páter pátrá, současnost se střídá s minulostí a zápletka hlubší než vobyčejnej barák, ve kterým strašá. Minimum postav a duchařina, u který nemám čas přemejšlet, kolikrát je možný se za jeden život potkat. Řek bych, že tohle je film pro strašpytly! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě jsem neviděl Venezuelskej film. (A bojím se duchů.) 2.) Thx za titule ,,Viny95501“ a ,,jirkazuza“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***(20.3.2014)

Hororový blockbuster z Venezuely. A dobrý. Profesionálně natočený, atmosféricky funkční. Příběh se zprvu zdá velmi tradiční, ale postupem času se zamotává a vyústění je poměrně zajímavé. Za mě spokojenost, byť úplně nejstrašidelnější je na tom filmu patrně ta hrůza, již maskéři vyvedli starší verzi hlavní hrdinky na ksichtě.(29.1.2014)

• peter12

No maskéri v tomto filme boli viac než schopný,tak zamaskovať hlavnú hrdinku,ktorá akože zostarla o 30 rokov úchvatné.Prelínanie minulosti z prítomnosťou je tu neskutočne veľa a počase som sa v tom víre začal strácať a začalo mi to dosť vadiť a bolo to naozaj dosť zmetené.Herci ma nebavili a hlavne jeden zo synov,ten mi tu naozaj dosť vadil.Nemôžem sa ubrániť pocitu zmeteno chaotického spracovania.Mna tento film vôbec neoslovil,škoda čakal som od tohoto filmu oveľa viac.(21.12.2014)

Zprvu to vypadalo jako klasická historka o bubu domu, ale postupně začala na povrch vyplouvat originální zápletka, která postupně gradovala až do trošičku příliš slzavého konce. Ale to nic nemění na tom, že španělsky mluvícím tvůrcům se to zase povedlo. Má to atmosféru, sem tam nějakou lekačku, straší se dostatečně a nikdo se tu nesnaží děj nějak natahovat. Snad jen v maskérně si mohli dát trošku větší práci, popřípadě místo maskované mladěny najmout stařenu. Divák by to určitě skousnul. Nicméně pořád je to na solidních 80% a co nevidět se můžeme "těšit" na americký remake.(13.3.2014)