Einstein Revealed (TV film)

Odhalený Einstein

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 1996, 105 min

Zvuk:

Graham Ross

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Einstein je jistě nejznámější vědec na světě. Míra jeho přínosu pro lidské poznání je natolik veliká, že dalece přesahuje rámec jeho profese. On přinesl zcela nový pohled na svět. Díky obecné teorii relativity už pro nás vesmír není tím vesmírem, co byl dříve. Úplně jiné (a správné) chápání světla, energie a gravitace, působily ve své době jako fantasmagorie. Dnes z nich vychází většina moderních univerzálních teorií „všeho“. Včetně slavné a dlouhou dobu diskutované Strunové teorie, která dosud nenašla svou experimentální interpretaci. Einsteinův osobní život, díky neustálému zamčení se ve světě myšlenek, těžce skomíral. V tomto dokumentu máte možnost se dozvědět jednak o osobním životě, jednak laickým pohledem o jeho práci a přínosu světové vědě.(9.12.2011)

Einstein :)(6.7.2012)

Excelentní dokument o nejvyznanějším fyzikovi světa vypráví jeho neuvěřitelný příběh o teorii relativity. I kdybyste vůbec nevěděli co to ta teorie relativity je, tak vám zde bude vše vysvětleno velice poutavou formou, kdy konečně pochopíte čím byl tenhle vědec tak výjimeční.(9.1.2011)

Ja, obdivovateľ fyziky, takýto film o najväčšom fyzikovi určite poteší. O to viac ak to pochopí každý. Pointu, základnú pointu teórie relativity z tohoto film pochopí naozaj každý stačí iba trošku chcieť a špetku predstavivosti.(17.7.2011)