La Casa del fin de los tiempos

The House of the End Times

Thriller / Horor

Venezuela, 2013, 97 min

Alejandro Hidalgo

Hororový blockbuster z Venezuely. A dobrý. Profesionálně natočený, atmosféricky funkční. Příběh se zprvu zdá velmi tradiční, ale postupem času se zamotává a vyústění je poměrně zajímavé. Za mě spokojenost, byť úplně nejstrašidelnější je na tom filmu patrně ta hrůza, již maskéři vyvedli starší verzi hlavní hrdinky na ksichtě.(29.1.2014)

Kdy už se ti lidé poučí, že jakmile se nastěhují do obzvláště starých zchátralých domů se spoustou místností a skrytých chodeb, téměř určitě si koledují o nějakého toho bubáka. To bylo asi jediné větší klišé na které jsem zde narazila, navíc Dulciinu rodinu omlouvala jejich neutěšená existenční situace, která je donutila k tomuto druhu bydlení. Jinak je to (alespoň v první polovině) sice duchařina jak vyšitá, ale ortodoxním hororovým fandům bych ji zas tak moc nedoporučila, lekavé to sice je, ale jen středně, takže nejspíš nic velkého pro jejich otrlé divácké oči. Každopádně doporučuji nečíst předem komentáře, protože by jste se připravili o rozuzlení, které je podle mě skutečně překvapivé (já čekala všechno, jen tohle ne) a i celkově je to vzhledem k žánru docela netuctová záležitost, takže jsem překousla i ten krapet sentimentální závěr. Beru to tak, že je to z Venezuely, takže to mohlo dopadnout ještě hůře.(10.6.2015)

Nečakal som nič extra, ale žiaľ dostal som ešte menej ako som si pôvodne myslel. O horore a ducharine tu nemôžeme byť ani reči, keď si odmyslíme pár ľakačiek, ktoré divák aj tak čaká, tak ide skôr o priemerný thriller s miernym príklonom ku vzťahovej dráme kde hrá hlavnú úlohu hrozné sociálne zázemie a tragédia danej rodiny. Na druhú stranu mám rád námet, kde sa riešia časové slučky, ohýbanie času, prelínanie časových rovín a pod. Len škoda, že v tomto prípade to bolo nešikovne prekombinované a miestami možno aj trochu zmätočné. 55/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(16.1.2016)

Dulce Alida strávila posledných tridsať rokoch vo vezení. K tomuto nemilosrdne dlhému trestu bola odsúdená za vraždu svojho muža a syna. Napriek tomu, že necítila vinu, na osudný večer mala odlišné spomienky, trestu sa nevyhla. Jej opätovný návrat do domu "hrôzy" prinesie odpovede na nezodpovedané otázky. Veľmi zaujímavá ducharina z Venezuely, ktorá nijak neurazí. Práve naopak. Vďaka miestami solídnej atmosfére a pár lakačkám, stojí za pozornosť. Najsilnejšou stránkou je príbeh a spôsob jeho rozuzlenia. Škoda, že to predsa len nebolo o niečo "tvrdšie" - 65%.(10.2.2014)

Není to zrovna film, kde bych sral lahváče ve střepech, spíše scifi thriller, ale přeci jen tu a tam jsem se přistihl, že sedím až nepřirozeně vyšponovaně a cítím jisté pnutí, nijak nesouvisející s...no to je jedno, prostě to s tím nesouviselo. Tvůrci filmu si ze mě udělali dobrý den, povodili mě na vařené nudli, dali mi sežrat návnadu až po kořen a pak zasekli, celé to překlopili na hlavu, udělali z toho úplně jiný film s ocáskem zcela nepodobným hlavičce a co je na tom nejlepší? Fungovalo jim to. Nevím, jak to v té Venezuele spytlíkovali, ale jestli je to politickým prostředím, chtělo by to nějakého Chaveze reborn, aby se natočilo pokračování. Čtyři a půl socialistické hvězdy.(14.10.2014)