Zvláštní úkol

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1984, 14 min

Otakar Fuka

Miroslav Zounar

Pro mě to je každopádně vynikající zážitek vidět něco z toho jak se natáčelo (v česko-sovětské koprodukci). Co vlastně ve filmu vůbec nebylo a kdy to neuvidím ani v bonusu na dvd, které neustále český distributor "osekává". Ano, čiší z toho ideologie jako prase, leč k dnešku se to musí brát hodně s "rezervou". 90%(7.2.2014)

• sator

Zounarův tendenční komentář neodolatelný, takže jediné co mě zaujalo je jak do výstrojního skladu šli naši vojáci v "šedesátkách" a druhým špalírem vycházeli "náckové". Jinak existuje další dokument věnovaný Boji o Moskvu a to točení scén na Mostecku... http://www.csfd.cz/film/362113-dny-spolecne-prace/(16.8.2014)

• Gekacuk

To se to filmovalo, když armáda poskytla techniku a kompars. Natočit sovětsko-československý film Boj o Moskvu byl pojat především jako politický úkol. Nebýt toho ideologického nánosu mohlo být hodnocení za 3 hvězdičky.(7.2.2014)

Tak samozřejmě, že je film ovlivněný dobou, režimem apod. Ale i přesto si myslím, že je to docela zajímavé nahlédnutí do zákulisí natáčení.(10.11.2017)