Search and Destroy

• USA Search and Destroy

Karlos80

Uspokojivé Canuxploitation o bývalých vojácích z Vietnamské války (dnes vál. veteránech), které jednoho po druhém někdo zabijí, a nikdo pořádně netuší proč. Vynikající Perry King (Kip Moore-bývalí velitel) v hlavní roli, se pokusí zastavit vraha dřív, než i on sám se stane jeho obětí. Hvězdné obsazení, nádherná příroda (mimochodem úchvatné záběry na Niagárské vodopády), spousta strhující akce (především bojových umění, a hlavně mezi Buddym-Stroud a vietnamčíkem), napětí, perfektní hard-rock hudební skóre, bohužel i trochu té jednotvárnosti, každopádně jde o celkem příjemnou pomstychtivou béčkovou záležitost, zrovna ne moc známou i mezi uživ. na IMDb, o čemž svědčí jen pouhopouhé 2. komentáře a 112 hodnoceních. Finále v podobě honu kočky na myš v přeplněných ulicích města (později někde v lese), bylo naprosto vzrušující, podobně jako scéna kdy Perry King si řekl tak dost, a šel se patřičně vyzbrojit do karavanu:-) William Fruet natočil spoustu zajímavých béček, dostal mě už "Rape and revenge" filmem "Death Weekend" a tenhle v pořadí třetí jeho film se mi opět líbil. ()

majo25

Obyčajný nízkorozpočtový akčňák, pre ktorého je béčko ešte lichotivé zaradenie, pretože skôr patrí do 'c triedy'. Preto nie je divu, že taký herec ako George Kennedy je tu podaný sťaby hviezda. Plusom je, že ide od začiatku na vec a že sa v ňom vyskytnú aj trilerové prvky. Ale na poli akcie je to iba priemerovitý priemer, bojové súboje dokonca ešte horšie. Tie sú sitované v rozmanitých lokáciách - od rušného mesta cez ľudoprázdne budovy až po prírodu - a čiastočne to oživujú. ()