Kdo přežije: Cagayan (TV pořad)

Survivor: Cagayan

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2014, 60 min

Od začátku do konce napínavá podívaná bez zbytečného patosu, bulení, ale jen agresivní hra, podrazy, dobré soutěže a krásná příroda Filipín. Finálový díl sice srazil moje nadšení trochu dolů svým zpracováním, přesto se celá série bez problému udržela na 5 hvězdách. PS: Vítěz naprosto zasloužený, ikdyž Spencer byl taky sympaťák :)))(7.3.2014)

Skvělá sezona. Nechybělo napětí, podrazy ani zajímavé momenty. Celkový vítěz je dle mě zasloužený. Jedna z nejlepších řad.(25.5.2014)

Spoilery! Zaujímavý cast a častokrát (Mrs. Chaos a Mr. Paranoia) nepredvídateľný vývoj z toho robia jednu z tých lepších sezón poslednej dekády ale medzi absolútne TOP by som ju určite nezaradila. S víťazom som nakoniec spokojná, v rámci finálovej dvojice to mohlo dopadnúť oveľa horšie ///. Favorit: Trish, Tony /// Neobľúbení: Woo, Sarah, JTia.(22.5.2014)

Nechcete-li se dozvědět, že frajer Tony vyhrál, tak tento komentář přeskočte. Vítězství si samozřejmě zasloužíl, ale to je jasné, protože já bych nefandil někomu, kdo by si ho nezasloužil. Ve finálové dvojici zasedl vedle šikmookého sympaťáka, kterého jsem měl také rád, ale každý z porotců, který měl alespoň trošičku úctu ke hře musel volit zcela jasně. Myslím, že se jednalo o jednu z nejlepších řad celého Survivoru, a to se jednalo o sérii složenou pouze z naprosto nových lidí. Tahle série je tak úspěšnou hlavně díky bezvadnému castingu. V každém kmeni se nacházelo hned několik velmi zajímavých lidí a pevně věřím, že nejednoho z nich nevidím v Survivoru naposledy. Od začátku jsem držel palce policajtovi Tonymu, protože mi hrozně po všech směrech připomínal borce Russela, takže nebyla nouze o hodně špinavou hru s hromadou podrazů, a to mám hodně rád. Za začátku série ovšem vše nasvědčovalo nemalé nudě. Jeden po druhém byl likvidován kmen chytráků, kde jsem měl možnost poznat nejdebilnější soutěžící, jakou jsem za všech 29 řad viděl. Nechápu, jak psychicky narušená negřice může pracovat s jádrem. To obnáší poměrně ostré psycho testy a ona byla psycho každým coulem a já se začínám bát o svoji existenci, jakož i o ohrožení celého lidstva. Tahle série byla v mnoha věcech v něčem první. Vítěz Tony zanesl do soutěže nový super prvek - špionážní budku, ze které naslouchal, co si o něm ostatní povídají. Tohle byla celkem legrace. A dále se objevila zcela nová speciální imunita, kterou bylo možné předat až po přečtení hlasů. Tuhle imunitu samozřejmě našel opět Tony, jako i dvě obyčejné další. Z postav stojí ještě za zmínku Spencer z kmenu chytráků a LJ z kmene krasavců, které, doufám, ještě rovněž někdy uvidím. Sečteno, podtrženo...Super řada a doufám ve více takových.(2.2.2015)