Město podvodů? (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 5 min

Janek Rubeš

Janek Rubeš

Lukáš Záhoř

Vlastně jednoduché videa s nápadem obšlehnout námět od veřejně propíraného dokumentu a zjistit zda je na tom Praha lépe než vykresluje zahraniční reportér. Tady vlastně ještě o nic nejde, ale starwarsovsky řečeno - po klidném začátku se začíná nad prahou objevovat skrytá hrozba v podobě dalších navazujících sérií, a to zejména Praha vs. Taxi, kde už jde o hodně.(13.11.2016)

Směnárny a taxíky v Praze jsou velkým prolémem, který je sice řešitelný, ale minimálně u taxíků bez radikálních opatření ze strany města jen velmi obtížně. Ale ten "problém" špatného vracení na dvoutisícovku zaznamenaný dokumentem National Geographic je trochu směšný... prodavač si šel pro tisícovku někam dozadu, očividně jen neměl takové vysoké bankovky hned vedle ulice. Spíše to bylo nedorozumění, které bylo nafouknuto do rozsahu organizovaného zločinu. Řešit jako problém, že se na Václaváku prodávají místo drog cukr nebo soda, mi připadá trochu mimo. Neměla by se pozornost spíše zaměřit na to, že v Praze lze bez větších obtíží sehnat v centru města i poměrně tvrdé drogy a jak díky dealerům centrum v noci vypadá?! A co měla být ta historka s hospodou? Nevím nevím, co tam ten irský reportér dělal :-) Toto ověření bylo výborné... National Geographic z něj nevychází v moc profesionálním světle, Praha sice nevychází jako město někde daleko na východě, kde se každý snaží okrást cizince o poslední drobné, ale úplně bezproblémově také ne. Také proto se mi líbí pokračování v reportážích Praha vs. prachy, které jdou hodně do hloubky a ze kterých až běhá mráz po zádech.(17.5.2015)

Souhlasím se cmenda. Češi jsou fakt jak Alenky ve Wonderlandu, ku*vy (nejen ty na sex) jsou i u nás, vážení, tedy pardón - především u nás. A nejen v Praze, ale v celé republice. Z velké části díky naší hurvínkovské legislativě. Jen jsme si tu podlost zakořeněním praxe přijali za svou, tak každý trefný dokument nyní považujem za urážku sebe sama.(17.3.2015)

Pořad, který není nijak závratně dobrý sám o sobě, ale mající význam hlavně v tom, že se díky němu Janek odrazil k mnohem lepšímu a víc do hloubky jdoucímu Praha vs. prachy. I tak, kecy radního v poslední epizodě nemají chybu... 70%(21.4.2015)

Janek Rubeš je jedním z předních tvůrců internetových pořadů. A i když se třeba v tomto případě nejedná o žádný nový koncept, určitě stojí za pozornost.(3.5.2014)