Hitlerovi poradci

• Německo Hitlers Manager
všechny plakáty

Byli mistři své práce  - vědci, obchodníci, inženýři a vojenští odborníci - a museli si vybrat mezi svou kariérou a svědomím. Byli součástí vzestupu Hitlera a stali se součástí mašinérie moci, které vládl. Jen málo z těchto lidí používá svůj vliv, aby vystoupili proti němu. Mnoho projevilo neschopnost ubránit se pokušení obětovat své mravní integrity v zájmu své kariéry. Po pádu nacistického režimu většina z nich se uchýlila k tvrzení, že  byli jen součástí události v jejich bezprostředním okolí, a ne součástí hrozných zločinů režimu. (oficiální text distributora)

ceskyhonza

Tento velice dobrý a zajímavý dokumentární seriál u nás odvysílala a nyní reprízuje tv Barrandov. Můžete sledovat dojímavé osudy nacistických zločinců, jako von Brauna, Porscheho, Jodla, Speera a Kruppa, kteří "vlastně Hitlerovi a nacismu vůbec sloužit nechtěli" ... Jsou to paradoxy dějin a historie. Bez zločince von Brauna by Američané zřejmě tak brzy na Měsíci nestanuli, kdo ví, zda by bez Porscheho dnes bylo automobilového gigantu s hlubokými nacistickými kořeny, VW, vystavěného z nakradeného majetku obětí a na otrocké práci vězňů koncentráků a totálně nasazených, když tisíce zaplatily životem a kterému "dal za hubičku" náš bolševik Dlouhý fabriku založenou obrozenci L&K na vzdor Němcům ... Pořadí 5ti dílů, cca 51 min., formátu 4:3, se zdroj od zdroje liší, ale jde o dokumenty z produkce ZDF, a ta uvádí toto: 1. Wernher von Braun – The Rocket Man (u nás: Wernher von Braun - raketový inženýr) 2. Ferdinand Porsche – The Engineer (Ferdinand Porsche - konstruktér) 3. Alfred Jodl – The Officer (Alfred Jodl - generál) 4. Albert Speer – The Architect (Albert Speer - architekt) 5. Gustav und Alfred Krupp – The Weapons Builder (Gustav a Alfred Kruppovi - zbrojaři) Jako stránku k seriálu bych doporučil: http://zdf-enterprises.de/en/catalogue/international/zdfefactual/history-biographies/hitlers-managers/hitlers-managers-1#.U-0cGKNIPtN ()