poster

Mráz kopřivu nespálí (festivalový název)

 • Velká Británie

  Grasp the Nettle

 • Slovensko

  Mráz žihľavu nespáli

  (festivalový název)

Dokumentární / Dobrodružný / Historický

Velká Británie, 2013, 91 min

Režie:

Dean Puckett
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • adpav
  *

  On by ten dokument nebyl zas tak špatný, kdyby se od začátku o tzv. ekovesnici mluvilo spíš jako o improvizovaném táboru bezdomovců nebo jak to napsat. Nevypěstovali jediný kus zeleniny, pro jídlo chodili do popelnic a pro vodu na benzinku. To mi nepřijde jako adekvátní vzpoura proti systému, na který tak nadávají. Nevytvořili nic.(20.3.2014)

 • Merlinousek
  ***

  Dokument pojednává o lidech, kteří se rozhodli žít mimo systém. Z mého skromného pohledu tento velice bohulibý záměr vzali za špatný konec. Důležité je ale to, že to zkusili. Kdo nic nedělá, nic nezkazí a po bitvě je každý generál. Zaplať pán bůh za to, že tací lidé jsou, že zkoušejí a že chtějí žít jinak. Mně osobně vadila ta neútulnost domečků, vše poskládané halabala, pořád mi ekovesnička častěji připomínala spíš rumiště nebo skládku než prostor k životu. Myslím, že můžeme žít komunitně i alternativně ale pořád v pěkném prostředí třeba dle feng shuei nebo zlatého řezu apod. Nicméně poselství dokumentu jsou zajímavá, přínosná a stojí k zamyšlení. Bohužel s účastí vojáků v Afghánistánu souhlasím, takže tam jsem se s protagonisty docela rozcházel. Dávám dokumentu vytuněné tři hvězdičky. Čtyři plusové body za formát dokumentu (kamera, střih, rozsah atd.) a jeden mínusový za jeho obsah. Z šesti dokumentů letošního Jednoho světa mě tento nadchnul nejméně. Nicméně určitě stojí za to vidět ;).(26.3.2014)

 • rawen
  ***

  Dokument o alternativním způsobu života v novém udržitelném sociálním zřízení, který v podstatě nepřímo dokazuje, že takové zřízení je kvůli odlišnosti, sobeckosti a nedokonalosti lidského plemene neudržitelné a utopistické. Autoři tohle asi ze začátku nezamýšleli, ale nakonec jim to z toho vylezlo a já jsem rád, že se dokument navzdory tomu dostal k divákům. 6/10(5.4.2014)

 • BoXBe
  ****

  Vyzkoušeno, anarchistickým pnutím se zabránit nedá, prostor pro ně může občas přinést i nový pohled na to jak žijeme, ale pro společenské uspořádání to fakt není nejlepší cesta.(23.3.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace