La Casa del fin de los tiempos

The House of the End Times

Thriller / Horor

Venezuela, 2013, 97 min

Alejandro Hidalgo

Nečakal som nič extra, ale žiaľ dostal som ešte menej ako som si pôvodne myslel. O horore a ducharine tu nemôžeme byť ani reči, keď si odmyslíme pár ľakačiek, ktoré divák aj tak čaká, tak ide skôr o priemerný thriller s miernym príklonom ku vzťahovej dráme kde hrá hlavnú úlohu hrozné sociálne zázemie a tragédia danej rodiny. Na druhú stranu mám rád námet, kde sa riešia časové slučky, ohýbanie času, prelínanie časových rovín a pod. Len škoda, že v tomto prípade to bolo nešikovne prekombinované a miestami možno aj trochu zmätočné. 55/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(16.1.2016)

Tradičně netradiční duchařina. Osobně mám tenhle typ filmů, nebudu říkat jaký, abych nespoileroval, hodně rád, což se asi taky projevuje v mém hodnocení. Také přiznávám, že v zásadě nejde o nic nového pod sluncem, takže toho, kdo má nakoukáno, film asi nijak obsahově nepřekvapí, Já jsem ale v rámci možností příjemně překvapený byl, takže nemám vůbec potřebu tuhle podivnou smyčku strhat. Na Venezuelu dobré, za mě nadpůměrné. 70%(28.2.2014)

Žena odsúdená za zabitie manžela a tiež syna, ktorý sa ale nikdy nenašiel, sa po 30 rokoch vracia z väzenia do domácej väzby. Stará nočná mora tu na ňu však ďalej čaká a popri rozpovedaní jej príbehu miestnemu farárovi, sa v dome začínajú diať podivné veci... Vcelku vydarený a atmosférický horor, ktorý zo začiatku síce trochu vyzeral ako telenovela, no keď ma po chvíli prefackal niekoľkými kvalitnými ľakačkami, donútilo ma to pozerať so značným záujmom. Pointu zaujímavého príbehu, ktorý sa postupne odkrýva, je síce možné vďaka viacerým indíciám prekuknúť už v prvej tretine, no príliš to nevadí, pretože film každú chvíľu niečo ponúka, burcuje divákovu zvedavosť a rozohráva slušnú hru s postavami, ktoré (prekvapivo) ani nie sú otravné. Takže na 1 pohodový hororový večer je to ako stvorené.(31.1.2014)

• ricci.s

Nádherná subjektívna 2ka, presne ten typ zmäteného hororu, ktorý som rád, že mám za sebou. Spočiatku to vyzeralo vcelku inteligentne (hlavná hrdinka sa vracia po dlhých rokoch basy do domu odhaľovať minulosť), no v druhej polovici začalo prelínanie jednotlivých časových úsekov, a mne to začalo liezť pekne na nervy. Ženská vystupovala raz ako mladá, raz ako starena, mladší synáčik raz žil, potom bol mŕtvy, potom opäť ožil, lebo sme sa zase vrátili v čase, ďalší synáčik vystupoval rovno v dvojúlohách, ale nikto o nikom nevedel, maximálne všetci pobehovali po jednom dome. Naozaj jedno dokonalé WTF. Horor ani omylom, len mysteriózna rodinná dráma s nejakými dvoma ľakačkami. Záverečné minúty som už musel dať zrýchlene, lebo som to psychicky nezvládal. Absolútne mi to nesadlo.(26.12.2013)

,, ONI TO UDĚLALI! VETŘELCI! ONI ZABILI MÉHO MANŽELA A VZALI MI MÉ DÍTĚ....“ /// Historický archívy vydávaj svědectví, páter pátrá, současnost se střídá s minulostí a zápletka hlubší než vobyčejnej barák, ve kterým strašá. Minimum postav a duchařina, u který nemám čas přemejšlet, kolikrát je možný se za jeden život potkat. Řek bych, že tohle je film pro strašpytly! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě jsem neviděl Venezuelskej film. (A bojím se duchů.) 2.) Thx za titule ,,Viny95501“ a ,,jirkazuza“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***(20.3.2014)