Chasing the Devil

Mark Haber

Scénografie:

Georgia Schwab

• ricci.s

Zase jeden dom, skupinka parapsychológov, paranormálne javy, posadnutosť démonmi, a nejaké to vraždenie a samovraždenie, všetko samozrejme v (ne)obľúbenom rytme found footage. Koho to ešte čírou náhodou neomrzelo, ten to vyskúšať môže, pretože "objektívne" to až také hrozné nebolo, dokonca sa tam našlo aj zopár scén, ktoré som nečakal a potešili (napr. pekné vyšrabanie očí). Ale načo točia miliónkrát videné, to nepochopím nikdy.(11.3.2014)

• George Stobbart

Mladík neverí, že jeho sestra spáchala samovraždu a tak sa spojí s paranormálnym tímom, aby to bližšie prešetrili. Jeho podozrenia sa samozrejme ukážu oprávnené a prítomnosť niečoho nadprirodzeného v rodinnom dome na seba nenechá dlho čakať. Lacný, naivný a v podstate primitívny found footage horor, ktorý by možno mal šancu zaujať v prvotnej vlne FF boomu, no dnes už pomaly nemá čo ponúknuť ani tým najzarytejším subžánrovým fanúšikom. Navyše je to natočené aj odohraté až príliš uhladene, takže snahu o prípadnú autenticitu tomu nezhltne snáď ani malé dieťa.(11.3.2014)

• Forsberg11

V podstate bezvýznamný, ťažko amatérsky FF kúsok, ktorý ale niečo do seba predsa len má. Handy-Cam forma je vzhľadom na nízkorozpočtovosť filmu skôr na úžitok ako na škodu, aj keď to neustále, ničím nepodložené natáčanie všetkého môže občas liesť na nervy. No ale komu sa v tom chce rýpať? Myslím, že hodnotenie hovorí za všetko. Vlasy si pri tom trhať zrejme nebudete, ale občasné zývnutie od nudy sa pravdepodobne dostaví. No druhej strane sa dostaví aj zopár fúha-momentov, ktoré nebudete vôbec čakať. A hlavne tie ťahajú tento brak z absolútneho bahna zabudnutia. Vďaka zopár scénam, mi totiž tento film ostane ešte veľmi dlho v pamäti. Zhrnuté, podčiarknuté: otravné, ale pozerateľné. 40 %!(16.3.2014)