Víc než zločin

Reclaim

Thriller

USA, 2014, 96 min

Chápu zdejší hodnocení a sám bych filmu dal reálně dvě až tři hvězdy,ale za upozornění pro lidi čeho se ten film dotýká dám hvězdy čtyři,Jinak děj nějak neubíhá a prakticky je vše popsané v obsahu k filmu.Jen John Cusack,který bere už taky vše jen aby neseděl doma je to o fous lepší než v posledních jeho průměrných až podprůměrných filmech.Takže za mě jak jsme psal čtyři hvězdy a 70 %.(19.11.2014)

Nemůžu si pomoct, ale i když je tohle místy skutečně dialogová hrůza, John Cusack mi v podobných rolích poslední dobou docela sedí. Částečně za to může jeho obličej, ale i jeho herectví. Strašně prvoplánový film, ale aspoň upozorňuje na něco, co se opravdu děje. Neříkám, že stojí za to, ale určitě se najde někdo, koho také zaujme.(23.9.2014)

Jedním slovem - Au! Rodinnou idylku očekávatelně podvede falešná tlusťoška, která jim prodá potomka. Očekávatelně se objevují komplikace při zmizení děvčátka. Opět očekávatelně policie novorodičům nevěří. Jde o hru o peníze, z rodičů jsou náhle akční hrdinové a zachrání celou situaci. Film je protkán občasným nelogickým chováním a dokonce aspoň jedno porušení fyzikálních zákonů - nejsme přece v blízkosti černé díry. Je to průměrný film na nedělní odpoledne pro mou babičku.(22.3.2015)

• Aljak

Úplne priemerný thriller, ktorý mal síce zaujímavý námet a zápletku, no úbohú dejovú líniu. Spočiatku to vyzeralo veľmi dobre, až som trochu nechápal nízke hodnotenia tohto filmu. No potom som bohužiaľ pochopil... Zbytočne prehnané scény pochovali tento film ešte nižšie akoby som predtým očakával. Najmä scéna s autom a útesom bola fakt "srdcervúca", no najmä úplne zbytočná. A o ďalších podivných zvratoch v deji radšej ani nevravím.(7.11.2014)

• Igwar

Film má zaujmavý námet, ale ten by si zaslúžil podstatne kvalitnejšie spracovanie, najmä inteligentnejší scenár. Film totiž obsahuje množstvo doslova idiotských WTF momentov (NASLEDJÚ SPOILERY), ako napr. keď mladý muž sa nechá taxíkom dooviezť až priamo pred dvere vily únoscov a vôbec ho netrápi, že ktokoľvek vo vnútri okamžitie o ňom vie a má čas zareagovať. A o chvíľu neskôr si pri úteku vzorne naloží do auta vedľa seba na mieto spolujazdca brokovnicu a hneď pri následnej naháňačke nechá záporáka do svojho búrať a strielať a nikdy počas tej dlhej naháňačky ho ani nenapadne použiť ju, alebo požiadať ženu aby ju použila, keď mal prácu s riadením auta. A do tretice: On stojí par metrov za záporákom, ktorý už už ide zastreliť jeho manželku, pričom absolútne netuší, že má niekoho za sebou. Namiesto toho, aby mladý muž využil situáciu a okamžite strielal a pomohol jej, nezmyselne sa prezradí výkrikom požiadavky na odhodenie zbrane a vôbec ho netrápi, že predtým mal jej záchranu istú, ale po jeho prezradení jej život závisí len na rozhodnutí šialenca poslúchnuť alebo streliť. Záporák následne napočudovanie skladá zbraň, miesto toho , aby jej ďalej mieril na hlavu a pokúsil sa nejako vyjednávať s mužom za chrbtom. Hneď nato dostane veľmi hlúpy nápad, že sa stihne otočiť o 180°, namieriť a vystreliť skôr než muž za ním stlačí spúšť ! V inom mieste filmu dostane iný záporák úlohu robiť mladému mužovi "bodyguarda" a okamžite ho zastreliť ak neposlúchne pokyny a niečo vyvedie. Mladý sa mu dá na útek, a on za ním len uteká, pričom až po veľmi dlhej naháňačke mu zázračne docvakne, že môže aj strieľať ! (KONIEC SPOILEROV). Takéto hlúposti a zvlášť takto nakopené v jednom filme ma vo filmoch iritujú, takže nemôže ináč a dávam **.(6.11.2014)